Jump to content
Българският форум за музиканти

Телекастер със звук на катедрален орган


Recommended Posts

Добре звучи, поне така през нета. Малко цената свинска ми се струва... :)

 

На моя проц си спретнах един Хамънд-подобен звук и доста добре се получи, обаче върши работа само за единични тонове или евентуално два на октава. Иначе се бият гадно двата тона и звучи като пръдня. Нещо от pitch shift-а явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Айде, пристигна. Първи впечатления - някой бленди са много добри, други не :). Тракинга е добър но при бързи солови пасажи може да се получат проблеми. Иначе свири смок на дървото , та пушек се вдига :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Специално я издирих таз тема.

 

Въпросния ефект се оказа изключително интересен, а и от Електрохармоникс пуснаха още по добра версия C9 както и симулатор на Роудс тип пиана K9. Мен К9 не ме грабна ( но зависи , вж по долу)

Няколко наблюдения:

- китарата ви трябва да е идеално настроена. Няма толкова гадно звучащо нещо като фалшив орган. 

-  ефектът дава възможност за сплит на сигнала - орган и драй. За мен орган сигналът трябва да отива в някакъв определено линеен усилвател. В линковете по долу усилвателят използван е АЕR 40 вата и оттам през балансирания изход в пулта директно.Китарата е Ибанец Artcore.

- Нямам запис но уникално звучи когато органовият звук е намален ( има регулация на драй и орган сигнала) и само допълва основния тон на китарата - според мен ритъм партиите стават много по "пълнещи)

- Klick симулацията е изключително дразнеща и винаги при мен е на нула - няма общо с клика на хамонда, а по скоро някакво неприятно пукане

- Аз лично препоръчвам закупуването на следващия модел Ц9 - по добре звучи, има по добре измислени опции

- Далеч не всички бленди звучат добре - от 10, аз ползвам 3-4 макс, но са ми достатъчни

 

ето малко звучета...

 

 

https://soundcloud.com/plamen-mandadjiev/12-1

https://soundcloud.com/plamen-mandadjiev/2-1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.