Jump to content
Българският форум за музиканти

По какво да различим фалшивите китари


Recommended Posts

Имайки предвид отвратителното качество на Гибсън за инструменти за 800-900 долара, този Чибсън изглежда чудесно за парите си...

Може да изглежда,но сигурно не звучи..,тва се едно да се загледаш-я ква направена мацка ,при повторно заглеждане - абе това е травестит бе,що не си нося очилата.. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 384
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз мисля, че е несериозно да си купиш Gibson LP или Strat Custom shop или каквато и да е китара от този клас на доверие от обява.

Ако искате скъпа китара, втора ръка поне го направете от доверен оказион / магазин за инструменти където специалисти са прегледали инструмента и са изразили мнение, че е автентичен, а за повече сигурност запишете сериен номер на инструмента, както и направете снимки които да пратите на производителя за мнение. Аз получих отговор в рамките на 2-3 дни когато изпратих запитване относно моята китара до Фендер. Запитването ми целеше да установи дали производителят отговаря своевременно на питания.

Аз специално си купувам инструментите от оторизираните дилъри / дистрибутори за съответната марка и съветвам всеки които иска 100% гаранция за автентичност  на инструмента и за парите си да прави същото.

Не се подмамвайте по ниски цени и "добри сделки".

Упех с покупките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Аз пък специално пазарувам вече само и единствено от ebay, инструменти втора ръка, и смея да се похваля с прекрасни китари на цени понякога стигащи до 1/3 от тези при ауторизираните дилъри / дистрибутори. Разрешавам ти да ме приемеш за несериозен :) Гибсън и Фендер отговарят винаги, в рамките на няколко дена на запитвания за потвърждаване на автентичност. Един Къстъм на която и да е от двете фирми, или примерно един PRS или Musicman, може абсолютно спокойно да се купи от разстояние. В този сегмент драматичен провал в качеството (смея да го твърдя най-отговорно) е на практика немислим. Ако китарата е удряна, чупена, падала или има одрасквания или охузвания от свирене или сценичен бой, това е друга бира и се вижда, стига да знаеш къде да гледаш и да какво да питаш. А пък и да те питам, къде в София (или в страната) има "доверен оказион" в който да продават поне един Къстъм Шоп, че и да влезнеш и да си избереш между 4-5 класни китари, че нещо не се сещам?

 

ПиЕс: а за малки проблеми, интониране, бръждене или други леки драми си има лекари, и то прекрасни.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът беше не дали китарара има дефекти, а за гаранция, че самият инструмент е автентичен, а не добре подправен фалшификат. И съветът ми е към онези които няма как да напраят разликата. А относно "доверени" оказиони съм съгласен, че поне в БГ липсват такива. Аз лично знам един голям оказион за музикални инструменти които се намира в София и когато поисках информация  за автентичност на един Гибсън при тях, те не можаха да ми дадат категорична информация относно модел, година и автентичност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре подправени фалшификати няма, по мои наблюдения. За да се направи един фалшификат толкова добре, че да не мога да го отлича, този който го е правил трябва много добре да знае какво прави и да го прави както трябва. Което много ще оскъпи работата. Фалшификатите са опасни (или пък желани , според случая) са за хора на които не им пука и търсят евтино, за новаци, които евентуално могат да се заблудят и за хора, които гонят далавера (да купят нещо за пари, за които не може да се купи) и от мерак се извозват. Но така или иначе ако някой направи толкова добър фалшификат, че да не мога да го отлича нито по звук, нито на вид, с удоволствие бих го притежавал

 

п.п. Визирам предимно Фендер и Гибсън, нямам особени наблюдения върху много други китари, с изключение на Ibanez може би

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ibanez имат/имаше официално производство в различни фабрики - MIJ, MIC, MIA. Китайски не са фалшификати, доколко знам.


А да, относно фалшификат да звучи / изглежда неотличим. Имаше такива. Говоря за китари Mosrite. Има адски скъпи американски Мозрайт Авенджер/Венчурес, вървят над 2000$. Има обаче и японски Мозрайт, абсолютно неотличим по нито една детал освен "in California" на логото. Всичко останало, всякаква детал беше толково прецизно скопирана, че абсолютно не е възможно да намериш разлика. Колекционери казват, че по звук е едно към едно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Едно мнение на "ужилен".Прибързано и без да съм в час,воден от емоции,си купих Gibson custom(черен на цвят)за 700 лв.Впоследствие се порових и се убедих,че е китайско "менте"Видях,че се продават по 300-350 долара + доставка и се успокоих(че не съм се минал,чак толкова много)Пророних две сълзи и се заех да я"ъпгрейтвам".Разглобих я основно(направена е много качествено)...тялото е 100%махагон(цялата тежи 4250г,което е добре)Адаптерите бяха Epiphone-смених ги с Gibson 490 от Ибей, смених плочката с потенциометрите,запоих ги по оригиналната схема,смених струните(10-46 Gibson) и сега се радвам на един прекрасен инструмент.Звукът е прекрасен(никакви мазила,бръждене)здрав,стабилен тон в целия диапазон(усилвател Blackstar ID Core40)...и така за 1000лв се кефя с "Custom".Аз съм любител и това напълно ме задоволява....Реших да споделя това и дано за някой,да е полезно.Иначе,всеки си решава...Смятам,че за 500-600лв може да се купи една такава китара и напълно оправдава парите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е защо да се занимаваме с глупости - за дизайна ли ,има Гибсъни поочукани в аннглийския ибей,студио модели за по хиляда и 200-300 лв,моята талпа е 4,5 кг,ако има значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тогава какъв е смисъла да пише "Гибсън"... Ако пак си похарчил хилядарка, но пише "Епифон" примерно, пак ще имаш китара от този клас без тя да "лъже", че е нещо друго. :)

Мен лично би ме човъркало ако знам, че талпата е направена умишлено да бъде менте - даже ме дразни "G"-то на доста наличните като втора ръка напоследък стари модели Greco (което е с шрифта на гибсънското и ако ще и китарата да е по-хубава от оригинала, ясно показва, че тя е направена да го копира). Нищо не им пречи да си напишат някаква тяхна си марка и да оставят критиците и анализаторите да кажат на света дали е сравнима с Гибсън или не (както е например бранда Hagstrom).

Но всеки си има "случай" (говоря за себе си ако някой случайно се засегне лично от коментара). ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се оставяйте да ви унижат и измамят както се е случило с колегата по-горе. Инструмент от висок клас... само с гарантиран произход. Никакви обяви ... никакви човеци на сергии. Ако купувате нискобюджетни талпи, може и от магазина за фритюрници, но скъпи инструменти само с доказан произход!

krasi.purple колега може ли да споделиш ако не е тайна, от къде купи въпросният Chibson ?  Обява от БГ или ?

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Извинявай че пак ще те контрирам, но тц.

 

Пак не си прав. Краси вероятно е взел китарата от "оня" сайт, където в момента се продават два великолепни и съвсем истински Гибсъна (един 339 и един акустичен), на които единствения проблем са нереално високите искани цени (като за втора ръка). Проблема не е в сайта или както ти казваш в "сергията", а в знанията на купуващия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Напротив, проблемът е в сайта. Защото ако например идеш в Технополис и купиш нещо, което не отговаря на рекламата, която си видял преди това, няма да си кажеш "е, аз съм си виновен, че не разбирам какво всъщност има вътре". В случая става дума за хора, които умишлено те въвеждат в заблуждение с цел собствена изгода. Не мога да приема, че поощрението на такива хора не е проблем. Или още по-лошо си е проблем на тези, които са им се вързали. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рафо, всеки един сайт от типа "посредник", особено при продажба на артикули "втора ръка" се стреми да избяга от отговорност, и смятам това за донякъде нормално. Ако имаш в даден момент в продажба 5 милиона артикула, няма как сайта да провери всеки и да гарантира за всеки. Затова е и само "посредник". Следователно отговорността се разпределя между купувача и продавача. Купувачът следва коректно да обяви стоката, а продавачът да има знанията да прецени стоката читава ли е или не. При големите международни посредници (от рода на Алиекспрес или Ибей), при получена стока, неотговаряща на описанието или дори при НЕполучена стока, знаеш добре, посредника става арбитър и има сложна и добре работеща система от компенсации. Казвам че е работеща, защото наистина е такава, ползвал съм я и на двете места.

 

Сега, на родна почва нещата разбира се са други. "Оня" сайт и подобните на него са класически посредници и за нищо друго не стават. Стъпка в тая посока е дори премахването на възможността за коментари по обявите, където понякога можеше да се блокира некоректен продавач. И до какъв извод води това: че няма читави стоки в тия сайтове? Съвсем не. Извода е че трябва да купуваш само ако знаеш какво купуваш, тоест отговорността си е твоя. 

 

Ако пък се придържаш към максимата че хубавото е само там където имаш гаранция, си плащаш за гяволъка :)

 

Ще дам пример с една от моите китари. Цената й в ибей беше толкова зашеметяващо ниска, че въпреки мейла от Гибсън, където потвърдиха автентичност ме беше страх да я купя. Понеже продавача се оказа румънец, разбрахме се - пари на ръка, след проверка. Спечелих бида, запалих колата и се оказа че е заложна къща на майната си в Румъния, китарата е съвсем, ама съвсем истинска и непипната от човешка ръка. Заедно с разходите по пътуването ми излезе точно на 1/3 от стойността в магазина. Както се казва: сухо дупе риба не яде :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно, че не могат, не искат. И това вече сме го приказвали. Тези сайтове имат нужда от всяка една обява а не от това да защитят потребителите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Извода е че трябва да купуваш само ако знаеш какво купуваш, тоест отговорността си е твоя"

Точно с това не съм съгласен.

Освен да знаеш какво купуваш то трябва и да е тично онова което пише отгоре му,  а не фалшификат чрез който са те въвели в заблуждение.

Едно е да знаеш че искаш Gibson Les Paul,  а съвсем друго е да можеш да го различиш от някакъв фалшификат с който се опитват да те измамят.

:virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.