Jump to content
Българският форум за музиканти

По какво да различим фалшивите китари


Recommended Posts

Да се извинявам относно коментара ми относно линка към Греко, щото собственника му е казал, че на него му викат измамник и т н. Не съм посочвал тази обява като "фалшива" или "измама", просто обозначих, че китарата не е от модели на греко. Видях подобни Ария Про и Ибанез с дизайн близо до нея, и най-вероятно, беше една от тях, в определен момент беше без лого и реставрирана с каквото лого беше под ръка.

 

Да ме разберете идеята правилно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 384
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Още нещо доста съмнително според мен. Не претендирам да съм експерт, но силно ме съмнява Gibson да пуснат нещо с така нарязан nut. Не съм сигурен за ключовете, но и там нещата никак не изглеждат наред.

 

Китарата е пусната за продажба в един от големите сайтове и е обявена като Gibson.

 

97068888_4_800x600_gibson-les-paul-sport

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, кога ще запомните лесни признаци... сериал изрязан до дърво = Ки-тай. Ключове, нътове - защо избирате трудни признаци при положение че 97068888_5_585x461_gibson-les-paul-oblast-vidin.jpg

 

 

на 800лв с кейс все пак може да се види, има вариант да е много яка китара за парите ;-)

 

 

а, 800 е без кейс, а 1000 с кейс. Тогава не. Всякакъв японец е много по-добър вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Още нещо доста съмнително според мен. Не претендирам да съм експерт, но силно ме съмнява Gibson да пуснат нещо с така нарязан nut. Не съм сигурен за ключовете, но и там нещата никак не изглеждат наред.

 

Китарата е пусната за продажба в един от големите сайтове и е обявена като Gibson.

 

97068888_4_800x600_gibson-les-paul-sport

Според мен,най-малкото е ,че прагчетата са тънки,и как та се казваше ,инлеи ли беше -отстрани пластмасата не покрива прагчето на грифа,абе за мен от тази снимка е менте,ама те и Гибсън са  правили много експерименти през времето,сега като прочетох по рекламите на вносителя,че новите ес-джи са с 24 прагчета...заеби

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото, което на мен ми прави впечатление е несъразмерната глава. Материалът на инлеите почти по всичко личи, че е mother-of-toilet :)))

 

Ключовете приличат, но не са каквито трябва. Ментета вече има навсякъде и трябва да се внимава, особено ако се купува онлайн.

 

Това е огромен риск и няма спасение, ако ви излъжат в подобна сделка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Такааааа....

Имам си някои малки слабости и една от тях е да се бъзикам с разни отворковци по сайтовете за продажби.

Ето сега един интересен казус. Обява за LP Custom Black Beauty на стартова главозамайваща цена от 7,500 лева.

Само една снимка прикачена към обявата, в далечен план, размазана и от странен ъгъл. Фъобще, класика, както се казва.

Почвам аз една учтива кореспонденция и получавам следния културен отговор, цитирам:

 

"...Поредния идиот който се мисли за велик и дава наклон на кура на хората с тъпите си съвети без никой да му ги иска.Аз съм продал над 500 китари и за толкова години все ще се намери някой недоебан хейтър който да си прави чекий на малката пишка на китарите ми! А за да спиш спокойно вече я заяви приятел на Максим Горанов и утре ще я гледаш през крив макарон,защото едва ли си виждал и на снима такава китара и ще подсмърчаш само! Хахаха пий си лекарствата!... " 

 

Опа. Възпитан и високоинтелигентен индивид имаме насреща, това става ясно веднага.

По някаква неясна причина, Максим Горанов, приятеля му или на приятеля балдъзата не е купила китарата, защото ЛП-то пак цъфва

на пазара, тоя път за скромните 6,500 лева.

 

Вече имаме и цели три снимки, вярно, пак с ниска резолюция и не баш на фокус, но те вече казват някои неща.

Хайде сега, мили съфорумци, да направим една анкета: менте или не?

 

105721985_1_585x461_gibson-les-paul-cust

 

105721985_3_585x461_gibson-les-paul-cust

 

Аз мисля да си кажа мнението накрая, понеже и отгоре на всичко имам същата.

 

Апропо, ако има някое момче тука от Плевен и го познава другаря "Лаптоп Магазин",

да отиде да го целуне по високото умно чело и да му предаде моите най-добри пожелания :)

 

Едит:

 

Ето как изглежда отзад моята -->

 

IMG_6233.jpg

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормален гибсон е. ето е моя 1999 къстъм шоп 68RI

 

picture-92.jpeg

 

седеф по грифа му изглежда истински, ама малко странно че няма фотографии, да. Предполагам че той няма тази китара в наличност. Аз също пускам китари по предплащане, обикновена практика е при скъпа стока в българска пазарна реалия (или също в случая ако той препродава инструмент дистанционно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а с такъв културен разговор (също като и с тарикатни купувачи) вече съм свикнал тука :-) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Адаш, не бих могъл да твърдя със сигурност предвид малкото и некачествени снимки, но имам база за 

съмнения че китарата е копие.

 

Най-малкото, никога не съм виждал толкова криво монтиран ключ на Гибсън, да не говорим на Къстъм Шоп.

Black Beauty са малко по-особени Гибсъни. При тях подобно лого на CS също никога не ми е попадало.

 

2017_02_09_15_11_04.jpg

 

Понеже седя вкъщи с течащ нос и гаден грип имам времето да си пиша на воля, а ако някой иска да чете,

негова работа, сам си е виновен :)

 

Като видях обявата за първи път се заинтересовах искрено. За исканата цена можеше да е някаква стара китара и затова попитах

(сравнително) любезно за сериен номер или COA, или повече снимки. Полученият отговор е по-горе.

 

За да продаваш успешно премиум продукти (в какъвто и да е бранш) се иска нюх, такт и особени умения.

Знам, защото (както пък ти знаеш) с това си изкарвам хляба.

При продажбите на ментета пък си има категории.

 

Примерно първа категория са баламите, които са се вързали при покупката и даже при продажбата не знаят какво продават. Има такива.

Втора категория са "ако мине". Ако не мине, приклещваш ги, признават и изчезват.

Трета категория са арогантните копелета. Хем знаят (или имат съмнения) че продават менте, хем искат да направят удяр и да вземат

парите на някой балама (от първа категория). Конкретния продавач според мен е трета категория. 

 

Разбира се, той не е нищо повече от арогантен глупак, защото хората готови да отделят

подобни суми няма как да бъдат преметнати с номера от селски вечеринки. Ако пък китарата все пак

е истинска и е "нов внос от Германия", значи се опитва да я продаде на два пъти по-висока цена от пазарната.

 

Както и да е де, просто ме е яд при такива ярки прояви на селска наглост и тъпотия.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам причините за гнева ти. И аз пазарувам по обяви и често ми се налага да мечтая за държава, в която подобни нагли твари биват санкционирани и поставяни на място, но за момента май сарказмът е най-силното ни оръжие.  
Според мен е ясно, че е менте, точно заради кривия монтаж на ключовете. Не вярвам истински Гибсън да види бял свят с подобен дефект, да не говорим за ниво къстъм шоп.

Ще запомня името на въпросния тъпанар - рано или късно и аз мога да попадна на негова обява. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jim, не твърдя с категоричност че е менте :)

Твърдя че така не се продава скъп инструмент.

Да докажеш че инструмента ти си заслужава цената е нормално, дори задължително.

Ако се държиш като ощипана госпожица веднага всяваш съмнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.