Jump to content
Българският форум за музиканти

SansAmp Bass Driver DI vs Behringer V-tone BDI 21


zanev 70

Recommended Posts

   Здравейте на всички . Днес ми попадна това видео https://www.youtube.com/watch?v=SD0CN4rs8p8   . Както ще видите във видеото се прави сравнение на тона получаван от двете машинки вкарани директно в компа - или поне така пише . И понеже нямам двете машинки искам да питам следното тези които евентуално ги имат - това ли е звука , който се чува при директен запис в компа .

 

   Във видеото не се усеща огромна разлика между двата ефекта , но както знаем в цената тя е меко казана осезаема - SansAmp Bass Driver DI - 229 евро в томан , а Behringer V-tone BDI 21 - 49 лева т.е. едното е 9 пъти по скъпо от другото и би трябвало да звучи 9 пъти по добре .Само дето на видеото не е точно така - това което забелязвам на пръв поглед е , че Санс ампа звучи леко по бистро и ясно , та затова питам за мнение на хора , които имат или са чували на живо съответните ефекти . Държа да уточня , че говоря за начина , по който звучат включени директно в компа с цел запис , а не включени в кубе , глава и прочие . Предварително благодаря за мненията . Живи и здрави бъдете . Цеко  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едното е евтино копие на другото, изпълнено с възможно най-евтините компоненти и затворено в пластмасова кутия.

Така си звучат. Би трябвало да емулират лампов ампегски звук. Като ги слушаш соло не звучат зле, но крайният резултат след миксиране с други инструменти съвсем не е убедителен. По добре си похарчи парите за един хубав DI-box. Подобно нещо можеш да постигнеш и с програмни продукти. Заместител на истинското нещо обаче няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря , че си обърнал внимание на темата , колега . Нещата , които си писал са ясни от много години насам . но ..... въпроса ми беше конкретен . Не съм споменавал , че мисля да купувам продукта на Беринджър - компанията ми е ясна , както и нейното качество - с изключение на студийните монитори и малките пултове - те вършат прекрасна работа за парите си . 

 

А по въпроса за частите . Вероятно за да се каже това , трябва спец като да речем Никифена да отвори и едното и другото и да прегледа какво има вътре за да каже кое колко струва и дали частите в едното са 9 пъти по скъпи от другото . В последно време особено в тубата почнаха да излизат все повече видеота със сравнения на семпли на неща от скъпи и евтини фирми от подобен тип - идеята им е проста - скъпото не винаги е скъпо защото е по добро - просто се плаща за марка , която в миналото се е наложила на пазара със качествени неща , но в момента доста често се оказва , че скъпото и евтиното се правят от един и същи завод в Китай , Виетнам или бог знае къде в далечния  изток , но в различни цехове . 

 

Ще ти дам пример със неща , при които има разлика в цените , едното уж се води за по престижно , но се оказва че другото е по добре направено и саунда е по балансиран . Преди време имах бас Ibanez SR505 BM - ето линк към баса в Томан  http://www.thomann.de/de/ibanez_sr505bm_5string_ebass.htm  - цената му там е 600 евро както се вижда , тук може и да е малко по висока . Продадох баса и малко след това си взех  ESP LTD B206FM  - ето линк към към баса от бг сайт - това е същия модел , но има разлика в разцветката на дървото , цената е 920 лева , като трябва да добавим малката подробност , че баса е 6 струнен  , а не 5     http://www.musicworld.bg/bg/m_2080000/i_23925/ESP_B_206SM.html    . В последствие се оказа , че баса Ibanez SR505 BM , който бях продал е препродаден на мой приятел и се оказах с възможноста да сравня двата инструмента -и като направа и като удобство и като звук - и в трите  случая победител се оказа ESP LTD B206FM . Да махагона е готин на външен вид отблизо , но ..кво от това ... когато купувах  Ibanez SR505 BM официалната му цена при Икономов беше 1330 лева - т.е. разликата на 5 струнния Ибанец в сравнения със 6 струнния ЛТД беше - около 400 лева в полза на Ибанеца . Бартолини МК 1 - адаптри и електроника се оказаха  с едни 20-30 процента по зле от адаптрите и електрониката  на ЛТД -то , на база на сравнението , което направихме двама човека и в кубе и в комп . в следствие на всичко това моя приятел продаде  Ibanez SR505 BM и бързо си купи ESP LTD B206FM , въпреки че беше взел Ибанеца на половин цена  . 

 

Та така ... не винаги по скъпото е по добро , пък и нещото , което ме интересува особенов  случая - ако нещо е 9 пъти по скъпо то би трябвало да е 9 пъти по добро , но ако е 9 пъти по скъпо , а е 40 процента по добро , защо тогава не струва с 40 процента повече - в случая - Бериднджъра е 50 кинта - Санс ампа ако е 40 процента по добър трябва да струва около ...75 - 80 лева ....а не 460 ...

 

...продължавам да очаквам мнения на хора , които имат преки наблюдения върху двата ефекта .  :virtuoz:

Редактирано от zanev 70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,не бях срещал това ревю и се радвам,че си го постанал.Слушах го няколко пъти и за мен,т.е. за моя вкус Sans(a) си звучи като Sans.Какво имам предвид ли?Ами някой неща си звучат с  характер,а други са просто имитация и си звучат като такава - в случая,не толкова убедителна.Сам си забелязал,че звучи "по-бистро и ясно",а забеляза ли,че Берингъра вкарва и някаква тъпа среда която мъти тона по-особенно глупав начин?В случая е по-важно следното - това е DI и той трябва да ти вкара тона "неоцветен",т.е. максимално чист (  в следната  линия - бас към ПК,конозла,комбо и т.н.),за да имаш поле за изява с обработката на звука после при миксване.Както BLR ти е писал по-горе,ако ще даваш пари за DI,купи си нещо което всички навън ползват - 

Зависи и на какъв бюджет си,но приятелю,получаваш за това което плащаш - евтино-евтин звук и т.н.

Писал си,че не винаги по-скъпото е по-добро,така е,но в случая е.Замисляш ли се факта,че ако Берингъра беше същия никой нямаше да дава по 300 еуро за СансАмпа?

Между другото продуктите на TECH 21 се правят ръчно в NY,от хора които свирят - т.е. музиканти,а не от компания,която едва ли е дала пари на някой да тества продуктите им като хората,а само си попълва артикулната линия?НО,за всеки влак си има пътници,за мен лично,фаворите е ясен ( имам "кутийки на Тек21),но по никакъв начин не те убеждавам да си купиш (ако си купуваш) - избора си е твой.

Музикант си- не сравнявай цените ,а звука,точно затова си продал Ibanez(a)  и си взел LTD то - заради звука,в което съм сигурен?И на мен ми бяха проглушили ушите,че 505 та е товарно-боен кон,ама не ми харесва и до ден днешен комбинацията от звука на МК-1 и Аибанез електорниката.

А иначе това с приятеля ти звучи весело-той няма ли си мнение и уши?Не се заяждам,честно. :greenball:

Хубав ден.

Редактирано от evernas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...това е DI и той трябва да ти вкара тона "неоцветен",т.е. максимално чист.

Не съм съгласен. Устройството има една камара копчелъци и една от задачите му е именно да си промениш/оцветиш звука. :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zanev, да ме прощаваш за откровеността, но темата хич не е зададена добре, а и развитието й не е в добра посока, май. 

 

Имал съм Sans Amp Bass Driver DI, пробвал съм и копието на Берингер. Разлика в звука има, не се наемам да я определя като цифрова стойност ;) но можем да приемем, че бих избрал Sans Amp пред Берингер ако трябва да определя моят избор между тези два продукта.

 

Купувайки Sans Amp плащаш на компанията, измислила тази технология на симулация на лампови усилватели (без дивотиите за ръчна изработка от музиканти и т.н.) и получаваш продукт, за който си сигурен, че би издържал на всички сътресения, свързани с редовна сценична употреба и за който няма да ти се налага да провеждаш специални разговори за да убедиш даден озвучител да го използва - познат и ясен като възможности. Това са обективните разлики.  Дали звукът ще ти хареса и доколко е оправдана инвестицията за теб е безкрайно субективно и само тест на двете устройства би могъл да ти помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя, че никъде, при никой артикул, без значение от сферата на приложение, няма правопропорционална зависимост цена/качество или цена/звук.

Схващането/очакването за " 9 пъти по-скъпо, 9 пъти по-добро " е абсолютно погрешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно как през компютрите чувате тия тънки нюанси и разлики. Звукът на моя компютър минава през стереоусилвател и отива в две големи трилентови колони. Ако става дума за клипа със сравнямането на дветеустройства то Берингер ми звучи много по-добре от скъпия първоизточник - добре изразени ниски и високи, прекрасно украсени в темброво отношевие, докато другото устройство ми звучи плоско. Е, трябва ли да повярвам на смачкания, здраво компресиран звук от компютъра? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... малко Off, ма не баш...

 

Всеки, който си купува далеч-по евтиното китайско копие на европейски (американски) продукт, няма право да се оплаква от факта, че заводите и компаниите по родните му места фалират !  И няма право след това да мрънка, че не може да си намери работа (освен в някой кол-център).  

 

    Корпоративната алчност изнесе цялото световно производството в Китай, а обществения стремеж към "минаване тънко" постепенно изхвърля от пазара стоките, произведени в страни с висок стандарт.  И после - затварят фирми, и що имаме безработица !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя Сансамп е страшен боклук,не мога да разбера какво толкова му се прехласвате.Не искам да рекламирам други марки в тоя диапазон на цената ама има класи над него за същите пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредната тема, в която някой иска да бъде убеден, че от пръднята става  боя. Опитах се да го напиша с минимум думи по-горе, обсъжда се опит за имитация на нещо (сега е модерно да му викат  симулация) с менте на имитацията.

Като за последно в тази недотам смислена или оригинална тема: и двете не стават, но ако искаш да имаш нещо с прилична изработка, което би могъл да продадеш, след като се убедиш, че не става-купи си оригиналният опит за имитация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е или не е поредната тема за каквото и да е било ...но като гледам бързо се превърна в определно поредната тема в , която някой задава конкретен въпрос - някой имал ли е или дали е чувал как звучат тия две джиджафки включени в компа и дали това , което се чува на видеото отговаря на истината като саунд    - просто и ясно .

 

   Вместо това десет мнения по долу нещата отидоха в стил - каква курва била съседката на тоя дето май имал такава джиджавка ...боже .. в каква държава живеем , в която в музикантски форум на сравнително конкретен въпрос , вместо отговори получаваш ..как се казваше ..спам .. от десет кладенеца вода - от нюйорските музиканти дето вместо да свирят запояват ръчно ефекти , през безработицата в ЕС , та до ...  уфффф .. добре , че някой все още не е намесил ситуацията в Украйна че съм убеден , че поне 5 русофила чакат с пушките да почнат с отговорите  громящи гадния Запад  :greenball:  :crying:  :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

...това е DI и той трябва да ти вкара тона "неоцветен",т.е. максимално чист.

Не съм съгласен. Устройството има една камара копчелъци и една от задачите му е именно да си промениш/оцветиш звука. :)

Хехе,това сериозно ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е или не е поредната тема за каквото и да е било ...но като гледам бързо се превърна в определно поредната тема в , която някой задава конкретен въпрос - някой имал ли е или дали е чувал как звучат тия две джиджафки включени в компа и дали това , което се чува на видеото отговаря на истината като саунд    - просто и ясно .

 

   Вместо това десет мнения по долу нещата отидоха в стил - каква курва била съседката на тоя дето май имал такава джиджавка ...боже .. в каква държава живеем , в която в музикантски форум на сравнително конкретен въпрос , вместо отговори получаваш ..как се казваше ..спам .. от десет кладенеца вода - от нюйорските музиканти дето вместо да свирят запояват ръчно ефекти , през безработицата в ЕС , та до ...  уфффф .. добре , че някой все още не е намесил ситуацията в Украйна че съм убеден , че поне 5 русофила чакат с пушките да почнат с отговорите  громящи гадния Запад  :greenball:  :crying:  :girl_cray2:

Ми купи си Берингъра,брадчед,нали сам си ги сметнал проценти-качество,за какво да даваш на загниващия капиталист 300 еуро,като можеш да извадиш як,мега-супер звук от такъв за 50?Всеки тук ти е отговорил конкретно - сравняваш два DI бокса или поне така са ги кръстили хората и затова някои от нас те карат да се замислиш за какво ти е такъв и кой е по-добър,затова и качих линка на ревюто с REDDI то.

Сега ще ти обясня набързо нещо,което BLR ти е написал по-горе - DI Plus боксовете са едни "замаявки",които трябва да ти залъжат сетивата ,че става нещо кой знае какво -  т.е. да симулират някакъв риг отчасти и т.н.

Обикновенно си ги купуват хора,които не са наясно какво е добър DI или такива ,на които тона им е  смачкан (т.е. келев риг,китара и т.н.) и трябва да бъде "съживен".

Не знам на какви колони си слушал ревюто,но се чува дори и на мултимедиини,че Берингъра помътнява тона с някаква келева среда,както ти писах по-горе.

И още нещо ...ако не си разбрал живеем в България и едва ли трябва да очакваш,че някой си е купил двата бокса за да си ги пробва рамо до рамо,след като е ясно кой е по-добрия.

Ако има такъв, то ще е някой напълно заблуден.

УСПЕХ С БЕРИНГЕРА. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.