Jump to content
Българският форум за музиканти

metalhammer

По какво да различим фалшивите китари

Recommended Posts

хубава аналогия с концерта на Foreigner да, хубава.

Просто касаемо точно Фендер-а ситуация е малко странна. От една страна, колкото по-дълго производство, толково "по-фендерски" китари трябва да се правят (от смяна на фабрика или начало на нова производственна линия). Да речем, контракта с Фуджи е почнал през 82ра, а фрезуването и т н почва да приличат повече на американски фендери към 90те години (явно имаше корекции/промени/нови чертежи от ръководна фирма). ОБАЧЕ. Най-яката продукция им единодушно се признава JV серия фендер и скуаер - то ест, най първите. И като някой пипнал от всички периоди - тука съм солидарен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В периода между февруари до октомври 1985 г. в Съединените щати не е направен нито един Fender ;)

FMI разчита изключително на Fender Japan

Фабриката е FujiGen, която "спасява" Fender. Тогава се появява мита за грандиозен пожар, изгорял капитал от суровини и др.  тинтири минтири.

Истината е по проста, трябвало е време да се заработи след продажбата.

Разстоянието пък м/у двете фабрики (Ensenada/Corona) е смешно малко, и в двете работят предимно латиноси, а ги надзирават сешташ се...

Машините в Ensenada са старите от производството в САЩ.

Fender Mexico и Fender USA са различни и по цена и по качество, не заради работниците и машините, различни са заради вложеното в тях.

Разни магии и съждения по тема пълнолуние, четвърта чакра и планината Fuji, звучат някак...

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+100г бонус от холандска индика and we're good

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Този пък голямо чудене.Що не ни пита веднага щяхме да му кажем, че е ментак. :D :D :D

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото това не е точно менте...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но явно не е това, за което се продава! Може да си е качествен инструмент, произведен от друг.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми аз не знам и коментатора откъде взима озвучени от него цени.... явно е от Марс. 1970те Гибсони струват от 1500 до 3000$ това е, общо взето.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той това и каза. Препоръчителна цена 2500 ако правилно помня. Това че е обявена за 10 си е проблем на продавача. От скромния ми опит холандците пи някаква причина имат хобито да се изхвърлят с цени.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wiki:

"Cannabis in the Netherlands is illegal, but is decriminalised for personal use. It is allowed to be consumed in coffee shops."

Влиза Ханс, поръчва си едно кафенце с мара и отваря лаптопа да пусне стария Жипсън за продажба!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Чудя се тея КЕтайците, как всичко копират, а формата на лес пол не могат?Никак няма общо с оригинала.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

http://www.anazd.com/index.php?main_page=product_info&cPath=35_20&products_id=671

Някой може ли да коментира? Някакво логично обяснение?

Редактирано от Nikolov_76

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сайт истински ли е, баси? Китари за по 4000 долара на цена от 400.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става, това е сайт на 27 дена. И на мен ми се ще да се хвърля на на една Gibson Les Paul Custom за 360 евро, вместо за 3600, но рискът е голям.

Ето:

The website has been newly registered with a short life expectancy, which follows the pattern used by many fraudulent and fake selling websites. Please be vigilant and take extra care before providing any payment information.

https://www.scamadviser.com/check-website/anazd.com#comments

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.