Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за Стара Цигулка


Recommended Posts

Здравейте,

 

Преди години ми бе предадена стара цигулка, която баба ми дълго време е съхранявала.

 

Тъй като не разбирам от цигулки, единственото което мога да посоча като особенност за инструмента е че вътре на хартиена бележка е посочен надпис: "Guillaume Carbey  Fait a Paris 1719" ;  на гребенчето през което са обтегнати струните има надпис "Didelot".

 

В най-скоро време ще опитам да предоставя снимки в изключително близък план както прочетох в този форум че е желателно да се правят.

 

Ако има някой който да изкаже менение за себестойността на инструмента.

 

Предварително Благодаря,

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз попаднах на този линк.

 

Цигулката там е доста по захабена от тази която притежавам, както и информацията от линка е стара с 14 години.

Няма ли други цигулки на този майстор които да са се продавали.

 

Интересното е че не намирам друга информация за майстора.

В интернет пространството не се упоменава колко цигулки е създал, в коя школа се е учил, колко цигулки се предполага че има останали от периода 1710-1720 през която е творил в Париж. Нама факти за него по които да си създам субективно мнение...

Интересен е факта че по това време Страдивариус е създал и най-цената си цигулка.

 

Очаквам други мнения.

 

 

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия работи не стават със снимки и мнения на форумници. Да беше написал от къде си, ако си от София ще те пратя при компетентен лютиер за оценка. Другото са празни приказки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте pirogof,

Въпреки,че вече получихте "направление" за  майсторите Тилев и Найденов,може ли да се надяваме на хубави фокусирани снимки в близък план на лице, дъно,гриф и каквито други  сметнете за удобно да видим ?

Имам някакъв опит в тази област и съм много любопитен когато става въпрос за цигулки както нови ,така и стари.

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.