Jump to content
Българският форум за музиканти

Сценично поведение


olygofren

Recommended Posts

Развивам два сценария, изберете си:

 

- Свириш си както ти дойде на репетиции, не правиш нищо особено, може да си гледаш в пръстите или пода дори, подпяваш, там каквото си правиш и така. Спокойно и обикновено, и музиката се получава добре. Съответно така правиш и на концерт (евентуално може да се пораздвижиш малко повече).

 

или

 

- Трошиш всичко в шибаната репетиционна, крещиш от възбуда, докато чегърташ инструмента :cheers:, дереш се, правиш гримаси, скачаш, въртиш кичарата, "и вместо фа изсвирих ми". Демек, правиш много грешки, но не ти пука, щото си куфял и си се плезил по време на солото си.

 

Та така де, въпроса е: смятате ли, че човек трябва да работи целенасочено върху бъдещото си сценично поведение (не говорим за случай, когато просто ти е кеф и се разбиваш от простотия) в репетиционната? Щото мене ми е малко абсурдно и с това да се натоварвам, пък и ми пречи на свирнята.

 

И смятате ли, че човек с неизградено сценично поведение обижда публиката по някакъв начин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И смятате ли, че човек с неизградено сценично поведение обижда публиката по някакъв начин?

Смятам, че сценичното поведение не се изгражда - или имаш усет за това как да стоиш на сцена, или не. Да, разбира се, винаги можеш да се правиш на нещо, което не си, но това винаги си личи, смешно е и може би то е което би обидило публиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен за концерт разбирам да има някакво сценично поведение,но в мащабите на бг не ми се вярва да изглежда добре това с чупенето,в смисъл,че би изглеждало смешно някой да скача и да се прави на Fly от Red Hot и да си счупи китарата след това.плюс това аз съм на мнение,че човек трябва да бъде естествен и да не се напъва,щото хората вече се научиха да разбират не естествените неща.все пак това си е моето мнение,ако някой иска да се прави на маймуна - нека се прави...то си е негова работа:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно съм съгласен, най-добрите в тази област и в световен мащаб им идва отвътре, затова примерно Фреди Меркюри е легенда а Азис е позьор.аз лично не се опитвам да се правя на нещо което не съм, което не значи че не обръщам внимание на сценично поведение, не че някой ме вижда там отзад :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В клуб изглеждам все едно чета вестник зад барабаните(или поне така си мисля),а на голям концерт все едно,че копая на полето,защото влагам повечко мускули и изражението ми се отвкаменява:).Иначе няма лошо да се разчупи малко положението стига да не си дървен.Иначе и то се учи.Вземете за пример Ози.Всички смятат,че е страхотен шоумен,ама в първите години със Сабат е е.ати дървото,но с годините си е изградил поведение и сега е мастър :( .А колкото до търченето по сцената ако ти идва търчиш ако не си свириш,стига да ти е удобно.Това е най-важно да се чувстваш конфортно на сцената,за да можеш да свириш като в къщи.За това хората си носят персийските килимчета по концертите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдам,удобството е важно, забравихме да го споменем групово, аз да взема да си взема едно про- столче с облегалка най накрая и да спра да се напрягам викам :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебаваш се ти,ама мойта шибана облегалка още я чакам,а тия от Динакорд се насраха.Те минаха два месеца май.Сега ме ебавате,представям си като си купя килим за барабаните и бели ръкавички да си прибирам чинелките :D

За поведението.Най-важно е да си изсвириш партиите,вече ако ти се ще да пощурееш на сцената, направи го,но никога не забравяй защо си на сцената:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко е според мен да подскачаш, да тичаш, да дъниш инструмента, само да внимаваш да не настъпиш кабела докато скачаш :rolleyes: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сцена не съм излизал, но като почитател на музиката съм за златната среда-не бива да стоиш като пълно дърво (освен ако не си Ritchie Blackmore :)) или пък през цялото време да търчиш нагоре-надолу като изоглавен (тип Аxel Rose). Погледнато най-общо, музикантите от първия тип създават впечатление на "ай ся, к'во беше тука, да не сбъркам", а от втория-"я ме вижте к'ъв съм лош, ша подскачам цела нош :green: ". Но все пак зависи от човека и от стила-на някои просто им отива!

П.С. По-нагоре видях мнението на колегата Bonzo за Ozzy-гледал съм записи на Sabbath от '70, 71-там той е толкова друсан (или пиян, или и двете едновременно ;)), че сценичното му поведение е продиктувано от едничката цел да се задържи прав на сцената-хванал стойката здраво с две ръце, като на бързите моменти си клати главата. По нататъшните прояви на някакво сценично поведение според мен са продиктувани от повишаване концентрацията на кръв в алкохоло/наркотикообращението му :)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

THE great pretender :no: и има в пред вид съвсем друго нещо, това че е срамежлив в личния си живот не значи че не е роден шоумен на който само му трябва сцена, докато всичко при азис е измислено, не че държа именно на тоя си пример мога да дам и други :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По нататъшните прояви на някакво сценично поведение според мен са продиктувани от повишаване концентрацията на кръв в алкохоло/наркотикообращението му :lol:!

Или може би е свикнал с дрогата и вече може да се държи прав на сцената:lol:.Примера с Ози беше само с цел да изрази мнението ми,че сценичното поведение се научава с годините.Стига човек да работи върху себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си свира що годе еднакво и home и live и в репетицьонната. Особено като свиря нещо дето ного ме кефи доста откачам, ама се стремя да си млатя вярно : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.