Jump to content
Българският форум за музиканти

По какво да различим фалшивите китари


Recommended Posts

  • Отговори 384
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

DaftFunk, чисто хипотетично(не се заяждам). На битак виждаш Gipson 1957 Les Paul Goldtop(оригинал) за смешни пари, и понеже няма от къде да получиш сертификат за автентичност и оригиналност, го подминаваш с презрение?

Другият след теб който знае точно как,защо,какво,откъде,колко, има топки и най-вече познания в материята, си тръгва с талпата под ръка...

Помисли в/у това. Не е измислица, а съвсем реална ситуация... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да  визирам никой конкретно . но .....
Вариантите  да инвестираш 2 и повече хиляди в нещо, за което има достатъчно достъпна информация , а ти  не си  я проверил са 3:

1. Неприлично богат си 

2. Глупав си
3. И двете 

:P 

ПП. Май същото важи и за продажба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те апострофирам, но понякога нещото просто си струва 2те хиляди. Аз поне не знам някъде да продават къстъм шоп Гибсън за 300лв... просто не е много вероятно продавачът да е дотолкова неинформиран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, исках да кажа, че колкото и да си чел и да разбираш хубава китара за без пари едва ли ще намериш. Може и аз да не съм те разбрал де, особено с мнението над твоето :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто гипотетически, предполагам че и китайски чипсон може да звучи яко - защо не, при удачни обстотелства и грамотна технология не виждам причини да не се случва така. То си е инструмент все пак, а не някакъв идол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато започвам подобна дискуссия винаги се завършва с critical error в акъла.

 

тезиси:

1) Gibson струва 2 хиляди

2) Плаща се за истински звук

3) китайско менте/епифон/японско/тайванско копие/лютиерски инструмент не струва 2 хиляди

4) При положение, че даден инструмент от тезис №3 звучи на едно ниво / дори по интересно от гибсона, струва ли си 2 хиляди?

5) ако не, значи №2 лъже и плаща се за логото.

 

Blind Test е много интересно нещо, между другото...

Редактирано от Jim-ph
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата не беше ли за фалшиви китари???

Епифон , лютиерски и т.н.  какво общо имат?

Фалшивите китари са като реквизит в киното,  изглеждат като истински , но   не вършат работа в реалния живот :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вярно, вярно, просто темата е заминала в въпросния отговор от първи виждан-на-живо хазяин на китайски гибсон и на всеки е станало интересно, как реално звучи този "чудо".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не особено добре (не конкретния, но много подобен), както следва да се очаква. Освен това и не става за свирене без сериозни лютиерски намеси. Което може да се очаква, предвид цената, разбира се

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мерна голд топ 57ма на битака ... там  между тенджерите, в ляво от газовите бутилки и капачките за омниа  може и да рискувам да го купя ;-)

В никакъв случай не се заяждаме помежду си. Ние само дебатираме.

Между другото в щатите има супер развит пазар за секънд хенд и винтидж инструменти ....магазини като  "Норман'с Реър Гитарс" в Клалифорния например. Но това е друга тема.  :metalist::virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата отива от "по какво да познаем ментето" в "как да познаем готиното", което е нормално... само да отбележа, че от Гибсън до Гибсън(примерно) понякога има огромна разлика-говоря за китари от един и същ модел. Тези които са се подвизавали в Щатите са го видяли. За това американците смело купувaт не-американски китари без да страдат от синдрома "made in USA". И не слагат надписи Гибсън по Токай или Епи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Битаци, както и гаражни разпродажби, тавани и мазета има по цял свят. Идеята на темата е хора без опит да придобият поне бегла представа, какво да гледат когато купуват нещо втора ръка.

Иначе една от първите ми хубави китари, струваше 250лв.(стари соц левчета), беше купена именно от битак, а марката Gibson Melody Maker 1968. Да не е ежедневие, но такива неща се случват понякога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата за хубавите инструменти, а не просто марковите инструменти, е една съвсем друга тема, според мен. За да си купиш хубав инструмент, който да не е марков трябват още повече познания, опит, опарвания и проби/грешки. Аз може и да се заяждам с Jim-ph заради култа му към Tokai, Greco и подобните лесполски клонинги, но е факт че Jim-ph има едни сериозни познания за тия китари, които са една добра класа и не могат апропо да се намерят при "официалните вносители". Аз пък съм фен на друга подобна марка и трябва за пореден път да отбележа че най-добрият ЛесПол който съм пипал евър (след моя Къстъм и един-два други на приятели) е купен със счупена глава от Ибей за 80 паунда и реставриран от Коцето така, че сега като го пипна и съм се отнесъл напълно. Коцето като видя китарата цъка 10 минути, защото тялото е 6см. дебел масивен махагон.... както той самият каза "братче, такова дърво вече просто няма". Така че номера е учене, четене, проби и да си отворен към информацията и различния избор. Това всъщност важи за повечето успешни начинания в живота :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.