Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Les Paul


Manolev

Recommended Posts

Хора, чак и на мен ми стана смешно.....

имаше една приказка за нероден петко......май приличаме на нея.

истината е че всеки си харесва някакъв звук и си търси подходящото дърво да твори музика чрез него.....в крайна сметка има ли значение каква е китарата?

както се казваше в една реклама......но това ли е най-важното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашо си сменя китарите през месец(така да се каже) :P

Самата конструкция на Гибсъна докарва по-агресивен и дълъг тон и въобще за дисторшън тепа Стратокастера отсекъде.

Естествено и дървото има значение,но съм свирил с правен ЛП,от ясен ако не се лъжа,и пак къртеше злобно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат доста неудобен дебел гриф(това е субективно де) и качеството на изработката им не отговаря на цените,но саунда им наистина е добър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо като с еди-си-каква китара не може да се свири еди-си-какво-си!

С мерак и малко умение всичко става. Относно самите Лес Пол-ове мога само да отбележа че това е може би най-масово популярния модел китара в рок-музиката изобщо. А кой каквото иска да свири с него!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно грифа на Gibson Les Paul:

 

- '59 Les Paul

- '59 Rounded

- '59 Rounded Les Paul

- '59 Slim Taper

- '59 Asymmetrical Slim Taper

- 1960 Slim Тапер

- Rounded

- 50s Rounded

- Classic 50s Les Paul

- Classic

- Compound Radius

 

Това са наименования на различни варианти грифове,на разните модели Gibson Les Paul,за последните 10г.

Много е вероятно и да пропускам някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо като с еди-си-каква китара не може да се свири еди-си-какво-си!

С мерак и малко умение всичко става. Относно самите Лес Пол-ове мога само да отбележа че това е може би най-масово популярния модел китара в рок-музиката изобщо. А кой каквото иска да свири с него!

Съгласен съм.

 

Между другото за най-тежката група за която се сещам дето свирят и записват с Лес Пол са Dimmu Borgir. Така че, наистина с малко чалъм всичко може да се изсвири с тази китара :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май идеше реч за каркас или Напалм не помня, но!

 

Зак Уайлд и Блек лебъл сосайъти са баси нежната бандичка

Определено са като "Сребърни Звънчета" :o:):o

Гибсинчето си става за всякакъв стил :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи от скоро имам такава китара (Gibson Les Paul Studio) и смея да твърдя, че става и за лека и за много тежка музика. Вади бая плътен и мазен звук.

Грифа наистина е дебел в сравнение с други китари на които съм свирил, но е супер удобен.

Като цяло китарата е много удобна за свирене, независимо прав или седнал.

 

Като изклю4им факта, 4е тежи двеста кила мама и де..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, за мен лично китарите са няколко основни типа, които се определят от вида адаптери, тяло и технология.

 

Сиреч на всички 3 сингъла им викам страт, на всички 2 хъма им викам гибсъм, според фасона (днес фешън) и окабеляванетоги деля на ЕсГе и ЛП. После са полуакустичните и сите кухарки накрая.

 

Си'а има ЛП ала Джими Пейдж дето със щрак-щрак потенциометри се делят всички намотки по една по две секви комбинации. Има ЛП ала Джо Пери със Активна електроника, ма пак со гибсънски адаптери. Има и Къстъм Зак Уайлд с активни ИЕМДЖИ-та.

Има и с по 3 хъма ЛП-та.

 

Ама не мога да разбера що един лес пол с 2 двойни адаптера не става за ДЕТ, Пък един Джаксън (същия) става. И общо взето затова хората произвеждат толкова много адаптери: с различен брой намотки, с различни магнити, дебели, тънки (забравих да спомена телетата), с капачки, без капачки, активни и т.н.

 

Моята крайна цел е:

1. Страт - стандрт

2. Лес Пол -стандарт

и Дийн - въпреки, че технологията си остава ЛП, 'ма ме кефи. Или ПРС - пак ЛП база.

 

Има хиляди дреболийки които правят една китара, китара. Чеквай, гледай, слушай и си избери ве да го ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно нещо наистина не ми ясно.Какво прави звука на Гибсън леспола толкова специфичен.Свирил съм на страшно много хъмбъкър китари(Ибанец артист,ПРСове,моделите на Вай и Сатраиани,различни пауър стратове и тн,) и все пак Гибсън Леспол е има различен саунд.Мислил съм,че е от мензурата,но например Звука на Пи АР ЕС е коренно различен(не по лош в никакъв случай),а би трябвало да е подобен.Явно има друго обяснение и се чудя какво е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.