Jump to content
Българският форум за музиканти

Връзка между усилвател и китара


MemeHunter

Recommended Posts

Здравейте :)

Нов съм в в света на музиката и искам да попитам няколко неща.

След няколко седмици ще минавам през Пловдив и искам да си купя ел. китара... Ако може да ми препоръчате някой магазин където ще мога да избера най-подходящата за мен [Искам да свиря Guns n' Roses, Megadeth, Avenged Sevenfold, etc...]

 

Чрез каква букса излиза звука от китарата? Смисъл дали от нея излизат чинчове, 3.5мм или някаква по специална. Питам тъй като имам няколко усилвателя вързани към тонколони и да знам дали ще мога да ги свържа без да купувам и усилвател.

 

Мерси предварително  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^

Aбе пич ,по принцип се въздържам да пиша глупости,

ама ти петела сутрин чуваш ли го?

Това е някакъв майтап май,нали? :hysterical:

Редактирано от Dean
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това май пак е Явор. Не може да има такъв идиот в живота, който не знае как се включва китара. По-добре помислете как да уловим тоя келеш и ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MemeHunter, това е като да влезеш в автомобилен форум и да питаш кой от двата педала

на кола с автоматична скоростна кутия е тоя на съединителя....

 

Ако не си влизал в музикален магазин, влез първо, разгледай китарите, помисли, почети и после пак пиши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е сериозна междо другото :D До сега никога не съм се докосвал с електрическа китара, свирил съм само на акустична... Имам един стар amplifier, кажете дали ще мога да я вържа към него? \/ \/

 

http://imgur.com/PwWmvF7

http://imgur.com/zdLYVGf

 

И може би не съм успял да попитам въпроса правилно. Интересуваше ме кабела който свързва китарата с усилвателя. Какъв е точно?

 

 

jabs, питам защото в града който живея няма музиклани магазини, просто няма. След 1 - 2 седмици ще минавам през Пловдив и трябва да си взема китара. Трябва да знам дали ще купувам amplifier защото ще е малко тъпо да ида да си взема и накрая да се укаже че у нас имам, нали?

 

 

Ако имаше музикален магазим мислиш ли че бих чакал 3 седмици да си я купя и не бих минал да питам там вместо да пиша тема в форум :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш отношение на типичен консуматор. Нали усещаш каква реакция предизвика? Ами замисли се.

От въпросът ти се вижда, че нямаш грам представа за какво иде реч.

Личи си от километър, че ти искаш някой да свърши твоята работа и да те почерпи...

Няма да стане така. Влизаш в подредена къща и се монтираш на сложената маса. Естествено е да те ошамарят!

Най-напред положи усилия да се образоваш. Ако искаш, не е задължително. 

Имаш цял форум, от който можеш да ПРОЧЕТЕШ всичко за това, което те интересува.

Хората тук са вложили много усилия да ИМА с какво да се образоваш.

Уважи ги, като се запознаеш поне с основите на звукоусилването, усилвателите, инструментите/китарите ...

Ползвай търсачката.

След това спокойно можеш да попиташ и ще се намерят специалисти да ти помогнат.

 

Прочети най-напред къде се намираш и се ориентирай. 

Що е то форум и има ли той почва у нас?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усилвателят не става.

Чети. Има Уикипедия и достатъчно други сайтове с базова информация. Ето подходяща за теб тема от форума:

http://forum.muzikant.org/topic/146323-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасно предложение!

Обаче бих се обзаложил, че като види обема с информация, ще се откаже, даже  може и от форума да излезне... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MemeHunter , виж ся, ако наистина те мързи да прочетеш всичката тая информация, вземи няк'ъв кабел, запои му в единия край един дебел моно жак , а в другия два чинча и свържи китарата към усилвателя си. Гаранция, че все някакъв звук ще се чуе. Пък после, като усетиш, че нещо не е баш както трябва, може пък да прочетеш темите във форума  ;)

ПП. Ей на това викам "дебел моно жак":

NEUTRIK-NYS225.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, виждаме, че не си запознат изобщо. Но явно теб те мързи да поровиш в интернет и си решил да попиташ тук.

Значи във всяка електрическа китара има голям "женски"(такъв, в който се мушка) моно жак. Ти искаш да го свържеш в сони-то, но за да изкараш истински звук трябва първо да е свързано към някакъв ефект. Ако си сигурен, че искаш ел. китара, то е задължително да си вземеш поне един дисторжън за 50 лв. Когато отидеш в Пловдив попитай и те ще ти предложат.

 

Ел.китара(голям жак)---------(голям жак)ефект(голям жак)-------(чинчове)усилвател

 

Надявам се да си разбрал. (Хора не ме дъдете, че го наричам "голям", просто момчето няма да разбере ако напиша 3.5)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.