Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно Behringer HA400


Recommended Posts

Здравейте , 
 
От доста време , в личното си студио използвам един страхотен мини пред-усилвател (Headphone amplifier) ,който вярвам всеки един от вас (който се занимава с това) , знае точно за какво става въпрос още от заглавието на темата. Става въпрос именно за Behringer HA400 , и за да разберете правилно какво точно искам да направя , ще ви "скалъпя" една схема , към която подробно ще опиша моята идея , пък да видим възможно ли е , не е ли. 

 

Като начало , за да стане по-ясно , нека обясня. Съответно , към Behringer HA400 , и четирите му изхода , съм вързал следните: 

- изход 4 (по-схемата) - Слушалките (Akg K77) , които се намират във звукоизолираното вокално помещение. 
- изход 3 - Мониторни колони Behringer MS16
- изход 2 - Мониторни колони M-Audio AV 40
- изход 1 - Аудио уредба (AIWA N5X-500) - към която са вързани "обикновени" аудио колони Thunger (THS-809f) 

 


7528540M.jpg

 

Така , ето и моята "хрумка", ако мога така да се изразя. Тъй като , аз единствен използвам това студио , и един вид така да се нарече се "самозаписвам" , главен проблем, който изникна при звукозаписа е липсата на бърза настройка на слушалките във вокалното помещение. Имам предвид, пускам сесията на запис (REC) , влизам във вокалният кът и записвам . Усилвателя се намира от другата страна , там където е компютъра и колоните. И доста често се получава следната ситуация , влизам за запис , и слушалките са или прекалено намалени , или прекалено усилени , и следователно се връщам отново от другата страна за донастройка (по интуиция , тъй като във този момент, слушалките остават във вокалното помещение , а не на ушите ми ) , и отново се връщам за запис , и така няколко пъти докато не ги настроя правилно . Но за всеки запис, слушалките се настройват различно , тъй като музиката на която записвам, понякога е по-тиха , друг път много по-силна , и за това се налага настройка на момента . Та , ето каква е моята "хрумка" ,която мисля , че ще ми помогне да отстраня този макар и малък, доста досаден, за мен проблем. 

Идеята е да закупя още един Behringer HA400 , да го вкарам вътре във вокалното помещение , и съответно към него да включа слушалките . А сигнала до него да идва от първият Behringer HA400 . Тоест, единият пред усилвател, да захранва другият един вид. (*така както съм показал на втората схема)

7528547G.jpg

Та , искам да попитам , по-опитните от вас изобщо възможно ли е тази моя "хрумка" да се осъществи . Имам предвид, единият Behringer HA400 възможно ли е да захрани вторият Behringer HA400 (който съответно ще се намира във вокалното помещение, и при нужда ще мога на момента да донастройвам слушалките си по време на запис) ? И най-важното което ме интересува , подобна "врътка" ще повлияе ли на качеството на сигнала ? Тоест, ще стане ли по тиха музиката във слушалките , дали ще повлияе това по някакъв начин на качеството на звука , като цяло възможно ли е това да се осъществи без някакви проблеми , или има някакво по-лесно алтернативно решение на моят проблем ? Ще ви бъда много благодарен, ако изкажете своето мнение , или ми дадете някакъв друг алтернативен съвет. Благодаря ви ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Надали ще има проблем да направиш това. Единствено може да получиш малко повече шум от навързването на толкова усилватели един след друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали ще има проблем да направиш това. Единствено може да получиш малко повече шум от навързването на толкова усилватели един след друг.

Ами аз точно това искам да избегна , не желая да има какъвто и да е било шум, или въобще това по някакъв начин да повлияе на качеството на сигнала , за това и зададох въпроса си. Но дали ще се получи, дали не  :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки елемент, който вкараш по веригата малко или много влияе на качеството. Докато не пробваш няма да разбереш дали това ще ти върши или няма да ти върши работа. Самия факт, че си се спрял на тази марка предполага, че не си чак толкова взискателен и претенциозен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подхода е сбъркан. Пулта ти какъв е? Има ли aux изходи и колко? Има ли matrix?

Да използваш слушалков усилвател като миксер (какъвто е случая) е грешно по доста причини. Както го мислиш, ще работи, но резултата може и да не ти хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки елемент, който вкараш по веригата малко или много влияе на качеството. Докато не пробваш няма да разбереш дали това ще ти върши или няма да ти върши работа. Самия факт, че си се спрял на тази марка предполага, че не си чак толкова взискателен и претенциозен :)

Истината е , че избрах тази марка за слушалков пред усилвател , главно заради "пикантната" цена , и слухове от други музиканти които го използват (които ми казаха , че са много доволни от машинката като цяло). За момента , и настоящият начин на използване , аз също съм много доволен!  До преди това , студиото ми не разполагаше със вокално помещение , и просто такъв пред усилвател не ми беше нужен, и съответно нямах този проблем който срещам в момента. Но от както направих вокалното помещение , което не е никак малко , а и е на известно разстояние от PC-то , и другите "джаджи" , и съответно нямаше как да свържа слушалките към съответният интерфейс чрез който записвам. Просто не бях чувал до сега подобна "хрумка" като тази да навържа два пред усилвателя , и ми беше интересно дали има някой който да го е правил, какви са резултатите , и както съм и написал ако има някакъв алтернативен начин (тъй като в по-големите звукозаписни студия, надали правят подобни глупости :D ) по който мога да преодолея този "бъг" . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подхода е сбъркан. Пулта ти какъв е? Има ли aux изходи и колко? Има ли matrix?

Да използваш слушалков усилвател като миксер (какъвто е случая) е грешно по доста причини. Както го мислиш, ще работи, но резултата може и да не ти хареса.

Ами , като цяло аз не използвам пулт , а външен аудио интерфейс. За да бъда по-конкретен външен USB аудио интерфейс (EMU 0404 USB) . Разбира се към него съм вързал един чифт мониторни колони , и един чифт слушалки , (които използвам за миксирането , и мастеринга) , и главно от него идва сигнала към Behringer HA400 (на схемата имаше изобразен мишпулт за пример, но като цяло използвам единствено външният звуков интерфейс).

За да стане ясно имам предвид по следния начин: 

 

 PC - Външният USB интерфейс - Behringer HA400 - слушалките във вокалното помещение . 

 

 Точно за това и написах, ако някой знае алтернативен вариант, да преодолея тази определено дразнеща ме на моменти "спънка" , ще бъда много благодарен :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подходът е сбъркан за тези, които разбират и не са си поставили задачата да минат метър. За човек, харесващ цената, а не качеството, подходът хич не е сбъркан  :) .

Щом му харесва слушалков усилвател с 12 волта захранване, може да си му харесва и като смесител, и като матрица и като каквото си реши. Цялата посочена система е Low End Structure тип Ала-Бала. Една допълнителна Ала-Бала няма да промени кой знае колко общото ниво на качество. 

В края на краищата всеки сам решава какво да прави на база на собствените си знания, умения и финансови възможности. Ние не можем да го преместим в посока на по-високо качество.

Критиката ми е само към поднесената информация. Да се говори за никаквъв шум и високо качество при показаната система е меко казано неадекватно.

 

ПП. Има много и различни културни, удобни и правилни решения  за организация на подобно "студио". Те обаче не са приложими в случаи като този. Ясно е защо.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навързването на слушалкови усилватели един зад друг няма да влошат качеството на записа, а качеството на звука, който слушаш в слушалките. Шумът ще се вдигне, може да имаш проблеми със съгласуването на нивата. Потърси по-добро решение, защото това е просто една кръпка в студиото ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навързването на слушалкови усилватели един зад друг няма да влошат качеството на записа, а качеството на звука, който слушаш в слушалките. Шумът ще се вдигне, може да имаш проблеми със съгласуването на нивата. Потърси по-добро решение, защото това е просто една кръпка в студиото ти.

Напълно съм съгласен със мнението ти ! Именно и за това писах във форума , защото моите съмнения бяха абсолютно същите , че ще се свали качеството на звука който се чува във слушалките (а аз някак не желая това да се случи). По-добро решение за момента така и не съм могъл да измисля , (просто защото във всичко което съм правил до момента , съм бил напълно самоук, никой не ми е показвал, не съм чел , по-форуми или съм гледал клипчета с уроци, някак си през годините аз сам си правех нещата , къде грешно , къде правилно , но от сърце :) - все пак нали това е музиката , да я създаваш със сърцето си . ) Именно и за това до момента не ми се е налагало да използвам, подобно решение , но и не виждам какъв друг вариант може да се измисли , за да се предотврати подобен проблем.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не ми казвай, че се лекуваш по същия начин - самодейно.

Вярно, че в България основен принцип е да се мине метър, с малко средства или съвсем на аванта,  да се пита този или онзи, без да се осъзнава дали съветът му ще е правилен или фатален. Още Буров е коментирал този български манталитет. 

Организацията на едно работно място, каквото е всяко, дори елементарно студио, изисква знания и опит, не само мерак. 

Знанията и опитът не падат от небето и не са достижими за всеки. Затова има хора, които намират нужните им специалисти и получават това, което не могат. Затова на тях нещата им стават, а на другите - не.

 

Има много и различни културни, удобни и правилни решения  за организация на подобно "студио". Те обаче не са приложими в случаи като този. Ясно е защо.

 

Само за пример ще покажа как един качествен Музикант въплати в реалност своето виждане съвместно със специалист. 

Ползва се ежедневно вече 10(!) години. 

76556_105487896186346_6481920_n.jpg

 

Това е уникално( единствено), Custom устройство, което решава организацията на едно скромно домашно студио.

Monitoring, Measuring, Routing...

Без да се правят компромиси с качеството на звука.

И, ДА, не е безплатно. Но именно това показва отношението на музиканта към това, което прави.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър опит за реклама, но човека ползва Берингер, надали ще отдели толкова пари. Защо масово в български форуми на въпросите се отговаря с безсмислени решения? На човека му трябва единствено и само някакъв евтин няколкоканален сплитер и нищо повече. Ако не е купил все още втория слушалков усилвател, препоръчвам да сложи въпросния сплитер на мястото на този усилвател и да го измести в звукозаписната стая. Защото всички останали апаратури като гледам чакат линеен сигнал, а не сигнал за слушалки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което си замислил, не е много правилно, защото слушалковия амп иска линеен сигнал на входа. Когато наредиш два един след друг на входа на втория ще подадеш кофти сигнал.

 

Нещо такова е по-удачно в твоя случай:

Behringer MX882

На изходите на тази джаджа си слагаш колони/монитори + слушалковия амп. Който вече "храни" слушалките. Но цената е по-"неприятна"... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pulse, проблемът е именно в хората, които без да разбират се правят на добродетели.

Хайде не давай акъл, когато не си наясно!

Като се замислих, давай, давай повечко. Така ще има работа за специалистите  :yes:

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.