Jump to content
Българският форум за музиканти

Транзисторна китарна глава 75W


Recommended Posts

Червена кожа, прегъната на две, с проводник вътре. :) 
Като цялата гимнастика е залепена на 2мм. пред панела. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни малко ток по проводника в кожата и гарантираш шок за всеки бъдещ крадец ;)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаа :) 
Това е предния панел, като всичко по него вече е направено. Остана да се сложат само врътки на потелциометрите. 

7PbMd1g.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да се лъжа от снимката, но потовете ми изглеждат прекалено дълги и прекалено близо един до друг. Надявам се да си купил и измерил предварително капачките. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е! Осите на потенциометрите са въз дълги. Пробвах как стои с капачките. Трябва да ги скъся с 2,5/3мм. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ги скъсяваш, измисли си постановка, която ги държи здраво в основата на осите, за да не ги раздрънкаш от рязането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добрият вариант е да се преместят навътре потенциометрите и да се подават само толкова, колкото изискват копчетата.

Ама това се прави, в  началото на конструирането. Не, че сега не може, но ще са необходими неща, дето липсват.

Ако ще се режат потенциометрите, за да стане добре, трябва струг. И приспособления за закрепването на потенциометрите. И демонтаж и монтаж от платките.

 

Явно няма да стане както трябва. Карай както може. Гледай да имаш резервни потенциометри, че Евтим сигурно ще се окаже прав.

 

ПП. Не се надявам да уцеля със последния въпрос, ама калабалък да става. Имаш ли резбарско лъкче и финни ножчета за метал? С тях по-може да стане, ама пак ще отидат повече пари от колкото да се сменят потенциометрите с подходящи. И зор ще има много при рязането.

 

Накрая едно безплатно конструктивно предложение. Направи "фалшборд", на които да се монтират потенциометрите (с платките барабар). Закрепваш фалшборда на такова отстояние от лицевия панел, че потенциометрите да излязат точно, колкото трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Благодаря!  :godbless: 
Имам и лъкче и ножчета за метал, но не става. 
Големият проблем е, че прегрява и стапя втулката на потенциометъра. Пробвах да си режа (за да не загряват), но материала е гаден и се чупи. 
След доста развалени потенциометри се примирих, намирайки по-подходящи дупки. 

П.П. Сетих се за подлагане, но вече бях напреднал до степен в която се обезсмиля цялата хамалогия.  :crying: 
Проблема е конструктивен, тъй като промених материала и дебелината на панелите.. 
Ще ме дразни, но какво да се прави. 

Относно напредъка по усилвателя: 
Остана само свързване и контиране на транзисторите и радиаторите, както и свързването на трансформатора.  :hooray:

mZpy5po.jpg 


aQofQ1e.jpg

uW5lqCO.jpg


До два, три дена ще съм готов напълно.  :metalist: 

Поздрави :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грам понятие си нямам от материята, но по снимките и начина, по който пишеш, си личи, че го правиш с кеф, и това е от най-важните неща за мен! Евалата! Стискам палци да си наистина доволен от резултата, а на нас ни пусни някой и друг звук, когато го завършиш и имаш възможност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Това с което си се захванал е наистина впечатляващо.Дано и крайния резултат да е добър.Не видях блока на  крайното стъпало на снимките,но вероятно още не е готово.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за добрите думи. :blush: 
Старая се да не се ядосвам, правейки нещо, все пак е за удоволствие. По-нататък ще сметна всички части, материали и т.н.  :secret: 
Сметката ще покаже, че е напълно безсмислено да се прави подобно устройство: можеш да си купиш готово и да не се занимаваш с глупости и да си губиш времето, както и ще е "фабрично", не правено в гаража. НО съм си го правил аз, с всичките му недостатъци. :) 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смисълът идва тогава, когато придобиеш квалификация, и не се налага да харесваш недостатъците.

 

Ако това не стане, винаги ще излизаш с номера, че понеже е твое, ти харесва, заедно със недостатъците... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.