Jump to content
Българският форум за музиканти

По какво да различим фалшивите китари


Recommended Posts

  • Отговори 384
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ключовете не приличат на фендерски(никак даже) .... няма и снимка да се види truss rod nut/hole ...

не се наемам да кажа "китаец" ... но не ми прилича на USA .. а и са се увлекли и от 2те страни с "made in usa"....

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gibson-bb.thumb.JPG.19497968a3f5f98264b49d8a2ef71dcb.JPG

https://www.olx.bg/ad/gibson-lp-custom-1970-3-pickup-CID618-ID7Zi7I.html

За автентичноста аз нищо не мога да кажа, не знам. По принцип нямам интерес към гибсън китарите.

Но доста несериозно ми изглежда, да лепнеш такава цена и да не се постараеш поне да снимаш по-детайлно, ако ще и да нямаш текст с описание...

Особено като пише и нещо от типа "супер състояние" пък на снимките се виждат разни външни забележки :rolleyes:

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време този Чипсън се предлагаше, като китарата на Ричи Фолкнър……

сега тази важна подробност липсва от описанието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Само като му видиш белия боясисан с бяло номер е ясно.Истинските са с релефна щампа.Макар че и това се научиха да правят,спор няма-сФащат бързо☺️

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Здравейте,

Правят ли китайците копия на Епифон,Скуаер и други дъщерни фирми на големите имена. За да се има предвид, когато се купува такава китара втора употреба и цената е съмнително ниска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко трябва да са изпаднали за целта... ама какво ли не правят в днешно време. Но при положение, че нов цената му е съмнително ниска, колко да е още по "съмнително ниска" :

image.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото, в Али Експрес виждам адаптери, обявени като Епифон, с логото на фирмата, по 30- 40 лева. Защо да няма и цели китари, за по 400лв.... Когато ментето е на по- евтина марка, ниската цена не прави толкова ярко впечатление и човек лесно може да се излъже. Мислиш си: Гибсън за 400 -абсурд, но Епи за тия пари- защо не...но и двете са ментета....

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да ме оплюят феновете на Епи (като дисклеймър казвам, че аз самия съм им фен, но на китарите цялостно), за мен с малки изключения, адаптерите им нямат "стойност" дори като за 30-40 лева. На "малките изключения" отзад пише "Epiphone USA" с точно същия стил, като надписите на Гибсън адаптерите. На останалите, не случайно нежно казват "mud-bucker" по западните форуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Това се появи днес... не знам дали е 95 стандарт, тремолото на този модел е друго, тук е традиционото.

Може да е сменяно. Обаче не е обявено. Още две неща ме притесняват. Но нека  кажат експертите.

Ако е американски фендер, някой да ме почерпи после за рекламата. 

https://bazar.bg/obiava-29363367/el-kitara-fender-american-standard-stratocaster

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.