Jump to content
Българският форум за музиканти

По какво да различим фалшивите китари


Recommended Posts

  • Отговори 384
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Бе не знам,минах тук тези дни през ММГ- и опънали някаква китара да и сменят струните -,ама паднах от смях- пише си марката Гибсън,направена на вид - е,с окомера я видях,че тялото е по-тънко,то отявлено менте..,то и Тони каза- какво ли не ни оставят за продажби,а тези японските греко там имаше преди време,оставени от съфорумника-да не си кривя душата- наистина звучаха добре (имайте предвид,че не ги включвам в усилвател-или звучи от дървенията,или не)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз умрях от смях когато продавах такъв Custom Lite в фб група The Les Paul. Колко умни разбирачи бре... Ама гибсон наистина самостоятелно направили чибсон  :greenball:  с доста странни подозрителни спецификации

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jabs,имам набито око,и то се дължи точно на фотографията.Сравнявайки двете китари,тази на Jim и тази която ти си показал-при неговата също ключевете са "криви" но са семетрично помежду си "криви".А на тази само единия е крив,нещо ми миришеееее,дано аз да съм крив,но не препоръчвам на никой да вкара пари в тази китара,та дори и да са от лотарията спечелени.

Още в началото когато Кольо_К,пишеше по често във форума,ми направи впечатление за дефектите които описваше по китарите си(а те не са от евтините)от тогава и аз сериозно обръщам внимание да видя дали е прав.Демек станало ми е хоби да се заглеждам в изпълнението точно на скъпите китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-отблизо. Китарата е вече в Люксембург (слава богу), така че други ракурси не мога да направя.

 

 

 

Photo%20Feb%2014%2C%208%2046%2035%20PM.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Илиев, тя китарата вече е и в базара :)

По появилия се сериен номер е от 2004. След като порових малко логото отзад е ок, сменено

е през 2007 май беше, моята е 2010.

Така че много вероятно е да е истинска. Не че има голямо значение.

За другото, каквото имах да кажа, казах го :)

Джим да каже, той се сближаваше нещо с продавача :) и за исканата цена

ако желае, да се произнесе. Гледам здрав оборот върти, мнението

му ще е по-меродавно от моето...

Моето скромно мнение е, че китарчето е надценено с около 2,500 лв.

Изобщо това е една друга тема - тази за цените.

В ривърб има едни интересни графики. Пишеш модел китара и виждаш

тренда на искани цени и на крайни продажни. Едните с другите не са много близки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е висока. Мойта заминала на общо ниво 4,400лв. Имах частичен бартер за '97 Orville LP Custom + Burny LP Custom + доплащане от страна на "купувач". А мойта беше 68 reissue, по-скъпа серия (въпреки откровенно неадекватно слабо звучене, но това е отделна тема вече). При въпросния ЛП серия е обикновена. Толково, да. 2.5 бона завишено, приблизително. Ама не знам как звучи. Може би е бижу, може би за огрев. При гибсони този въпрос е random, за съжеляване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на видяното в интернет,клипове как се правят китари от двете най одумвани марки(F,G)забелязах серийното производство как се прави,може да има пропуски.Но при ,къстъм,не трябва да има пропуски поне при окачествяването.

Гледах и ръчно изработване на китари,едва ли ще монтират ключа накриво,все пари ще се дават и за изработка.

Но аз не вярвам сто процента на интернет,лично мнение.

Все

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм виждал пропуски, при Фендър. 3-4 дреболии имаше. Нищо сериозно наистина, но определено не го очаквах на китара за 5к. Да им имам къстъм шопа... :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.