Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте!

Както бях писал преди, от тази година, заедно с певицата (с която работя в пиано бара във Велико Търново) Мирела Величкова и оператора Светослав Тодоров, дадохме начало на един нов проект.

Това е предаването "DressCode: Piano Bar", което ще снимаме във Велико Търново и ще се излъчва в ефира на първия български онлайн ТВ канал за българите в Лондон - "BBR TV".

адрес на телевизията: www.bbrtv.co.uk

 

Ще говорим за култура, изкуство, духовност... 

Ще представяме много музиканти, музикални събития, интервюта, изпълнения на живо и т.н.

Не сме професионалисти, но пък обещаваме да се стараем и да ставаме все по-добри и интересни.

В тази тема също обещавам да пускам линк към всяко ново издание.

 

 

Направихме и наша Facebook страница и YouTube канал, където също ще публикуваме всичко, което заснемем.

Ето и първото ни промо клипче:

Ще се радвам на мнения, предложения и коментари...

Ако гостувате в нашия град... с удоволствие ще дойдем да заснемем нещо за вашата банда!

 

Скоро очаквайте и специалното издание за купона на великотърновските музиканти! ;)

Редактирано от savov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ЕПИЗОД 1 / гост: Ивелина Русева

 

ЕПИЗОД 2 / гости: Пепи Попов, Юлиана Талева и DJ STEVIE G

Редактирано от savov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..цитирам те - Ще говорим за култура, изкуство, духовност... 

Ще представяме много музиканти, музикални събития, интервюта, изпълнения на живо и т.н.

 

...та на фона на този цитат искам да те попитам съвсем културно - как  се връзват понятия като култура , изкуство и особено духовност с последното видео , което си пуснал явно представящо част от програмата на дуото което се вижда във видеото .... и откога очевадната кръчмария , при това не от най високо ниво се връзва с понятията , които споменаваш ... имам доста познати и приятели , които се занимават със такова свирене и всеки един от тях е напълно наясно с това какво работи , каква е неговата естетическа стойност и затова  обикновено никой не говори за продукта  , защото всички сме наясно ,че става въпрос преди всичко за изкарване на едни пари свирейки вечер - без значение дали е в кръчма в Русе , Норвегия или на някой кораб ..всички са наясно с това ..точно вероятно и поради тази причина , демо видеотата на разни групи свирещи по Скандинавия и не на последно място видеотата от прослушванията , които се правят като тези при митичния Мето и прочие не се обнародват на всеослушание  - защото това са демо видео материали преди всичко за собственици на заведения и импресарии и прочие заети в бизнеса , но ...не са неща с достатъчна естетическа стойност ...просто защото при кръчмарията , дори и скъпата така стоят нещата .... 

 

...иначе из нета е пълно с видеота на разни изпълнители записани къде на майтап , къде не .... но за мен е изключително важно да се прави разликата между кръчмария и всичко останало .... а си е направо кощунствено да се смесва с понятия като култура , изкуство и духовност .... аз свиря от 25 години на китара , бас и прочие като хоби , свирил съм по разни групи , клубове , пиша музика и прочие , но винаги съм бил наясно къде минава разликата ....още повече , че основното ми занимание е да рисувам , защото съм художник ... умолявам те Савов ..не смесвай кръчмарията с неща , които са много далече от нея ... 

 

.... поне това , което пускаше да се доближаваше на нещо такова  

 ...и то е акустично и то е кавър ... и то е от хора , които когато са го записвали са свирили по разни клубове и не са били световни звезди .... мхм .... 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за дългия коментар и отделеното време да напишеш всичко това...
С доста неща съм съгласен, за други бих поспорил, но така или иначе не това е важно за темата а и за мен самият.

 

В крайна сметка важно ми е да показвам колкото се може повече музиканти, комерсиални, неизвестни, блестящи или не до там.

Замислил съм да направя поредица от предавания и за всички улични музиканти във Велико Търново.

Култура или не... това е реалността. Едни свирят в оркестър, други на кораб, трети на улицата... 

 

Както и да е...

Надявам се да ви е интересно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Практиката показва,че парадоксално болшенството смесва двете понятия "кръчмария" и култура.За това съм за по- отговорно подхождане към темите с претенции за култура.Наблюденията ,които имам по въпроса потвърждават тезата ,че "кръчмар" е по-скоро начин на мислене,а не професия.Нищо против артисттите,които си изкарват хляба по "кръчми" и пиано барове. Успехи с начинанието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

ЕПИЗОД 9 / Дегустация на вино

"ХЕИ,МЕИ и други такива" :lol: ,това като китари,митари.."мощно българско вино",тука вече се разхилих,кой иска пие ракийка ако е за мощност,много на простотия бие,ако ще рекламират нещо това ли е таргет(мишената),те селяните сами си правят вино от домашно грозде,че и аз мога..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.