Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Les Paul


Manolev

Recommended Posts

От скоро съм притежател на леспол изработен ниакаде през '70 години , триабва да ви кажа, че това е един от наи- добрите инсрументи които съм имал и докосвал.

Страхотен звук, става за всиакакъв стил музика според мен от брутал до блус и джаз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм свирил няколко пъти на тази дъска :P По принцип съм фен на много тънки и тесни грифове, но въпреки, че LPто не се вписва в тези критерии е невероятно удобна китара. Както се каза- сама свири :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-чистия и звук би трябвало да се чува при АС/ДС, тъй като Ангъс Йонг връзва китарата директно към амп.

:headbang: - бичи ампа яко и изкарва кривоч от крайните лампи.

...

Чувал ли си клишето за Ангъс Йънг "The king of overdrive"? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласът на Блуса е Gibson Les Paul 1959 Reissue

за мен точно този модел е "the true LP" .. мн ме кефят ЛесПол-ките, мн яки китари, особено покрай Слаш се бях зарибил толкова, че даже бях на път да си купя Стагче ЛесПол некво китайско производство, само и само за да ми е китарата със ЛесПол-look :green: :jazzband: Добре,че не го направих де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Защото звучат много добре. Това според някои (и аз в това число), според други цените им са просто раздувка, ти си реши сам за себе си :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо са толкова скъпи е сложен отговор на привидно лесен въпрос.

Като за начало, скъпото е относително понятие.

Ако разполагаш с 10 лева на ден, ще са ти скъпи.

Някои харчат по два бона за парцалки примерно ( на ден).

Е, дали им е скъпо...

После идва политиката на ценообразуване на фирмата.

В уравнението ще сложиш, че труда в Щатите е доста добре платен на часова ставка.

Изработва се от квалифицирани работници, ползват се качествени материали.

После в уравнението се включва и това, че при тази криза и при тази конкуренция(която произвежда вече хем качествено, хем и евтино) Гибсън успяват да държат сравнително високите си цени на относително непадащи нива.

Значи явно цената им е стабилна. В цената влиза и рекламата и скъпата дървесина , поради екологичните ограничения и закони. И тн и тн. И те така. Харесва ли ти или не, на Гибсън явно не им пука и изглежда ще си продължават да държат цени.

 

Да казвам, че харесвам, то всеки харесва, но определено не се замайвам по името.

Искаш Гибсън, купуваш Гибсън. Още повече, ако това е точно, което търсиш.(особенно, ако се търси характерният звук)

За мен лично за тези пари ( примерно 2 бона и нагоре) си купувам друга марка, която ми харесва повече.

И която смятам, ако не за по-добре звучаща ( тава е доста относително при скъпите китари), за по-добре изработена, по-удобна, по-добре изглеждаща ( и да кажем с друг звук ). Поне за мен.

Т.е. не съм Гибсън плейър, Лес пол и тн. Което не значи , че на някакъв етап от живота и битието няма да реша, че

това е манната небесна.

Но нека всеки си намери своята марка, защо да се дават наготово решения. Всеки си е индивид с характерни особености и вкусове. Насаждането на мнения не е супер удачното решение.

Както има толкова много китаристи, за които Гибсън е в основата им на звук и свирене, има и още много на които не е.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено с умиление прелиствах страниците на темата. Има силови изказвания, които заслужават адмирации! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо, нека хората да си помечтаят нема лошо,само ми се струва, че много от изказалите се не са притежавали никога такава китара, тя наистина си е китара мечта! :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.