Jump to content
Българският форум за музиканти

Лоу енд кубета (100 - 200 лв ново )


nikecy6

Recommended Posts

Например Fender Frontman 10g, който по-рано бе споменат с лошо, въобще не може да свири тихо (колкото и внимателно да вдигаш volume-a и на китарата, и на кубето, когато почне да се чува някакъв звук, е твърде силен за домашно свирене, да не говорим, ако ползваш вградения драйв).

 И при Fender Frontman 15 G е същото, затова се отказах от него. Уж слабо кубе, а пък не може да се намали. Сега съм с Roland 40 X и нямам такъв проблем, по-мощно е, но може да свири и тихо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бейби Томъс, имaл съм предвид дрaйвовете в трaнзисторните лоу-енд кубетa. :)

 

Сигурен съм, че имa евтини лaмпови дист.кутии, които звучaт по-зле от хaй-енд трaнзисторни дрaйвове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Hillbilly

 

1. Дребно заяждане, не ти отива.

2. В тоя форум еталоните за звук са много, а аз ти дадох само един, и то за ПРИМЕР. И то не за пример кой има най-страшния звук на планетата, а за това, че с нетренирано ухо, от 10-вата комбо с 8-ца говорител можеш да чуеш каквото си поискаш.

3. Опитвам се да обясня, че повечето тепърва започващи китаристи просто искат да чуят звук идващ не от китарата, може ли да минем без историите от 80-те?

4. Моята лампа пък няма и пет килограма. Други имат и над 25. Само че никой не го интересува. Лампите струват пари, и трябва да си малко луд да дадеш над 200 лв., ако си ученик и въобще не знаеш дали ще потръгне работата с китарата и дали няма да ти спре интереса по някое време.

5. Никъде не е уточнено, това е пример. Ако бях написал Ерик Джонсън щеше ли да си спестиш заяждането?

Дребно,едро отива ми или не ,се тая, фейсбук простотиите не ме вълнуват особено,а пък още по малко някой да ми дава ПРИМЕР ,аз съм от старото поколение,драги метълчета.

 Доста от хитовете на Цепелин (имаше такава британска група) са записвани с малък лампов усилвател..от дедо жими пейдж,има си гугле за кой го интересува..

А с това помиярско мислене как да минемЕ по тънко завинаги ще сме в калта..

Тъпите таблети и телефончита,с които всеки пубер се разнася (тийнейджър,че сте американизирани от малоумията по ТВ) са много по скъпи от нормален усилвател,но е въпрос на приоритети явно..

Всеки сам си прави избора дали да кара беемвенце осма ръка или да има нещо прилично за свирене,обикновено у бананистана е първия вариант..

Редактирано от Hillbilly
  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дребно,едро отива ми или не ,се тая, фейсбук простотиите не ме вълнуват особено,а пък още по малко някой да ми дава ПРИМЕР ,аз съм от старото поколение,драги метълчета.

 

За какви фейсбук простотии е ставало дума по-рано в темата и тя какво общо има с това от кое поколение си? Също така, кой дискутира тук метъл?

 

 

 

Доста от хитовете на Цепелин (имаше такава британска група) са записвани с малък лампов усилвател..от дедо жими пейдж,има си гугле за кой го интересува..

 

Човекът ясно си каза, че иска евтино кубе за свирене и упражнение вкъщи. Къде е казал, че ще записва студийни албуми?

 

 

 

А с това помиярско мислене как да минемЕ по тънко завинаги ще сме в калта..

 

 

Защото модели като Roland Cube, Fender Frontman и прочие евтини домашни кубета се продават САМО в България? 

 

 
Тъпите таблети и телефончита,с които всеки пубер се разнася (тийнейджър,че сте американизирани от малоумията по ТВ) са много по скъпи от нормален усилвател,но е въпрос на приоритети явно..
 
 

Няма как да знаеш дали човекът, пуснал темата, има скъп таблет, или не, както и дали не му е необходим чисто професионално. Аз такива неща нямам, но ако ми трябваше, бих си взел, какъв е проблемът?

И между другото - доколкото знам, думата "пубертет" е с гръцки произход, това означава ли, че мога да те нарека гърчеещ се, с промит мозък и т.н.?

 
Всеки сам си прави избора дали да кара беемвенце осма ръка или да има нещо прилично за свирене,обикновено у бананистана е първия вариант..
 

 

Дали човекът, пуснал темата, има BMW? 

 

Извинявам се за допълнителния офтопик. Мисля, че е крайно време модераторите да установят по-строг контрол над офтопиците, които неминуемо възникват в такива (и не само) теми, и да наказват по един или друг начин хората, които са виновни за това (те си знаят кои са, обикновено са едни и същи).

 

Редактирано от НиколайGK
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало започнах темата не само заради себе си а и заради всички останали които не могат да похарчат голяма  сума пари за кубе .. искаше ми се просто хората с голям опит да споделят марки и модели които са опитвали като кажат по  някоя дума за тях, а не да се изпокараме тука, (малко извън топика не искам да се заяждам с никого). Също така всеки си подрежда  приоритетите  аз нямам скъп таблет или бмв такива боклуци не ми трябват, също така съм голям  фен на Пейдж  Хендрикс Гилмор  Вай  Клептън  и т.н. просто искам да кажа, че  от това заяждане няма смисъл. Също така искам да кая че съм написал -ново - в заглавието за да избегна неща от типа - взех си 30 wата ориндж на далавера за *** лв. Просто давайте  своето мнение за някое лоу-енд  кубе на което сте свирили за да може хората които не разбират да не си купуват пълни боклуци, благодаря.     :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за двойния пост, но вече не мога да променям стария. Случайно видях още едно лампово за 250 лева: http://bad_link/vox-ac4-tv-lampov-kitaren-usilvatel-i52608462 Пробвай да го спазариш за 200 ;) Не го продавам аз! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно. Хората вече ще могат да видят и тази тема, а могат да погледнат и другите подобни, защото за десетина години е имало съвсем сходни питания, та мисля че се изчерпа.

Успех с избора от предложените решения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.