Jump to content
Българският форум за музиканти

По какво да различим фалшивите китари


Recommended Posts

  • Отговори 384
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

За ebay, наистина е така и проверявам репутацията на хора/фирми от които купувам. Много рядко ще се случи фирма с 100+ артикула и положителна репутация да пусне менте. Ако се случи вероятно самите те не са знаели, че е такова. Но когато купувах микрофон няколко човека изрично ме посъветваха да избягвам ebay и частни лица заради подобни случаи на фалшиви Shure микрофони:

 

sm58_11.jpg

 

Това е просто един от стотиците примери и до колкото разбирам стават все по неразличими от оригиналите.

 

http://www.youtube.com/watch?v=nIaphYCox20

 

http://www.youtube.com/watch?v=8Vd2QUN3_nk

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Между другото, в един много голям български сайт за онлайн продажби (да не го цитирам кой е точно, защото напълно разбирам musicman) се продават минимум 50 микрофона SМ58 за 20-30 лева. Снимки, кутии, сертфикати. Писах на въпросния сайт с въпрос не е ли редно да помогнат в дефиницията на оригиналната стока и ментетата и хич и не благоволиха да отговорят :) не че е кой знае каква изненада. Същото повторих с Телекастер обявен като MIA Standard (700 лева), като приложих част от кореспонденцията с продавача. Бях го натиснал да пробвам китарата и развя белия байрак. Обясни как повечето части били оригинални и свирел направо като истински :) гледам, вече го е продал. Реакцията от сайта беше отново нулева, сигурно още са заети да си гледат масираните телевизионни реклами по смяната на името ;)

 

Изписах десет реда глупости. Да резюмирам накратко: в Българското интернет пространство не мисля че съществува някакъв коректив за произход на стоките (това не касае базара на този форум). Първото което лично мен ме кара да набия спирачки са снимките копнати от интернет. Ако няма стряскащи очевидни признаци за измама, има начини да се намали риска за всяка стока. Един от моите Гибсън Къстъми, взет от ибей и то от крайно съмнителна румънска заложна къща купих след кореспонденция с Гибсън. Хората любезно и категорично "освидетелстваха" китарата по снимки. Така че риска може да се намали винаги до поносим процент.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Темата може да е полезна и има нужда от подобна, особено за начинаещите. Хубаво би било, ако пояснявате, кое не е наред в снимките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седемдесетарски декал върху "small headstock", сменени ключове и някои други видни белези по тялото, въпреки че тук няма снимки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

^^ Новите фалшификати на Гибсън понякога ползват серийни номера на истински китари, така че проверката на серийния номер подвежда. В ерата на интернет обаче, понякога можеш да попаднеш на снимки на истинската китара. Както в този случай:

lpch02005611_15.jpg

Ето серийния номер на китарата от обявата.

59752254_4_585x461_rev001.jpg

Ето и още снимки на истинската (според мен) китара:
http://meraguitars.com/eng/repairs/guitars/necktuning/lpch02005611.html

Разбира се, винаги има възможността и двете да са ментета, но вече е абсолютно ясно че поне едната е :)
Освен това, ако трябва да сме съвсем педантични, серийните номера на Custom Shop са различни.... И така.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ съгласен съм. Разгледах всичките снимки на втората, първо бях отворил само тази със серийния номер :)

 

http://www.mylespaul.com/forums/gibson-les-pauls/98533-found-pretty-useful.html

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^ Няма такъв binding на Gibson.... би трябвало да покрива и прагчетата отстрани. При главата на грифа изобщо не ми се коментира ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ освен ако китарата не е рефретвана (покриването на оригиналните прагчета ще изчезне)  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.