Jump to content
Българският форум за музиканти

По какво да различим фалшивите китари


Recommended Posts

Абсолютно, аз съм само промоутъра, дал съм номер - отиваш, пробваш, разгглобяваш китарата, убеждаваш се, че е оригинал...и ако ти стиска - купуваш...а дано, ама надали...Може да съм груб, но съм естествен...

Редактирано от soundcraft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 384
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

писах на него, дори успях да го убедя че е китаец. Ех, само че не виждам още отбелязано в обява. Къв махагон бе.... ех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря искрено! Мен ме усъмниха няколко неща:

1. Наклонът на надписа в/у главата "Г" не е успоредно по отвес с грифа.

2. Фурнирът на мейпъл топа е малко като принтиран и неравномерен в тъмните области.

3. Бриджът изглежда да е метричен епифонски, а не "имперски".

4. "Камбанката" на тръс рода има надпис, като на по-стар, а не като на 2013.

5. Щампата на задната част на главата изглежда непокрита с лак.

6. "Лес Пол" шрифтът не използва различна дебелина.

7."Гроувър"-ите изглеждат криви (може да е от обектива).

 

Жалко, че е Чибсън. Ще го получа утре с Еконт, с опция за оглед. Тъй като съм се разбрал с продавача, че искам да сваля с отвертка една-две капачки и да проверя адаптерите (за надписи Епифон) и гайката на тръс рода - да се явявам ли изобщо или да не се набутвам с транспортните за куриера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как може да очакваш за 800лв истински Gibson Standard?Естествено че е менте.Само като видиш формата, и отзад как ясно се вижда серийния номер.

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Въобще не вземай китарата.

Както Heartman е писал, първия и най-ясен критерий е цената.

Няма смисъл дори да отваряш обявата за Гибсън с подобна цена.

Дори при шанс едно на милион да е истинска, с такава цена или ще е крадена, или чупена и лепена...изобщо все сценарии

които не са атрактивни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, хайде да го погледнем от позитивната страна - струваше ми само 17,77 да разгледам и почопля Чибсън, да се запозная с тенденциите... ТОМ беше епифонски, адаптерите от Zhiang Xoming, и т.н. сериен номер в/у лака... Така се учи човек. И наистина 1000 благодарности за бързите реакции и съвети!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,гламар (извинявай за коньовишкия лаф :) ),само как снимаш серийния номер,че е с бяло и не е набит в дървото веднага трябва да ти светне лампата в главата,че е ментак,защо да се се занимаваш с куриери..

Наистина интересно -как звучи,както писа колегата-акустично де?

Мен по-скоро ме опасява,че жълтите гадове ще се научат да правят и щампите като на оригиналните.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има и доста свестни китайци, това е авторитетно (за мен) мнението на няколко мои приятели, които са пипали различни експонати от там, имат си уши и опит да преценят. Те в китай работници са долу горе като мангали тука по строежи. Ако имат страх от теб и знаят че няма да получат никакви пари за трети сорт - стараят се. Ако мислят че си прост - правят както да стане - айде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Achtung!

 

102126022_1_585x461_fender-stratocaster-

 

това никак не изглежда като MIJ фендер. Грифа си е ок, ама тяло от неопределен произход, или ошкурено/променено до такава степен че аз не мога да го опозная вече. 

 

особенно тука как торчи некплейта

 

 102126022_8_585x461_fender-stratocaster-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.