Jump to content
Българският форум за музиканти

Изгодна ли е сделката?


aarab

Recommended Posts

Здравейте приятели, 

имам предложение за бартер на настоящият ми лаптоп, с един Mac mini.

Параметрите са сходни. Лаптопа е с 1GB повече рам. Минито е старичко - 2007г.

Имам проблеми с драйверите на Таскам под Windows и затова Ви питам дали си струва да направя бартер за това чудо.

Благодаря Ви предварително за отговорите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лаптоп ПЦ за мак мини? Не бих го сменил, минито си е настолен компютър, навсякъде трябва мишка, клавиатура и монитор.

Още повече ако на лаптопа си сетнал нещата. Но все пак не видях параметри, това си е мое мнение.

Редактирано от dontwarrior
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ, с това мини можеш само в интернет да си цъкаш. ако ти се работи на МакОС просто си сложи един хакинтош на другия дял на харддиска, и получаваш 90 % мак мини

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замисли се дали таскама си струва цялата операция, или не е the weakest link. Сега като видях параметрите не бих сменил лаптопа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таскама ми харесва като звук. В смисъл за тези пари трудно ще се намери нещо близо до това. Особено преампите са си повече от ок за този клас интерфейси. Чудя се дали да не пробвам диреквтно Avid и Pro tools, но дори за демото искат ilock :D

От всички форуми за хакинтоша, не ми стана ясно как да сменя bootloader-a. Другото си е ясно :)

Поздрави на всички :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз никога не бих се върнал към Уиндоус. Няма да изпадам в обяснения защо .Мини на Мак 2007..... доста стара ОС използва и  доста стари продукти за нея. Не мисля, че ще ти е изгодно и удобно за  работа. А колкото да пробваш Про тулс, ами сложи си  уиндоуски .Авид е удобна  само ако имаш някакви  контролери  . Използвай си видео -софта , които до ден днешен си използвал и забрави за  OSx.  Преди време бях тръгнал да купувам  един Таскам F1082  но под Mavericks OSX не успя да тръгне 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те не си ъпдейтват драйверите, както други марки (RME примерно още си ъпдейтват драйвера за Fireface UC).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно бих подкрепил, но не и с този стар модел. Прекалено стар даже. Ще трябва да търкаляш по-стар ОС и по-стар DAW и малко се губи файдата.

 

И преди съм ти казвал, а и не само аз - спретни едно Хаки, за да видиш ОС-а и софтуера за музициране и нещата ще си дойдат на мястото. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е проблема, че сам няма да могада си спретна Хакинтош..... ще търся някой да ми спретне срещу заплащане :) Благодаря на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.