Jump to content
Българският форум за музиканти

По какво да различим фалшивите китари


Recommended Posts

Написах серийния номер тук(като натиснах отметката Japanese made):

http://www.guitardaterproject.org/fender.aspx

 

Отговорът беше следният:

Your guitar was made at the 
Fuji-gen Plant (for Fender Japan), Japan
in the Year(s): 1989 - 1990
 

После за спорта го написах последователно с отметки :American made,Mexican made  и Japanese made с отметка 
'Crafted In Japan' Printed on Headstock
 

Отговорът беше следният:

Serial number unrecognized 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 384
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз направих същото упражнение :)

Нямам особена вяра на guitardater... в сайта на Фендер, а и на други места има указател за серийните номера на MIJ китарите,

който приемам за по-достоверен.

Един симпатичен младеж от съпорта им в UK със звучното британско име Гжегож :) , с който си пишем от два дена си каза

че базата данни на Фендер спира до 1993. Преди това, пък и особено за Япония е тера инкогнита :)

Оттам като вземем мътния период (за който спомена Наско) по смяната на собствеността на CBS.... не е ясно какво е ясно :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

В периода 1985-1990 / преди откриването на новата, за времето си, фабрика в Корона/, голяма част от китарите, които са made in USA, са с компоненти, произведени в Япония - това в никакъв случай не означава, че са с по-ниско качество.

 

 

Това е  вярно само за някои от моделите със винтидж тремоло, всички с двуточковото и made in USA на хедстока са американски (ранните са с E4xxxxx сериен номер, но всъщност са от 87 или 88ма), формата на грифа и тон контрола на бридж адаптера са също различни.

 

п.п. Това на смиката е от Японски Фендер от 89/90 на койот някой най вероятно е изтъргал made in Japan. Jabs, може да се направи и по елегантно, не с пирон :-) Иначе всичко отговаря точно, включително и писаната с флумастер дата. Не е вероятно да е фалшификат, защото би било твърде амбициозно за такава, не чак толкова скъпа китара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сто процентов самурай.Марките по гърба на петата, го определят като такъв.Не всички грифове, хале пък от този период имат ваденка на гърба на петата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jabs,тя твоята история ще излезне доста интересна.

За какво говоря:

През периода 1986-1990 год, от Америка за Япония тръгват части с цел използването им в японския завод, защото новият завод на Fender в  USA още не работи, а китари за пазара трябва да се правят.

Точно тогава на някои грифове на японски фендери се появя и щампован надпис на петата , Made in USA. Странно но факт.

Дали е за добро или лошо, дали е само маркетингов трик или връзване на гащи, историята мълчи. Въпросните грифове са със серийни номера започващи с  I  и шест цифрен номер. Още по-интересното е, че петите им са маркирани по доста сходен начин, като на обсъждания гриф. Това според мен е достатъчно доказателство за автентичност, но пък човек никога не знае. Дано съм бил полезен.

BadNewsNeckHeel.jpg4333d1255239433-1989-90-i-series-strats-98247d1396278598-1989-90-i-series-strats41566d1338509299-oddball-strat-_1060940.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Подобни грифове наистина се срещат. Японски сериен номер, I серия, с щампа Made in USA.

Явно не може да се проследи кое накъде е пътувало в периода на продажба на Фендер от CBS.

Това е може би най-правдободобното обяснение за липса на декал MIJ.

Просто грифа не е MIJ, а MIA.

Попаднах на такъв случай вчера, днес собственика на грифа ми отговори от Щатите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^+1

 

Работата се оказа дебела (и интересна).

Приятелят Гжегож писа от личния си мейл :)

Подробности като кацне талпичката в София :)

Благодаря на всички.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Да продължим с поредното предлагано в българския ефир менте.

Официално обявено за Gibson Custom Shop :)

 

fake1.jpg

 

fake2.jpg

 

Тук се забелязват няколко нетрадиционни детайла, като например Pre-pack checklist, незнайно защо непопълнен (не че

в доста от новите Гибита не си идва непопълнен, всъщност). Подписан в ... Отава (Канада?!). Вероятно за поддръжка

на тезата на продавача че китарата е купена оттам.

 

Серийният номер не започва с CS, а с 0200.

С 0200 започват голямата част от номерата на азиатските ментета.

Дори да приемем че е автентичен, китарата трябва да е произведена през 2005, а датата от чеклиста е от  средата на 2006.

 

Но все пак, евала за положения труд :)

 

Само поглед към хедстока и се вмирисва работата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахха, документите  :slap:

Смело ги е снимал обаче, признавам му го!

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа, пропуснах.

За да затворя темата за Японския гриф, ciriljhonson беше прав.

Грифа всъщност се оказа Американски стандарт, изнесен за Япония и комплектован там като цяла китара :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се смях с този - с последния  LPCS.... Понеже бе обявил ментето за "великолепен инструмент",  вчера му задавам въпроса колко великолепна е цената? Получавам отговор със смешна за LPC сума , ала да речем 5-кратно по-висока, от парите за подобен жълтурски ментак. При което питам дали ще ми разреши оглед "под капака" - електроника, адаптри.........   А той - явно след като изтрил няколко коментара на тук пишещи колеги, отвръща: "Сори. Вече и аз не съм сигурен дали е оригинална, а ме е страх да я разглобяваме за да не се повреди. Ще ви я продам на цената на която я купих...."

Как да не се хилиш.... като им гледаш почерка по чек-картите..... кофтито е, че някой наистина ще се подхлъзне с мангизи.... ......Адмирации за темата и нека помислим къде другаде може да се отвори подобна на Български. Подкрепям с десет пръста идеята да помогнем за предпазването на младежта от излишни разочарования. Успех на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

Едно от нещата което винаги правя при снимка на сериен номер, е да го напиша в Гугъл.

За китарата от една обява преди половин година излязоха снимки на две ДРУГИ (!) китари със същия сериен номер.

Едната май беше от някакъв македонски сайт, другата не помня вече....

Пращам ги аз на продавача, той ми върна един отговор в който от 55 думи 50 касаеха майка ми, а 25 бяха с правописТни грешки :)

Та така.

 

А горния приятел ми се оплака от друг проблем: в определени български сайтове, като напишеш "копие на..." и админите

свалят обявата. Какво се получава?

Ако продаваш менте и не го обявиш за такова, можеш да пуснеш обява. Ако продаваш менте и си кажеш че е менте, не можеш...

У бре, де бре....

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.