Jump to content
Българският форум за музиканти

Колебания между няколко микрофона


The_voice

Recommended Posts

SENNHEISER MD 421-II

Electro-Voice RE 320

NEUMANN BCM 705

AKG C3000

 

Ще се ползват в малко студио за глас. Характеристиките са ми ясни, както и предимствата и недостатъците, но на "хартия".

Кофтито е, че първите три ги няма налични, за да ги пробваме. Единствено мнение имам за кондензаторното AKG.

Някой с някакви насоки? :rolleyes:

Отворен съм и за други предложения до 999лв.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи какво точно ще се записва с този глас? Защо си се ориентирал към динамичен микрофон (освен АКГ-то)? В съвременната музика (а и не само) рядко се ползва динамичен микрофон за вокали освен ако не са за брутален метъл с много крещене или ще се записва в помещение без акустично третиране, но пък при този случай обикновено първия избор е Shure SM7. Не че няма достатъчно примери за обратното, но все пак ако ще е за поп, лек рок и подобни, според мен ще е по-добре да се насочиш към кондензаторен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sennheiser-а не се ли използва за китари? Подходящ ли е за вокали?

 

"as well as group vocals or radio broadcast announcers"

 

Axel, ще се ползва за broadcast и принципно няма да се записва с него. Трябваше да уточня.

Спрял съм се на динамичен, заради динамиката на кондензатора - идва повече и влизат страничните шумове. Студиото е звукообработено, но (особено) когато има гости на ефир влизат скръцвания на стола, дрехите се чува как шумолят. Понякога влиза и цъкането на бутоните на мишката на водещия :wacko:

Днес в Динакорд ми похвалиха Electro-Voice. Имат го наличен и тези дни ще ходя да "попея" :D

Редактирано от The_voice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При това положение си прав. За съжаление не съм много в час с broadcast-a, но все пак ти препоръчвам да погледнеш Шур-а, който споменах,той си е broadcast микрофон, както и Зенхайзер MD441, който е извън бюджета, но пък е легендарен :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ще се застъпя за 57цата - здрава, изпитана, предсказуема, а и американския президент държи речите си на нея все пак ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, работил съм с MD441 и мога да кажа, че е уникален!

До преди седмица "пеехме" на Beyer M201, който също МНОГО ми харесва(ше). За съжаление капсула просто отказа, при това без да е удрян или нещо от сорта... :crying: Сега сме с един от многото SM58, които имаме. Всички го знаем, но не става за мястото, на което е в момента :blush: В "продукция" записваме с Neumann KM184mt (в БНР ползват такива), но за ефир не ставам поради проблемите, за които споменах по-горе.

Другия вариант е да търся кондензаторен с голяма мембрана, но повечето надхвърлят бюджета, някои и в пъти... :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ще се застъпя за 57цата - здрава, изпитана, предсказуема, а и американския президент държи речите си на нея все пак ;)

Аз съм написал СМ7, не 57  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pulse, SM57 е типично инструментален микрофон. ;)

Axel, разгледах го. Малко му е "къдрава" кривата между 5 и 12 kHz, но това не значи, че не може да е "нашия" микрофон. Сега остава да намеря и къде да го "чуя"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pulse, SM57 е типично инструментален микрофон. ;)

800px-Obama2010.jpg

 

Съгласен съм, че нещото в картинката е един типичен инструмент, но не в музикантския смисъл ;)

 

Every U.S. president since Lyndon B. Johnson has delivered speeches through an SM57.[1] It became the lectern microphone of the White House Communications Agency in 1965, the year of its introduction and remains so.[4]

Така, че нека не въплътяваме митовете, които сме чували някъде така настойчиво. См57 е един от най-универсалните съществуващи микрофони. Извинявам се за офтопика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че е универсален микрофон, но това, че американските президенти изнасят речи с него, не го прави най-добрия за целта на The_voice, нито пък за каквато и да е друга цел. Има и записани емблематични вокали с него, но и това не го прави най-добрия вокален микрофон, дори е последния, за който бих се сетил ако записвам вокали. И единствения "въплътен мит" е, че СМ57 е най-добрия микрофон и то за всичко. Едва ли не като си купиш едно микрофонче за 200лв и си готов тон-инжинер и почваш да бълваш супер звучащи хитове, което според мен е страшна глупост. Той е просто задоволителен, но винаги има по-добре звучащ микрофон във всяка една ситуация или поне в 99% от случаите.

Това е моето мнение и като притежател на 57-ца и като човек, имал възможност да се докосне до доста микрофони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгнах да пиша един дълъг пост в отговор на мнението ти, но го изтрих. Axel го е казал достатъчно добре!

Pulse, не ми помагаш. SM 57/58 не ми вършат работа, независимо, че Обама пее на такива...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да се избира един микрофон измежду всиките. Само 1, универсален - то SM57 е този един за мен. На всичко, което съм го слагал звучи добре. Така че спрете да го срвнявате с Neumann  за 5 бона и да се изтъквате....звучи по-добре от всеки "китаец" за 200лв.

Рзликата между SM57 и SM7B е, че вторият няма трансформатор. Една и съща глава. Сходен звук. SM7B има по-ясно изразен Low end.

Ако знаеш как да го ползваш, определено ще свърши работа за всичко - от соло барабанче до вокали.....

Най-популярни за Broadcast са RE20, SM7B, Rode Broadcaster, Procaster, Padcaster, RE27, PR40, BCM104....и други.

Ако имаш парите - RE20 е ок. Ако не - търсиш нещо по джоба и така.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, човека не търси универсален микрофон, а такъв за broadcasting.

Второ, никой не е сравнявал см57 с Neumann  за 5 бона.

Трето, търси се микрофон до 1000 лв - ако имате 1000 лв за един микрофон, см57 ли ще изберете? Наистина?

Четвърто, не виждам някой да се е изтъквал а само излагане на факти и гледни точки.

Пето, "главата" на см57 е по-малка от на см7. Характеристиките също се различават.

И въобще докато си мислим, че трябва просто да "свърши работа" и родната продукция ще е на това ниво на което е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

img_0137.jpg

 

 

Ако имам 1000лв ще взема sm57 и остатъка ще вкарам в преамп и конвертер и пак ще имам по-добър звук от микрофон за 700лв и нискобюджетен интерфейс all in one....

Така или иначе и за SM7B и за RE20 ще му трябва среден клас преамп,аникой не каза какъв има на разположение.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.