Jump to content
Българският форум за музиканти

По какво да различим фалшивите китари


Recommended Posts

  • Отговори 384
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

 

и да - има такава мистерия: като питам по форуми, дали някой притежава Чибсон да го посвиря, щото е ми интересно какво се представяват - никой няма, а като гледаме пазара - само тези чибсони ги има. 

Може би малко хора те разбират какво говориш / пишеш.

 

кой слуша - чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво ти е чибсон като имаш Греко по добър от гибсън?Ма айде да не кажете че се заяждам.

Тази обява и аз я гледах и ми се стори майтап, ама може някой да се подхлъзне по цената и да си каже че е оригинал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е как са като качество, звук. Също взех скоро Епифон Реишью 2008 ако сещате за серия. Много е скъпа от фабриката с качественни части. Също, интересно ми е какво се представява модерен топ епифон, не евтина серия. Взех го на много аттрактивна цена. Чибсон не искам да закупя, ама бих искал да го чувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си лековерен :)

Кат ме черпи някой с една ракийка и веднага му имам доверие :)

 

:offtopic-001:Само да не се намираш някъде в планинските части на югозападна България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааааааа, сакън, както се казва на новобългарски :)

(Тряа да го учим тоя език както се вижда :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко инфо за японски/корейски китари

 

КОРЕЙСКА продукция на фабрика Cort:

 

CLMqEQPkeys.jpg

 

9BQHtJcqc0c.jpg

 

8tRLU2uvOGo.jpg

 

q4syLGGUrME.jpg

 

1) пластмасов, квадратен нът

2) гибсон-стайл "звънец"

3) малко по-голям, зелено-перлов инлей

4) леко зелено, дебел шрифт лого. 

5) няма сериен номер (изключение: греко произведени преди 1977 година)

6) ключове без крепежни винтове. Никога при японски серии.

7) По-тънки нюанси. Малко по-различна форма на "книжка". (също изключение - край 80ти, фабрика Токай имаше съща форма)

8) Дебел акрилов лак.

 

ЯПОНСКА продукция:

 

GlaSkPSfrP4.jpg

 

M9Y91S3WBtQ.jpg

 

uiQKI5IwaOg.jpg

 

M6ZpU5Z3bXo.jpg

 

1) скръглен нът от изкуствена кост

 

2) различен инлей. На другото фото има същия диамантен инлей, обаче друг размер и цвят.

 

3) Лого. Шрифт, дебелина, цвят.

 

4) Има разлика в байндинг. Сравнете.

 

5) тръсс род капачка.

 

6) Има сериен номер

 

7) Ключове и техния крепеж

 

8) Уретанов лак (на високи серии - нитро)

 

9) По-плавна форма на "книжка" на глава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно видео за т.нар. Chibson .
Също съм гледал и такива на доволни купувачи (не измамени , а  целенасочено са купували от китайски сайтове)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайки предвид отвратителното качество на Гибсън за инструменти за 800-900 долара, този Чибсън изглежда чудесно за парите си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера гледах една представяне на НАЙ-ИЗВЕСТНИЯТ и вероятно най-скъпо продаденият Гибсън до този момента.

Става дума за Гибсъна, чийто първи собственик е бил Питър Грийн няколко години, след това я е продал на цената

на която го е купил на Гери Мур (разбирай за никакви пари). Който в момент на финансово затруднение я е продал за милион и нещо долара на някакъв собственик на музикален магазин в САЩ.

Казват, че новият и собственик Кърк Хамет е кихнал 2 милиона. Той пък казва, че дълго я е гледал в магазина и я е купил, чак като свалили цената.....

В крайна сметка гледах презентация от собственика на магазина. Та той казваше каква чест е за него и алабала да свири на този Гибсън. Каза си, че цената се определя не толкова от това колко велика като изработка е, плюс това че доста неща по нея не са оригинални, а най-вече заради това на кой е принадлежала. Собственика е бил доста близък с Гери Мур и постоянно е наблюдавал как Гери свири и модва китарката през кариерата си. И както Гери му е кавал - тая китара съм я купил да свиря на нея не да я колекционирам. Та има и ремонт на главата, -лепена е.

Но макар и разпознавайки нейният тон от презентацията, в ръцете на този продавач, китарата ми звукна примерно като китара за 2000 долара. Или ако бях с повече кинти  бих платил примерно 20 000 долара заради това, че Грийн и Мур са свирили на нея. Сега човек като има голям бюджет и е фен, като Хамет що пък да не кихне и 2 милиона.

Та искам да кажа, че в ръцете на продавача и обикновен китарист, тази китара ми звучи примерно като за 2 000 до 20 000, но да в ръцете на Гери Мур, светла му памет, несъмнено звучи като за 2 милиона минимум....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ За тея пари сигурно не е лошо един чибсън да си вземе човек,ама така ги храни онея дръпнатите.Не че иначе ще ги спре нещо.Има обаче разлика и в тялото която този пич не показа.Доста по-голям е кътауея на чибсъна.И отгоре където е суича също е по-изпъкнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много разлики, според много хора , копията са често трагични.
Намерих много по темата но да не затлачваме само с лес пол . На който му е интересно  може да види разликите... но те са доста очевадни , ако си запознат с материята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.