Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв стил свирите?


Recommended Posts

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Death & Black Metal. Predimno Death Metal стил, тъй като позволява повече свобода на свирене и на съчетаване на барабаните с музиката.

(drummer of Human Puzzle and Moria nowadays - check out some audio at http://store1.data.bg/hateeternal/Moria@Wi...torms%20(2005)/ - live from Winter Storms 2005)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъй като позволява повече свобода на свирене и на съчетаване на барабаните с музиката.

е та това всеки стил го позволява...

depends on the musician :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой каквото иска да казва,но музиката която позвплява най-голямо съчетаване на музиката с барабаните е джаза. Иначе аз съм предимно фънк ориентиран,но като "бийтаджия" тип барабанист не се ограничавам стилово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма Драги, откъде ги вадиш тези изводи? Естествено, че джаза е много напред, но аз не бих казал, че бихме могли да степенуваме с ясни контури местата на стилове, които позволяват най-много съчетаване на барабаните с музиката.

Ами прогресив рока и метъла какво ги правим, ами хард рока, ами цепелин, пърпъл, ами ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не си слушал джаз явно :rolleyes: Най-елементарния извод е,че обикновено няма дръм-партия,а просто мелодия.Именно защото в джаз музиката барабаните имат роля на мелодичен B) инструмент правя извода си.

 

п.п. Не съм джазмен,не искам да повдигам темата за "истинската" музика и т.н. :godbless:

Редактирано от eL_NinYo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва за мелодочния инструмент е именно причината Ненчо да е съвсем прав в случая, дебатът е излишен :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма хора, няма критерии, по който да бъде определен "съвсем правият" в този разговор; който наистина е излишен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука вероятно има повече от един прав и вероятно никой не е крив.

Всички са прави макар и малко криви,всички сме доволни,пийте и яжте само круша!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

музиката която позвплява най-голямо съчетаване на музиката с барабаните е джаза.

Аз досега най-голямо съчетаване на барабани и музика съм чувал от Neal Peart в Rush,но той се е учил много от джазмените,което ме навежда на мисълта,че няма значение стилът, има значение барабанистът:P

 

Моята стилова насоченост:Отчетлива каса,груув, барабанче с доста,но не прекалено високи,отчетлив райд чинел и силно положен водещ креш(в моя случай на Кацко бившия райд :D).2/4 свиря с каса на 1-во и на 2-ро време.Не си оставям прекалено дълго време фуса затворен, да не се сърди;)Опитвам се да мога да свиря всичко,но най-добре ми се отдава(поне според мен)хард рок/хеви метъл и блус.Но не се ограничавам.Гледам аз да имам стил, а не в какъв стил ми свирят другите музиканти:D,стига да не свирят точно обратното.

 

П.П.Просто РОК ми харесва като стил,но преди да го прочета си намислих да пиша за това как свиря,а не за това какви парчета свиря;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.