Jump to content
Българският форум за музиканти

По какво да различим фалшивите китари


Recommended Posts

хубава аналогия с концерта на Foreigner да, хубава.

 

 

Просто касаемо точно Фендер-а ситуация е малко странна. От една страна, колкото по-дълго производство, толково "по-фендерски" китари трябва да се правят (от смяна на фабрика или начало на нова производственна линия). Да речем, контракта с Фуджи е почнал през 82ра, а фрезуването и т н почва да приличат повече на американски фендери към 90те години (явно имаше корекции/промени/нови чертежи от ръководна фирма). ОБАЧЕ. Най-яката продукция им единодушно се признава JV серия фендер и скуаер - то ест, най първите. И като някой пипнал от всички периоди - тука съм солидарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 384
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В периода между февруари до октомври 1985 г. в Съединените щати не е направен нито един Fender ;)

FMI разчита изключително на Fender Japan

Фабриката е FujiGen, която "спасява" Fender. Тогава се появява мита за грандиозен пожар, изгорял капитал от суровини и др.  тинтири минтири.

Истината е по проста, трябвало е време да се заработи след продажбата.

Разстоянието пък м/у двете фабрики (Ensenada/Corona) е смешно малко, и в двете работят предимно латиноси, а ги надзирават сешташ се...

Машините в Ensenada са старите от производството в САЩ.

Fender Mexico и Fender USA са различни и по цена и по качество, не заради работниците и машините, различни са заради вложеното в тях.

Разни магии и съждения по тема пълнолуние, четвърта чакра и планината Fuji, звучат някак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми аз не знам и коментатора откъде взима озвучени от него цени.... явно е от Марс. 1970те Гибсони струват от 1500 до 3000$ това е, общо взето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той това и каза. Препоръчителна цена 2500 ако правилно помня. Това че е обявена за 10 си е проблем на продавача. От скромния ми опит холандците пи някаква причина имат хобито да се изхвърлят с цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wiki:

"Cannabis in the Netherlands is illegal, but is decriminalised for personal use. It is allowed to be consumed in coffee shops."

 

Влиза Ханс, поръчва си едно кафенце с мара и отваря лаптопа да пусне стария Жипсън за продажба!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

http://www.anazd.com/index.php?main_page=product_info&cPath=35_20&products_id=671

Някой може ли да коментира? Някакво логично обяснение?

Редактирано от Nikolov_76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става, това е сайт на 27 дена. И на мен ми се ще да се хвърля на на една Gibson Les Paul Custom за 360 евро, вместо за 3600, но рискът е голям.

 

Ето:

 

The website has been newly registered with a short life expectancy, which follows the pattern used by many fraudulent and fake selling websites. Please be vigilant and take extra care before providing any payment information.

 

https://www.scamadviser.com/check-website/anazd.com#comments

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.