Jump to content
Българският форум за музиканти

Транзисторна китарна глава 75W


Recommended Posts

О, не и този. Не е никак малък. Размерите са повече от 19" rack standart.

Dimensions , 670 x 106 x 292 mm (W,H,D)

 

Па колко тежи... Един такъв седи и чака крайни транзистори. Да чака!

 

Браво и честито! Получило се е доста перфектно. Най-много ми харесва коженото палтенце на усилвателчето. От къде купи кожата ако не е тайна?

 

Не мога да се изказвам за това, което е вътре в кутията, но самата кутия е доста нескопосано докарана. Говоря за дървенията и обличането с кожа, не разбирам къде видя нещо перфектно. Може би в неравномерно стърчащият червен кант или в бабените под кожата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай да чуем! Много ми е любопитно.

Пробва ли го, на репетиция или на живо, да се види дали успява да пробие в саунда (голям проблем на огромна част от транзисторната апаратура).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Па колко тежи... Един такъв седи и чака крайни транзистори. Да чака!

Хайде, сега, чак пък да няма 3773...

Да не се окаже, че говорим за различни модели?

Ако е модификация с латерални мосфет-ове, трудно се намират и са скъпи, ама не е невъзможно, освен ако се търси евтино решение.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата не прави всеки ден кутия за усилвател. Справил се е добре за възможностите си. Виждал съм доста нескопосани изработки от хора с възможности за работа.

Заслужава поощрение поне според мен!

Въпроса ми беше от къде е взел кожата за облицовка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Хайде, сега, чак пък да няма 3773...

 

 

 

Не съм рекъл, че няма. Което не му пречи да си чака вече десетина години. Ако ти се занимава може да ти го донеса. Само да се сетя къде го прибрахме...

Той е на чичомито, едно време е купувал като невидял...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Въпроса ми беше от къде е взел кожата за облицовка!

Кожата е скъпа и много трудно се намира... внос е - по второ направление :) Освен ако не се разходиш из Благоевград и не потърсиш сам! Има и в интернет магазини, но там неудобството е, че не можеш да я видиш/пипнеш на живо.

За Варна специално /в случай, че се окаже, че в момента пребиваваш тук/ голям избор има в специализиран магазин, който се намира близо до музея "Владислав Варненчик", точно срещу бизнес центъра. Цени от 9лв до 20лв за линеен метър. Ширина 1.50м.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Тук май остана в един шкаф в наливно състояние.

С други думи, чао до скив,  :tomato: .

Бъркам ли?

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не бъркаш, както винаги. В този институт работеше един приятел, имаше кабинет. Там разглобихме HH-а. След това приятелят се пенсионира и...Чао до скив :)  Не съжалявам, усилвателят си беше изкарал парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко.

Имам сентименти към ретро апаратури, още повече към такива, които съм срещал на живо.

Изпитвам особен вид удоволствие, когато възстановявам такива ценности. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега, кожата е стара и не е подходяща за подобни цели, тъй като е много дебела, не е еластична. (много е трудно да няма неравности, явно не съм го постигнал). 
Не знам откъде е купена, баща ми ми я даде. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.