Jump to content
Българският форум за музиканти

Транзисторна китарна глава 75W


Recommended Posts

Здравейте. :)

Нека пораздвижим малко раздела, въпреки отпускарския период. :D

Преди време бях писал за китарно комбо, събирах идеи и съвети от вас, но замразих проекта, защото бях в сесия.  :wacko: 
Тя мина, но започнах работа. Но и тя мина и почнах проекта отново. 

Ще поствам снимки като приключвам даден етап.

Засега са готови: кутията, решетките, кутията (шасито) на усилвателя.

2014-08-21%2022.50.50.jpg?_subject_uid=9
 

Кутията е от 18мм. ПДЧ. Кожата е останала и аз не знам откъде.
Дръжка, ъгли и крачета: Adam Hall

Трансформаторът е закачен на тавана на кутията с метална планка, която от своя стана е закачена заедно с дръжката.
Принудих се да използвам малко нетрадиционно окачване поради големите габарити и тегло на трансформатора. (7кг.  :secret: )

За сега е това, по-късно ще пусна още снимки и на другите готови елементи. 
Първите ми впечатления са, че ми отнема МНОГО време, стараеки се да стане добре, но не всичко се получава според замисъла и очакванията. 

Усилвателят го правя за себе си и си давам сметка, че за парите които влазям, можеш да си купя по-добра глава втора ръка.  :blush: 

Надявам се има нещо полезно и интересно, което може да се види и да бъде от полза за начинаещите, както аз съм гледал от префесионалистите във форума.

Поздрави ! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шасито на усилвателя, изработено от 0.7мм ламарина, гъната в гаража, без абкант (много зор)  :greenball:

IMG_20140826_230109.jpg?_subject_uid=946

 

Решетките, които ще са над шасито. Предната и задната са еднакви, което след изработката установих като грешка.
Те също са от ПДЧ, но 12мм. 
 

IMG_20140827_154839.jpg?_subject_uid=946

 

Закрепеният трансформатор (250VA), стар, мисля, че руски.
 

 

IMG_20140827_155221.jpg?_subject_uid=946

 

Следва насищане на платките на предусилвателя, дилея, захванването, защитата, което се надявам да стане до 2 дена. :) 

За сега, това! :) 
Румен 
 

Редактирано от Rumen.Kolarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре,ти у ред ли си,пич,занимаваш се с усилватели,напрежение,което може да те поизпече,и да не можеш да качиш снимка във форум ае стига бе..не ми се връзвай- не те обиждам - вкарай си снимките на някой сайт ,примерно прикачи и много други са,копираш адреса и постваш ,отгоре има иконка за снимки,като пишеш пост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вече видях, иначе е екстра, какво използваш за грила на панелите?   :virtuoz:

Ба мноо скъпо на тоя сайт на Adam!

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грила е метална мрежа от железарията за 9лв. метъра, след това е боядиса с черен мат.
Дръжката я поръчах от musicworld, а ъглите и крачетата от megavoice. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Част от платките: 

Предусилвател/драйв, изходи със защита и комутация на фуутсуич, нойс гейт и дилей.

BNl4S9x.jpg


Останаха крайното стъпало (кит за сглобяване е) и буустера, след което започват проби на платките и монтирането и опроводяването им в шасито.

 

Следва продължение. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лека-полека започвам да монтирам нещата. 
Засега всичко работи, дано ги опроводя безпроблемно и правилно. :)

nOgiwXH.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега изглежда много гот, поне колкото може да се види от снимките.

До колкото виждам, май са били от някаква полза нашите разговори за предусилвателите :).

Тествал си нещата поотделно преди сглобката, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. :) 

Всичко е тествано, в момента навързвам нещата поетапно, но не всичко върви по мед и масло. 
Много голяма грешка е, че съм започнал и съм спрял проекта, защото съм забравил много от направеното и което трябва да се направи. . .
И всичко върви бавно и трудно. Скоро отново ще има раздвижване. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви идеи или предложения как да направя златистия кант ?

joe-satriani-1992-marshall-6100-annivers

 

Мислех си просто да прегъна кожа и да я залепя за панела, но не знам дали трябва да е така или дали ще изглежда добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.