Jump to content
Българският форум за музиканти

Усилвател за китара


aazen

Recommended Posts

Здравейте! Екипиран съм аз със Ibanez s420 и процесор KORG AX3000G и доскоро свирих с едно кубенце на Ямаха, съвсем просто. Въпросът ми е какъв усилвател би било най-подходящо да си купя, така че да използвам максимално потенциала на процесора, тъй като има доста приличен звук, но с малкото кубенце на Ямаха нещо липсваше.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарен усилвател и такъв тип процесор за мен са самоизключващи се понятия. :)

 

Каквото и да включиш след проца няма да се случи нищо кой знае какво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарен усилвател и такъв тип процесор за мен са самоизключващи се понятия

А какво можеш да ми предложиш за такъв тип процесор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със същия и съм много доволен. дори китарата ми е подобна. замислям се за кубе с 2-12ки. на което да използвам само чистия канал, вместо да вкарвам още 300-400 лв за футсуич.  пускам няколко гами с корга към ресийвъра 7+1. вокс ми харесва 100-120 вата

 

https://soundcloud.com/pit_kk/video-5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да му се порадваш още малко, да поразучиш ефектите, да се упражняваш на слушалки, след което да си вземеш кубе/стак с FX Loop и да го ползваш само за ефектите с "The 4 cable method" докато вземеш по-добри ефекти/процесор.

 

Такива процесори звучат прилично и биха ти свършили чудесна работа ако си начинаещ или непретенциозен към тона си. За съжаление на тази цена няма как да очакваш чудеса. Сами по себе си амп симулациите и драйвът звучат неестествено, което обезсмисля нуждата от усилвател за процесор.

 

Концентрирай се върху намиране на правилния за теб усилвател според стила който смяташ да свириш и после добави ефектите. Без значение какъв процесор имаш, пуснеш ли го пред усилвателя с всичките му дилей, ревърб, фейзъри, фланджери и един куп ефекти, винаги ще става мазало. Скоро ползвах HD500 с ENGL стак и пробвах различни варианти - HD в амп инпута, метода с 4-те кабела... в крайна сметка всичко звучеше посредствено лично за мен, без значение колко си играех с input методи (без амп симулация, само preamp, само ефекти), но поне имах малка полза от процесора без амп симулация в FX loop за дилей и ревърб.

 

Свържи го с USB към компютър и го ползвай като външна звукова карта, така можеш да си пускаш backıng tracks от компютъра и да свириш с тях без да притесняваш съседите и роднините. Можеш да записваш тракове директно в DAW софтуер. Това за мен беше най-голямта полза на процесора... но не го изтърпях дълго и го продадох. Предпочетох простата комбинация китара - амп, докато се снабдих с отделни ефекти. 

 

 Да обобщя - вземи си хубав усилвател и после мисли ефектите.

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше към автора на темата насочено :) Твоят коментар е влязъл докато писах, но се надявам че съм бил полезен с нещо и на теб. Успех в избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм напълно съгласен с г-н Върбанов. 4-кабелен метод може би, при което премахваш дистерите/преамп ефектите от процесора. 

Аз използвах JCM900 4 кабелен метод с подобен процесор (GT-10) и беше много добре, макар че имаше донастройки при разликата на сила на звука, за дом. свирене и репетиции.

 

Няма да е лощо да се каже с какъв бюджет се разполага. По принцип лампов пауърамп звучи по-добре от не-лампов :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво можеш да ми предложиш за такъв тип процесор

Много лесно - продаваш проца, за да акумулираш още кешовица и си купуваш по-добър амп. :)

 

Звук с проц или ефекти не се прави.Те само пречат и развалят, затова колкото по-малко (и като бройка и като количество "ефектираност") - толкова по-истински тон имаш. Ясно е, че само на сухо не е интересно да се свири, но после можеш да вземеш някой хорус или дилей, евентуално Уа (зависи и какво свириш).

 

Инвестициите е по-рентабилно да бъдат насочени към дивайса, който използваш най-много. Затова най-безсмислени покупки са: Уами (освен ако не си Том Морело), Уа (освен ако не си Кърк), разни други хахави рядко използвани ефекти... Ампът се ползва 100% от времето, затова там трябва да се инвестира най-много. Но много хора правят грешката (според мен е грешка, те си мислят, че са си прави ;) ) да купят китара за 1000 лева, проц за 400 лева и каквото остане за амп, примерно 300 лева. И цялата система си звучи като гъз. :) Аз бих си купил китара за 700 и амп за 1000. И ще звучи 15 пъти по-яко. Гаранция!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

А какво можеш да ми предложиш за такъв тип процесор

Много лесно - продаваш проца, за да акумулираш още кешовица и си купуваш по-добър амп. :)

 

Звук с проц или ефекти не се прави.Те само пречат и развалят, затова колкото по-малко (и като бройка и като количество "ефектираност") - толкова по-истински тон имаш. Ясно е, че само на сухо не е интересно да се свири, но после можеш да вземеш някой хорус или дилей, евентуално Уа (зависи и какво свириш).

 

Инвестициите е по-рентабилно да бъдат насочени към дивайса, който използваш най-много. Затова най-безсмислени покупки са: Уами (освен ако не си Том Морело), Уа (освен ако не си Кърк), разни други хахави рядко използвани ефекти... Ампът се ползва 100% от времето, затова там трябва да се инвестира най-много. Но много хора правят грешката (според мен е грешка, те си мислят, че са си прави ;) ) да купят китара за 1000 лева, проц за 400 лева и каквото остане за амп, примерно 300 лева. И цялата система си звучи като гъз. :) Аз бих си купил китара за 700 и амп за 1000. И ще звучи 15 пъти по-яко. Гаранция!

 

Китарата звучи основно...както и да гледаме на нещата,сега за метъл не знам,имам едно старо Лейни и малка Бугера,излишно е да казвам,че са лампови ,,едното е 350,другото 250 лв втора употреба..

Китарите са ми ..сега си взех още едно Гибсън ес-джи,е над хилядарка та змията (женъта) още ме яде .. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китара и за 40 000 да си купиш като я пуснеш в комбо за 300 лева нищо няма да излезе. Докато Cort от 300 лева включен в зловещ амп ще е много много по-убедително звучаща комбинация. :)

 

Е, винаги е най-добре всичко да е на приблизително едно ниво. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че е повече от ясно , че в случая водещо ще е бюджета . Ламповата мания е ясна - естествено , че е по добре да караш БМВ Х5 отколкото Грейт Уол произведен в Ловеч или Дачия , но ... стига да имаш кинтите за БВМ - то . Щото както знаем и при ламповата техника си има нива , най евтиното си е най евтино и там , а ако към него прибавим и това ,че е по добре да не се свири с процесор а с камиончета и гейна от кубето ... малийй .. наклонената плоскост по , която почват да се харчат едни кинти , ако ги имаш де , е толкова наклонена че ... разбира се ако човек се занимава професионално и прави пари от това - това е нещо нормално - да си лампов от горе до долу , да си с по две три китари отговарящи на класата на скъпия ти амп и прочие , но ... като чета май все още не става въпрос за това .

 

Моя съвет - вземаш процесора и един приятел , който също свири , а най добре някой с по опитно ухо и отивате на място където се продават по голямо разнообразие от кубета .Черпите с по едно кафе продавача и почвате да пробвате .Като пробваш 5-6 ще почнеш да усещаш накъде отиват нещата и сам и ще си избереш онова , което най отговаря на моментните ти предпочитания ,защото предполагам си наясно , че те с времето ще се менят на базата на натрупан опит . Имам ученик , който е с процесор подобен на твоя - свиреше с 30 ватов Маршал от тези дето са с ефекти - включва го в чистия канал и беше доволен поне 4 години - е вече търси нещо по така , но 4 години свири на Маршала . Така че смело избирай и което ти харесва на теб и на консултанта с теб и е в ценовия диапазон който можеш да си позволиш - вземай го . Но също така свиквай с идеята , че каквото и да вземеш , след няколко години ако почнеш да се занимаваш по сериозно и резултатите почнат да идват , това което си купил най вероятно ще го продадеш - от тази гледна точка е добре да избираш между нещо , което е по известно като марка и по лесно може да се продаде . Но при всички случаи не купувай Стаг или Беринджър . Ще се ориентираш лесно и по цената . 30-40 ватово кубе , транзисторно би трябвало да струва между 350 - 450 - 500 лева . От това , което се продава тук  на подобна цена според мен подходящите марки са - Маршал , Вокс , Роланд , Пиви , Фендер , Ориндж ..сигурно има и други но не са толкова популярни . От ламповите май най евтино доколкото знам е Бугера - около 650 лева ако не се лъжа , но понеже се води скъп Беринджър ще го продадеш трудно след време .има и разни въшки с лампи , но са с много малка мощност от 1 до 5 вата и обикновенно с малък говорител - не купувай кубе с говорител по малък от 10 инча - по възможност .Има и опция да търсиш на старо нещо - тук във форума има базар - прегледай го , но проблема при този тип купуване е , че е хубаво да видиш и пробваш кубето , а това не винаги е възможно ако продавача е на 300 километра от теб .При купуване на старо знай едно - не купувай нещо много много  старо - 10 -15 годишно , щото може да  си последния му собственик в един момент , да не говорим че кубетата  както всяко нещо се амортизират дори и да изглежда запазено на външен вид . 

 

Та така .. смело надпред и успех . Цеко  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.