Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китарни изпълнения


Mecho

Recommended Posts

Привет на всички ;) ,

едно от любимите ми, взимащи дъха :shock: , китарни сола:

Dokken - Tooth and Nail на китарата е George Linch.

Може да свалите mp3-та от:

http://rack2.free.evro.net/server11/Fox-ki...kid/Mp3/Dokken/

Поздрави,

Мечо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нещо мие скапан компа, или мп3-ките са с наистина лошо качество ?

иначе биват.

мене лично ме кефят по-мелодичните сола от типа на Rhapsody и Luca Turilli. To не че не е почти съшото де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обожавам солата на Турили, подобно на Mephistopheles... независимо, че доста приличат на тези на Малмсийн...

Примери: Солото на Unholy Warcry, Where Heroes Lie, Adony Is My Name...

Солата на Dark Moor, тези на Magica (незнам, дали сте ги чували тези румънци, що за страхотна музика свирят)

Като цяло не ми допадат "рокаджийските" сола, каквито правят повечето рок/метъл групи.... обичам по-класическия привкус :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък от около месец слушам поне по 10 пъти на ден парчето на Пат Матини To The End Of The World, има уникално соло, изключително изразително, всяка нота е на мястото си и е част от фраза, абе който е слушал Пат знае за какво говоря, а който не е - дръпнете да чуете как седят нещата в джаза :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ми е да определя. Имам много любими сола. Повечето са на Chuck Shuldiner, John Petrucci, Joe Satriani, Andy LaRoque, Marty Friedman...

 

Иначе най ме размазва бавното соло в Master of Puppets, което се изпълнява и от Helfield и от Hammett.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Солата на Rhapsody къртят отвсякъде ей !!!

Сори че се повтарям, но за мене Luca Turilli е най големия звяр. Незнам дали сте чували на Rhapsody песента Gargoyles, angels of dark (или of stone беше, не съм сигурен) Е там има един момент около 2 мин. който е супер лудо соло само с акомпанимент на клавир тук-таме. Е тва нещо ме влудява !!! Такива арпежи НЕ БЯХ ЧУВАЛ :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък такива сола точно не ме кефят особено. Сигурно точно защото много приличат на Малмстийн, а аз него не мога да го дишам.

 

Днеска яко слушах Megadeth и какво да кажа... Marty Friedman rules ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любимите ми сола ?

Nuno Bettencourt - Play with me особенно... иначе тоя човек няма слабо соло ... и песен.

Accept - Fast As A Shark

Judas - The Hell Patrool

Shanaia Twain - When ;-)

Dire Straits - You And Your Friends

Pink Floyd - On The Turnig Away, Shine On You Crazy Diamond

Gary Moore - Stil Got The Blues, Parisian Walkaways

 

 

като се сетя ще напиша още ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Musicman с това изявление за Нуно печелиш персонално 3 бири от мен по избор на марката:)

 

Rest In Peace жицата също е изключително добра...уф всъщност като се сетя наистина няма слабо соло мога да изброя по памет поне още 10 парчета....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките сола в Dragon's Kiss (знаете на кого) от до. И по тази логика, всичките сола и в Perpetual Burn (също знаете на кого). 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.