Jump to content
Българският форум за музиканти

Колко струва един аранжимент?


Recommended Posts

Искам да разбера колко струва, защото се занимавам с това  - правя инструментали но досега не съм продавал нещата си и ако някой може да ми даде ориентировъчна начална цена като за млад композитор/аранжьор? 50 лв много или малко е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата със заплащането на каквото и да било услуга/продукт е силно субективна.

 

Така, че едностранен "верен" отговор не може и надали ще получиш.

 

ПО интересна е следната сметка. 

Минималан работна заплата 340 лв - 20 работни дни по 8 часа илзлиза  - 2 лв. на час

Ако взеемш 50лв. - минимума вложено време е 25 часа - демек 3 работни дни.

 

Вече от тук нататък, сам можеш да си прецениш колко време ти отнеме, какво е качеството на продукта

и какво е търсенето конкретно за теб.

 

От там си правиш вече сметката.

 

Ако това ще ти е първият платен аранжимент, моя съвет е взимай 50лв. :)

 

От тук нататък вече ще си преценяваш според ситуацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХМ.....не ми се ще да си признаваме че работим за 2 лв. на час.....Цената според мен зависи от стиловата ориентация, и инструментите които влагаш в инструментала. Също така - ако е нещо по сериозно, има огромно значение звуците и семплите които ползваш (във VSTi) дали са ти надлежно купени, лицензни или не. 50 лв си  е абсолютния минимум според мен, дори си мисля че е неразумно и несериозно да се коментира такава цена. За 50 лв е достатъчно да направиш един щтрайх, малко падове, и една модулация. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Себеоценката е трудна работа.

Много често виждам сериозна разлика между действителността и мерака.

Дано случаят не е такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един от инструменталите ми. Вие преценете добре или зле е

https://youtu.be/gCJEvr7_aLU?list=UUn5WcVatGyEm-TvOivpXysw

 

Аз винаги мога да кажа че ги правя добре :) Единственото което ми липсва са реални семпли. Ако се мастерират в студио мисля че ща са успешни. Но ще се радвам и вие да изразите някакво мнение.

 

И не са ми особено надлежно купени но това ще се промени в близкото бъдеще. Използвал съм фрии неща от нета.

Редактирано от mattsoho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко. Ако мен питаш, за това ниво/качество трябва да искаш поне 10 пъти повече. А ако отидеш да го смесиш и мастерираш в студио, цената трябва още да се вдигне. Но от друга страна в България много-много пари за качествени неща не се дават. Ще трябва да се пазариш, но не падай ниско с парите. От това, което си пуснал, се вижда, че си вложил много време и усилия. Заслужаваш да получиш достойно заплащане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чуйте и най новото, все по-комерсиален саунд гоня в последните ми, а имам доста около 20-30 и още 10-15 незавършени и постоянно ми идват идеи :)https://www.youtube.com/watch?v=kNXLBdSRBxU

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търпеливо и проникновено изслушах тези банални синти поп-ритми, ала Жан Мишел Жар от преди 30+ години. Нищо ново под слънцето!

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е, че са грамотно възпроизведени!

Не се засягай, всеки започва от нещо познато, като "база"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По първия въпрос: едно нещо струва толкова, колкото клиентът е готов да палти за него!

По втория въпрос със семплите - всичко е ок, но потърси баланса между инструментите. Синтовете са по силни от ударните примерно. В този стил е обратното обикновено. Опитай и малко да почетеш за еквализация, компресия, панинг, миксинг, ривърб, дилей и т.н. Като цяло за миксинг.

Мастъринга ти е последната грижа :)

Искам да ти помогна, затова критикувам обективно. Мога да ти кажа, че са уникални, от което освен повишаване на егото за сметка на знанията няма да постигнем..

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.