Jump to content
Българският форум за музиканти

metalhammer

По какво да различим фалшивите китари

Recommended Posts

В духа на последния пост, има ли вече онлайн Schecter serial number decoder? Или мейл до съпорта трябва да се пише?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това много мирише:796340_fr.jpg796342_fr.jpg796341_fr.jpg796343_fr.jpg796344_fr.jpg796345_fr.jpg

Няма биндинг по грифа,хедстока не е "open book",вместо ромбове са точки,цена 650лв(!),изобщо не намерих подобен модел никъде(не че всичко се вижда от снимките)...Може да е японска,ама "Greco",надали...Скоро гледах  и един,подобен фейк "Guild".Явно,вече не е интересно да има само Фендери и Гибсони ментета!?

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Псолютен ментак :)

Не случайно няма една читава снимка на главата или някоя друга по-характерна част... че са и в полумрак тип "бардак на булевард Мария Луиза" :)

На третата снимка лъжат ли ме очите, или първото прагче е на милиметър навътре в грифа?!

Едит: във форума има един сериен вносител на Греко, той да си каже мнението :)

Редактирано от jabs

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога нямало такъв Греко, с такава форма на тялото. Лого е от 80ти, форма на главата - като при MR серия 70ти долу-горе, ама тогава нямаше такъво лого! Форма на тялото прилича на ония Шектери, нещо такъво. Жалко ми е човека да го купи това нещо и "да се убеди какъв боклук са" китари Greco :-(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и да - дори никога нямаше такава лепенка "made in japan" там :-D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По стечение на обстоятелствата ми се налага тези дни да се запозная по-подробно с Ibanez Jem7v моделът на Steve Vai и ровя в интернет за информация. Предполагам повечето от вас знаят, че пазара е залят с копия на този и други Vai модели (някой от тях в базара), заради което трябва да се внимава при покупка, Хубавото е, че има достатъчно информация в интернет, която да ви помогне при избор. Най-добрия вариант е да се купува от официални вносители, но там цените са маааалко по-високи :)

Няколко добри линка: http://www.jemsite.com/forums/f15/spotting-a-chibanez-jem-tutorial-part-1-a-106764.html

http://www.sevenstring.org/forum/standard-guitars/242700-how-spot-fake-jem.html

Много клипове в youtube:

https://youtu.be/FBCdjDzm1ic

Не забравяйте, че китайските копия варират и се различават по качество. 

Редактирано от G.Varbanov
  • Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основно се различават по цената.Когато някой ми предлага нещо дето струва 5 бона за.... 500 лева,редно е да си имам едно наум.В повечето случаи е ако мине.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тук таме се намират разни агенти, които се опитват да ги пробутат на по-сериозни цени. Такива избягват музикалните базари, защото разбират, че няма шанс :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Китайците се учат от грешките си и ги поправят една по една :)

1. Капачето за жака вече сочи в правилната посока, но както виждате връзката на нека още стърчи, болтовете са неправилно разположени, капака на тремолото е с грешни дупки. Въпрос на време да оправят и тези неща. :)

img_A_196387_e572acec10f76b5c14d95ec2c0b

2. Логото е вече по-правилно разположено спрямо ключовете. 

img_A_196387_c4b950c8abca04da503b2a87bc7

Другите очевидни разлики си остават, но съм сигруен, че има по-добри копия. Когато изгладят всички разлики и добавят кейс положението ще стане страшно.... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

... видях банера в началото на темата

Редактирано от Evtim Djerekarov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде е темата с линкове към ментета на БГ борси? Според мен, тя беше НАЙ ВАЖНА тема на цял форум, щото много начинаещи китаристи ще търсят инструмента там и има опасност, че още нямат опит да распознаят фалшив инструмент. Да направим такава тема, където да публикуваме конкретни имена / никнейми на продавачи и линкове към обяви със фалшиви инструменти? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Май Рафо не иска, за да не го спамят от другите сайтове с оплаквания.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по-добре от това горе в зелено не мога да го напиша. Но н акойто не му се чете е свободен да предлага едни и същи неща.

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-много се копират LP-та, защото са популярни и принципно скъпи китари. Принципът е, че ако някой ви продава какъвто и да е лес пол на цена много по-ниска от пазарната... работата много намирисва.

Аз си направих експеримент с моя фендер и пратих серийния номер и снимки на китарата на къстъмър сървиса им.

Оказа се, че поддръжката им работи изненадващо бързо. Още на следващия ден имах отговор на мейла, който изглеждаше така:

Paul Levesque (Fender)

May 20, 13:04

Hello,

The serial number provided corresponds to a Standard Telecaster w/maple fret board in Brown Sunburst finish manufactured 06/2014. From what I can tell from the photo, it appears to be authentic.

Regards-

Paul Levesque
Representative, Consumer Relations /U.S. Direct Sales
Fender Musical Instruments Corp. 17600 N. Perimeter Drive, Suite 100
Scottsdale, AZ 85255
Telephone: 480-845-513

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто като гледам olx направо ми се вдигат косми в различни мяста... Продавалника е пълен със кърлежи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.