Jump to content
Българският форум за музиканти

По какво да различим фалшивите китари


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Отговори 384
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

https://www.bad_link/ad/2009-fender-stratocaster-highway-one-usa-ID78I2Z.html#6db72ea7a2
 

Мнение за този Фендер? Подозрително ниска цена, ако е истинска си е направо за без пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина цената е подозрително ниска за щастки Фендер. Може би иска бързо да я продаде. Малко трудно да се разбере от калпавите снимки, направени със светкавица! Трябва да се види и да се пипне. От сайта на Фендер наистина дава, че е Highway One, произведена между 2006 - 2011 г. От guitardaterproject.org пък дава, че е 2009 или 2010 г. произведена, пак в САЩ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно си е хайуей, бих познал по лака. Трябва да тънък, нитро.

Лесно се наранява и затова хайуеите бяха най-евтините американски фендери.

Които, като нови струваха 1400 лв, но това е отпреди Фендер да дигнат цените си.

 

Специално този фендер, тръгна от 1400 лв.

Имаше такива хайуеи с голямата 70-тарска глава, но 4 болта.

Т.е. изглежда ми оригинал. 1100  лв за хайуей не може да се каже, че е за без пари.

По скоро е около нормалното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май си е истински,но странното е че няма и драскотина ,нитро-лака пада много лесно и отдолу остава там грунд ли е,е не е голо дърво имал съм хайуей,ама тоя и драскотина от колан да няма може би в къщи е свирено само или пребоядисан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за лака е абсолютно вярно и мога да ви покажа снимка на бас от същия модел,който изглежда по стар от Bass of Doom на Дж.Пасториъс след една година употреба и добри грижи.Това е и целта на този тип лакиране.Коментарът ми е само за лака,не твърдя ,че китарата е менте.Цената,както описаха преди мен доста подробно,не е невъзможно ниска за такава китара и е добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената си е ОК.Китарата си е истинска имам същата и я взех за толкова, ама се чудя защо още никой не я е отнесъл.Американски страт на тази цена няма.Highway one е серията.Човека я беше пуснал на 1700лв и за един ден я смъкна 3 пъти на 1200, а скоро и на 1100.Явно е на зор и за 1000 ще я даде.

Нитрото не пада толкова лесно.Моята няма драскотина.Китарата е 2009.После Highway one станаха American special и само смениха адаптерите с тексас спешъл.Цената стигна до 2000лв даже и повече, така че си е евтино.Нещастните мексикански са по 800-1000.Японските са даже по-скъпи.За втора ръка говоря.

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно са различни сериите,моята 04 ли беше,не помня,на

Кертев от форума също падаше лака,аз пък от друга страна на Гибсън Ес-Джито с нитро лак,наблюдения - не да се бели,но наистина се драска лесно,с часовник, с колан..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той че пада лака, пада, ама аз си я пазя и не съм я надрал още.Иначе си ме кефи и релик да изглежда.Само че са си стане естествено, не да я търкам насила. Между другото някой я е отнесъл вече.

 

Изпратено от моят ASUS_Z010D с помощта на Tapatalk

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ако ще да е супер истинска и на 30% от цената пак не бих купил стока от някой, дето не може да напише две изречения нормално. :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.