Jump to content
Българският форум за музиканти

Колебания между няколко микрофона


The_voice

Recommended Posts

^^Вместо да пишеш "среден клас преамп", напиши точно кои предусилватели разбираш под това, което искаш да кажеш. Че това точно абсолютно нищо не означава.

Иначе първите два микрофона в списъка вършат чудесна работа за поставената задача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питащия е казал, че му трябва микрофон а не конвертор, предусилвател или студио под наем.

На мен ми е много интересно обаче за 1000 лв. какъв конвертор и микрофонен предусилвател ще си купиш ,че и за 57ца ще ти останат пари и колко пък добре ще звучи тази комбинация? Най-голямата разлика в звука идва от микрофона и после от предусилвателя . Ако смениш микрофонния кабел може да намериш по-съществена разлика от колкото ако смениш конвертора.

 

пп: За шпулите на 7 и 57 няма да споря, защото може и да греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

axel

Нека да спрем с офтопика и да дадем реален съвет на човека. Не мога да му препоръчам микрофон без да е казал какво има, иначе имамеследната ситуация:

Аз му казвам, че SM7B е хубав. Той си го купува и го бодва в M-track и има слаб сигнал, много шум и нищо общо с SM7B..... после си казва: той ме метна нещо.... всеки си е прав за него си...

Ако има нещо като Focusrite 2i2 или Tascam US122, SM7b или RE20 не са особено подходящи :)

Затова, преди да му препоръчам микрофон за 1000лв. ще изчакам да каже дали има преамп, който може да захрани основните броудкаст микрофони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взехме AKG Perception 220. Въпреки, че не е за broadcast, oт всички които пробвахме той ни хареса най-много. :)

Aarab, "преампа" ни е D&R Airlab Mk2 ;)

 

 

10606018_10152270194972322_2533857146339

Редактирано от The_voice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

img_0137.jpg

 

 

Ако имам 1000лв ще взема sm57 и остатъка ще вкарам в преамп и конвертер и пак ще имам по-добър звук от микрофон за 700лв и нискобюджетен интерфейс all in one....

Така или иначе и за SM7B и за RE20 ще му трябва среден клас преамп,аникой не каза какъв има на разположение.....

 

http://www.tab-funkenwerk.com/id67.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.