Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със слушалки .


zanev 70

Recommended Posts

Здравейте на всички които четат темата . Малко е странна , но ми се случи и се налага да попитам за съвет . Имам студийни слушалки , на които държа .Не ги бях ползвал няколко месеца и преди седмица реших да чуя един микс със тях . С изненада установих , че коженото - ако е кожено де , покритие което покрива дунапрена от вътрешната страна в долната част където слушалките се докосват като се оставят , е започнало да се разпада и да лепне - даже когато ги взех в ръце трябваше внимателно да ги отлепя една от друга за да не им разкажа играта . От това , което се вижда процеса е повърхностен и дунапрена навътре е добре , но все пак .... опитах със нещо на спиртна основа да изтрия - ако е лепило някакво да го отстраня , но засега без успех . Не знам дали на някого му се е случвало и още повече дали е отстранил такъв проблем , но все пак питам - как мога да се оправя с това нещо - да почистя с нещо и какво , да го намажа с нещо , което ще затвори процеса по себе си - примерно ми мина идеята за лак за нокти , но е на ацетонова основа доколкото знам - може да разтвори дунапрена . ..хм ... а може и да се залепи нещо като изкуствена кожа на мястото , което лепне ..не знам .. а слушалките са АКГ и хич не ми се иска да ги губя .

 

Та затова става дума с няколко изречения . Ще съм благодарен за съвет . Живи и здрави бъдете . Цеко  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че е от жегата. Питай някой, който се занимава с кожи - обущар, кожухар, какво да правиш.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери от кой друг модел ще паснат тия кожено-дунапренести мекотийки (pads) и си купи, по 5-6-7-8 лева са. ;)

 

Edit: Ето това най-вероятно ще стане, потърси малко инфо. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.thomann.de/gb/akg_headphones_earpads.html

 

Може да ги има и в musicworld.bg, но не знам къде да гледам.

 

Аз имам подобен случай с друга марка - подложките са изкуствена кожа върху дунапрен, когато кожата се напука се бели и пада, накрая остава само дунапрена. . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах такъв проблем - на едни доста скъпи слушалки беше при това, но доста стари - и го реших като обелих "коженото" покритие. Изкуствената кожа, поне на моите, беше отдолу под "коженото" покритие с нещо като плат, на който явно е залепено "коженото" - поиграх си малко - като го обелих стана грозно, but функционално - дори е по-приятно от преди, защото е мекичко и не запотява ушаците. 

Редактирано от viksps
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха-ха, 70 лева за два дунапрена, не си сериозен.  :yes:

 

За тези пари цели слушалки нови има, дето се чуват по-добре от ремонт-искащите... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.