Jump to content
Българският форум за музиканти

По какво да различим фалшивите китари


Recommended Posts

  • Отговори 384
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Legend Strat EVH Guitar Това може би изобщо не си струва  да се обсъжда,обаче,много се дразня на типажите които искат хиляда и повече лева,и качват някаква мътна снимка от 0,2мп.Да не говоря че за пръв път чувам за такова животно...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Една чистокръвна китайска реплика в нашия базар за 1900 лева.

 

http://bazar.muzikant.org/ibanez-jem-7-steve-vai,203350.html

 

Човекът дори е намалил цената - на едно друго място, тази същата се продаваше преди няколко месеца за 2800 лв.

Редактирано от atanas_shishkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Отдавна не бях писал тук но една обява ме провокира.

Знаем че ментета на нашия пазар по определени сайтове има много, но когато едно менте се продава на цената на оригинал

втора ръка се заслужава да се отбележи.

 

И така:

Китара представена като Лес Пол Къстъм, производство 2007 :

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Само тези три снимки са достатъчни за да се обезсмисли напълно исканата цена от 4100 (!) лева.

 

Какво забелязваме от много "бръснещ полет":

 

1) Серийния номер е интересен. Според него китарата е от 2012, не 2007, както се твърди в обявата. Къстъм Шоп сериите имат съвсем друга номерация, започваща с CS;

2) Глава: видими кривочи. Капачка на тръсрода в най-добрите азиатски традиции;

3) Байндинг върху прагчетата липсва, въпреки че някои жълтурковци успяват вече и с това да се справят;

 

Който се интересува от друго, да провери обявата и ще види още, като по учебник.

 

Пропуснах да отбележа култовата изцепка на третата снимка: долу в дясно на тялото е залепнало парче стиропор

от стиропорената опаковка в която идват азиатските китари :) Не съм чувал за Къстъми опаковани в стиропор, но може

би просто съм остарял и не следя новините :)

 

Не мисля че някой който може да отдели такава сума ще се подхлъзне, но все пак реших да отбележа обявата.

Ако ви се занимава, скъсайте този етичен старозагорски търговец с мейлове и запитвания :) Аз лично нямам нерви,

въпреки че може и да го побъзикам.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото виждам и самите ключове са като на Епифон.

Ей така трябва да изглеждат нормалните за модела:

S14011%20GIBSON%20%20LP%20CUSTOM%202013%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го дъвчете момчето, не е музикант и не е знаел какво продава :)

Ще коригира обявата. Готин пич.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е така! Ей на и аз ще пускам утре едно МПС от гаража на дядо за 50 000 лева. Пише Вартбург на него, мисля, че е стар модел на Porsche! :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериен номер при гибсон НИ КО ГА не се прави след боядисане! Винаги е под боя! ТОва е вече достаточно да определиш.

 

 

и да - има такава мистерия: като питам по форуми, дали някой притежава Чибсон да го посвиря, щото е ми интересно какво се представяват - никой няма, а като гледаме пазара - само тези чибсони ги има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и да - има такава мистерия: като питам по форуми, дали някой притежава Чибсон да го посвиря, щото е ми интересно какво се представяват - никой няма, а като гледаме пазара - само тези чибсони ги има. 

Може би малко хора те разбират какво говориш / пишеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.