Jump to content
Българският форум за музиканти

Свирене Live


Crimson

Recommended Posts

http://earplugstore.stores.yahoo.net/profmusearpl1.html

 

ето това е истината! най-смислено похарчените 20 кинта, които съм давал!

 

У нас тва къде може да се купи, Владо?

 

 

Не съм виждал честно казано. Ние ги купихме от тоя сайт. Не е много рентабилно да се поръчват по 1-2 чифта заради пощенските разходи, но ако се вземат 10 (както направихме за нашия вокално-инструментален ансамбъл) излиза нормално. Ако не се лъжа из форума имаше още желаещи, пък и аз бих се включил за някой резервен чифт, така че ако се съберем достатъчно хора може да си разделим една поръчка. Миналия път пристигнаха точно четири дни след като ги бях поръчал...

 

Вариантът на visiondann е още по добър, обаче засега 300 долара за чифт някакси ми охлаждат ентусиазма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пиши ме и мен, в случай. Ма не е възможно да няма и тук, или в странство. КВи 300 льова бе, тва е лудница

 

Сериозно, пишете ме и мен. Не моа да поръчвам по нета, нямам карта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабанистите обикновено са първи в класацията по намаляване на острата на чуваемост,по време на концерт и те ностя тапи,а вероятно има тапи комбинирани със слушалки,тоест мини монитор и тапи,но това само като вероятност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не е вероятно, ами си е точо така. Ето такива тапи/монитори дето ги гледаме по големите концерти - пак на същата фирма за която споменах. Цената е отново солидна, качеството - също!

 

http://www.precisionweb.com/monitoring/monitor_earphones/

 

Ето и снимка:

 

challenger_pro_monitor_earphone_2.jpgchallenger_i_monitor_earphone.jpgchallenger_pro_monitor_earphone.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

На мен още ми пищят супер мощно ушите от снощния концерт, особено лявото ,имах някъв супер гаден монитор супер близо до лявото ми ухо , от който излизаха само някви шибани среди , и сега бая зле...Някво заглъхнало чувам , не за първи път...Иначе на репетиции си слагам едни тапи от 40 стотинки и съм чук!Няма главоболия , няма пищене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши ме и мен, в случай. Ма не е възможно да няма и тук, или в странство. КВи 300 льова бе, тва е лудница

 

Сериозно, пишете ме и мен. Не моа да поръчвам по нета, нямам карта...

И на мен, ако ще се събираме. Ще си направим среща и ще уредим нещата, аз съм готов да дам 20 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

За оглишаването, за съжаление е неизбежно!! Просто, сега се опитваме на репртиции да намакяваме общият звук!!! И се моля, тъй като вече си оглушавам, процесът да става по бавно!!!

 

УСПЕХИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Това си е съвсем сериозен проблем... Започнах да използвам тапи по време на репетиции, но понякога пеех примерно с половин тон под тоналността :wacko: . От опит - за вокали не става този вариант! На живо пък така или иначе не се чувам добре, съответно всякакви предпазни мерки отпадат. Знам, че малките слушалки са много агресивни също.

Педпазвам се само, когато ходя в клуб (и то не винаги :wallbash: ) със стандартни тапи за уши, които се продават в аптеките. Има едни восъчни облечени в нещо като памук - вършат чудесна работа, защото прилепват пак по отливката на ухото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Това с тапите смятам да го пробвам, но няма ли да ми се смеят останалите. Е то ясно, че на сцена не можеш да излезеш с тях. Първо, че не е истетично и второ все пак трябва са слушаш и себе си и останалите, какво свирят - да не стане "Ама ние на коя песен сме "

BTW, по едно време бях решил да ставам "тъпанар" и използвах шлемофони

 

О ! тапите са му майката .

Аз по дискотеките си ходя с тапи и да ти кажа по-скоро се създава мода , от колкото да ти се смеят , повярвай ми !

+ това има тапи и тапи. но каквито и да си вземеш те правят едно: заглушават . , а не спират звука .

Тоест вярно е , няма да заглушат целия спектър еднакво , но това си е до тапата.

Тия от по 50 ст. вършат чудесна работа включително комуникацията се подобрява - защото това ,което най-вече успяват да заглушат тапите са вискотите честоти .. а човешкото дърдорена са си по-долу :)

С две думи , ако си знаеш саунда .. нямаш никакъв проблем ,да си цепиш с тапи, но ако имаш работа по звука .. братче или си купуваш про-саунд тапи или не носиш таквиз , щото всеки път ще се чудиш кои честоти ти се губят :)

успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми се преебаха ушите - миналата седмица ме боля лявото а сега започна дясното...кофти случка,особено като болката е съпроводена с заглъхване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свикнах да използвам тапи от по 50-60 ст. за репетиции.

Много по-добре е сега. Преди, когато карах без тях, като отида на репетиция, често ме заболяваше главата от цялата дандания, после ушите ми пищят, абе гадна работа. Купувай си тапи - ако ти хареса, няма кво да се чудиш. Пък и след време може и още повече да се радваш :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.