Jump to content
Българският форум за музиканти

Fredrik от Meshuggah с Ibanez LACS True Temperament frets


Recommended Posts

Скоро ще видим какво ще сътворят Ibanez LACS и Fredrik от Meshuggah. От първите снимки се вижда, че китарата ще е отново 8-струнна с neck-tru конструкция, базирана на Iceman моделът, но този път ще има True Temperament прагове:

 

IMG_0455_zps386ebe08.jpgIMG_0453_zps28de49f7.jpgIMG_0449_zps16b87f0a.jpg

 

Това не е първия Iceman на Fredrik, но за първи път ще го видим с такива прагове. В Premium Guitar Rig Rundown-a на Meshuggah, tech-a им показа именно този прототип, с който Fredrik свири след M8M:

 

http://avhguitarrepair.com/the-meshuggah-guitar-archive/new-fredriks-2012-ibanez-lacs-stoneman-prototype/

 

2012-12-30-11.44.56.jpg

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Прощавай! :) "Stoneman" го водят и най-близкото до него е Iceman, само задниците им се различават. Поправи ме като хората, защо ме караш да се консултирам с ГУГЛЕ :> Прилича ми на резултат от сладката любов между Iceman и Gibson Firebird:

 

29coxm0.jpg

 

Определено ми харесва повече от Iceman! Крайния резултат е нещо като заоблен Explorer :)

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те поправих като хората, щото никак не ми се търсеше тая изгъзица как и викат. Иначе не изглежда зле, но мен лично не ме кефи издадения рог. При куфеене от кръста нагоре ще убива :) Казвам го от опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето го крайния резултат. Бриджа е доста приятна изненада:

 

"8 string tune-o-matics are a rarity, and even more rare are 8 string tune-o-matic tailpieces. Most companies simply go with a string-through-body setup. The fact that Ibanez has 8 string TOMs in general is exciting on its own. The fact that they've got the fine tuners on the tailpiece is ridiculous."

 

sowdo9.jpg

ojkytc.jpg

iokhs2.jpg

14uxu3d.jpg

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да си представя как се свири на това,сигурно защото непрекъснато опъвам нагоре-надолу жиците,"бендване" как се казва,а с тия прагове ще е тормоз..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах си първото парче на MESHUGGAH което излезе в тубата и не чух да ползват повече от 2 струни на китарите си през цялото парче..

 

Хубаво е че им се възхищавате на маркетинга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За щастие маркетинга им е обоснован и китарите им са повече от добри. Останал съм с впечатлението, че си широко скроен човек и не би очаквал всички да правят sweep picking на 8 струнни китари като Tosin ;) А и няма как да не оцениш нововъведенията им.

 

И аз така като тоя младеж смятах да направя в началото, после разбрах защо ти е 29,4 мензура и 8 струни  :)

А като си с 6 струнна в F и потрябват долните струни за сола: "Извиняваме се за прекъсването, трябва да отидем да си вземем другите  6 струнни китари, които са в Ми бемол :> Мешуга и Extended range китарите определено не са за всеки и ще останат неразбрани дълго време, за това са в собствен раздел ;)

 

hsvz7s.jpg

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

А като си с 6 струнна в F и потрябват долните струни за сола: "Извиняваме се за прекъсването, трябва да отидем да си вземем другите  6 струнни китари, които са в Ми бемол :> 

Сола ли? Да ти кажа не чух сола, ама да речем, че си прав по принцип .  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

А като си с 6 струнна в F и потрябват долните струни за сола: "Извиняваме се за прекъсването, трябва да отидем да си вземем другите  6 струнни китари, които са в Ми бемол :> 

Сола ли? Да ти кажа не чух сола, ама да речем, че си прав по принцип .  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.