Jump to content
Българският форум за музиканти

Микрофон за презентации на компютър


Georgi Rakovski

Recommended Posts

Имам компютър с вградена звукова карта и искам да си взема микрофон на който да правя презентации. (Видео клипчета с чист и ясен звук)

Не искам да има пръщене/жужене и т.н. искам звука да е кристално чист.

 

Искам да ми препоръчате нещо до 60 лв., което за мен ще е най-добре да се побира в 3.5 жака на звуковата карта.

Знам, че това не е перфектния жак за чист звук, чувал съм за външни звукови карти и за такива на слот като PCI.

За това не знам как да постъпя и сигурно тези пари са малко, но ако има вариант да се вместя в този бюджет - дайте директно линкове към артикули, които мислите, че ще ми вършат работа и могат да се поръчат онлайн.

 

Ще се радвам да чуя и за по-скъпи предложения, като не ми се иска да купувам външна звукова карта.

Ако ще трябва - то нека бъде на слот PCI имам много такива на дъното.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

По принцип най-добър вариант, според мен, е да си вземеш USB аудио интерфейс, и кондензаторен микрофон, но цената би стигнала към 200-300 лева, което многократно надхвърля бюджета, и предпочитанията са да се мине без звукова карта. На прима виста това, което се сещам, е евтин кондензаторен микрофон с USB съвместимост, като идеята е направо да го включиш в свободен USB порт, и да не се занимаваш с други неща. За презентации и видео конференции мисля, че ще е ОК.

 

Ето три бързи варианта:

 

http://www.musicworld.bg/bg/m_20000/i_27876/BEHRINGER_C_1U.html

http://www.musicworld.bg/bg/m_20000/i_46257/Superlux_E205U_USB_Condenser_Microphone.html

http://www.thomann.de/fr/the_tbone_sc440_usb.htm

 

Аз лично бих заложил на T-Bone, тъй като съм ползвал марката, и са доста сносни. Макар че между тия трите се съмнавам да има някаква колосална разлика.

Поздрави, Жоро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С вградената саунд карта нищо няма да стане, не се хаби.

 

Най-евтиния друг вариант ти го е предложил Icarus. Имай предвид, че тези майкове (поне Бери-то, но вероятно са един дол дренки) не става да ги сложиш на 1 м. от теб и да хващат идеално. Не знам каква ти е организацията на работното място и представата за начина им на работа, но за максимално добри резултати когато говориш трябва да си на нивото на маикрофона и на разстояние 10-20 см. от тях.

 

Оттам насетне вече отиваш аудио интерфейс + микрофон, където цените ще са доста извън бюджета ти, а и за твоите цели не е особено оправдана инвестицията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тоя бюджет от 60 лв. каквото и да направиш, ще са пари хвърлени на вятъра. По-добре отдели още малко пари и си вземи външна звукова карта и микрофон, както са те посъветвали вече. Ако не, си спести 60-те лв. и послушай misterj.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите!

Мисля да взема Tbone от предложенията на Icarus.

Микрофона ще е до клавиатурата ми, тоест зад нея и ще е горе-долу пред лицето ми.

Ще взема и някаква стойка към него.

 

Аз съм чел и знам горе-долу, че наистина трябва добра звукова карта и микрофон, но това с което се занимавам не е професионално, а по-скоро любителски. Става дума за презентации на някои продукти в 1 блог.

Благодаря отново на всички, взели участие в темата ми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Behringer-a не го вземай, не е стока. Tbone е по-добър избор :)

Успех. Ще се радваме да пуснеш 1-2 линка да чуем качеството :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да ти свърши работи, и да си доволен :) След това наистина пусни тук някой линк към видео, което си правил с него.

 

@aarab, я раздуй малко за Беринджъра, за бъдеща справка - кое е зле - звук, латенция, драйвери, съвместимост? Или всичко? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм проблеми със сигнала. Ако не ме лъже паметта достига максимум до -15dbfs. Не, че не можеш да го ползваш, но е доста слаб. Аз имах един който си обеше ок. Но след това четох по форумите, че съм късметлия. Доста хора имаха този проблем. Не се знае на какво ще попаднеш :)

По принцип не харесвам устройства all in one. Микрофон с USB за запис на глас или реч е ок. Но къде отива качеството на конверторите, преампите и т.н.?

Просто не ги харесвам. Мое си мнение.

Да не забравя да спомена на колегата. Ще постигнеш добри резултати, САМО ако си обработиш стаята акустично. 

Не забравяй да заделиш някой лев за акустични панели  или пирамидки. Дебел персийски килим. 

В противен случай ще се чуват доста неприятни рефлекции, които не могат да бъдат премахнати на по-късен етап.

Драйверите и латенцията на Бери не са известни с добро ;) За всичките си устройства ползват някакъв USB audio codec,който не бих казал, че ще е от голяма полза...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско за отговора! Съгласен съм за all-in-one продуктите, и аз не съм фен, тъй като редовно има много сериозни компромиси откъм ред неща, които в най-добрия случай правят работата трудна, в по-лошия - невъзможна. Но за целта смятам, че подобна играчка ще е ОК. Иначе наистина бюджетът нараства многократно. Подкрепям това за акустичното третиране - задължително е, освен ако не се гони ефект "на живо от банята".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчето ще прави любителски презентации и търси микрофон за 60 лв, вие го пратихте при инженер за акустика..... И между другото - не е чак толкова важно умъртвяването на стаята при записи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.