Jump to content
Българският форум за музиканти

По какво да различим фалшивите китари


Recommended Posts

Онзи от по-горе пак го е пуснал тоя "Лес Пол" и пак не пише че е ментак.

Много е грозна тая форма като се загледаш няма нищо общо с лес пол.

107655803_3_800x600_gibson-les-paul-stan

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 384
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Добре,я обясни защо всички японски копия на ЛП са черни?Пипнах две в магазина в София- да добре звучат,наистина(,аз не ги включвам в усилвател,слушам акустиката/дървото как е)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,я обясни защо всички японски копия на ЛП са черни?Пипнах две в магазина в София- да добре звучат,наистина(,аз не ги включвам в усилвател,слушам акустиката/дървото как е)

 

 

не всички. Виж тази например от лична ми колекция.

 

Къстъми почти всички са черни (а не е ли така при гибсона?), от стандарти японци явно харесват черри/клоун бърст. В този магазин са две мои бивши китари. Не са лоши, средни серии 50.000¥ примерно като гибсон студио или подобно, има и по-удачни (ама не задължително от по-скъпи).

 

Срещат се японски лп къстъм в бял цвят, ама винаги са по-скъпи (Randy Rhoads модели, имат и доста значителна разлика от обикновен лп, по-дебели и по-тежки са). Бял цвят също се среща рядко защото много трудно се съхранява, лепенки и мръсна поверхност много лесно прави го мрърсно-шарено-бял, и ги често евентуално шкурят в "натурал". 

 

Също и след ценов диапазон в 100k¥ почти никакви черни китари няма, само бърстове с истински флейм топ, както и при big brother. У нас тука в БГ такива серии - няма, много над 2000usd вървят сега. При Токай например черни въобще почти няма, в същия магазин има един между другото, не съм го пробвал обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги,

какво мислите за това... въпреки че няма доста снимки...

 

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0-17788066/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-gibson-sg-special

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш дали е американска?

Американска е!

Цените на тези китари варират около 500-700$, така че и цената и е добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Американец.... със "загладени позиции"....? и е нова....... абе що не си ...... и двамата... БЛАГОДАРЯ!

 

какво искаш да кажеш тука?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата може да е всякаква, но човека гарантира че върви с "оригиналем каиш":)

Заглаждането на позиции пък си е екстра ...

 

 

Извън шегата , смятам че китарата си е оригинална и няма фалш тук .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото което не ми харесва са зле поставените капачки (обърни внимание на bridge-a) и винтчетата на pickguar-да(не са оригинални).

Не съм адвокат на човека, нито го познавам, но съм засичал негови инструменти из мрежата. Фен на Gibson и Marthin, поне продава китари от тези марки.

Начина по който борави с термините, говори за човек който се занимава любителски с музика. Което вероятно означава, че инструментите му са домашни и пазени.

Загладените позиции ги разчитам, като полирани такива(който си е купувал нов Gibson ще разбере), а думата каиш се използва от неговото поколение по често, отколкото колан(човека е около 60-те).

Малински, прав си за снимката на главата. ;) Обаче, ако си купувач и истински те интересува китарата,това може да се промени с много малко усилие.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.