Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Les Paul


Manolev

Recommended Posts

След като китайски Епифон в Томан е по скъп от тези Гибсъни,те със сигурност не са правени в щатите!

Faded моделите на Студио също са евтини,но всички са американски,имах такъв.

Сегашното ми Студио е от 97г - тялото е от едно парче махагон (и с Евтим го гледахме - няма снадки),грифа естествено е от едно парче също,кленовия топ - от две - едва ли ментаците са изработени така.

Саунда кърти,абе Гиби :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изказах съмнение само,за мен е малко шантаво да продаваш Гиби на цена на китайски Епифон...,но смятам да я проверя тази работа-скоро ще имам път към Германия!Ако Томан имат реален магазин ще го посетя,ако нямат в някой голям град ще има по магазините от тези модели.

 

П.с.

Малине всичко дето е правено преди азиатския скок на производството е читаво брат и не мърда с течение на годините , и ще му се дига цената :thumbup:

Редактирано от rockfire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то на китарите на главата отзад си пише " Made in USA"и годината на производство 2011, интересно преди не пишеха годината.Не вярвам магазин, като Томан да си позволи да продава китари с фалшиви щемпели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 2 седмици ще споделя мнение от първа ръка - не устоях на G.A.S. Няма съмнения, че това са си Гибсъни, купилите от предната партида (със светъл гръб) са доволни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах,че Томан имат реален огромен магазин и смятам да го посетя следващата седмица!Ако някой иска нещо да казва докато не съм тръгнал!Ще изпробвам въпросните евтини Гибсъни и ще пиша тук отзиви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васко Първановски (надявам се знаете кой е) свири с въпросната китара :guitar:

брат луд ли си васето свири с ESP (facepalm) виж сега хубаво е да сме образовани когато видим кръглата форма не всичко е ЛП (facepalm)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Хънибърста дойде. На пръв поглед си е съвсем Гибсън, на първо слушане също! На първо пипане - невероятно лека! Подробности - по-късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гибсъните типично разстройват много поради големия наклон на главата и немарливия рутинг на нъта особено при по евтините модели. За щастие се оправят лесно. Разхлаби струните, които разстройват. Намери малко по ръждясали такива, вкарай ги в улея без да ги навиваш на ключовете и ги прекарай 30тина пъти напред назад (като трион)- това ще изглади и разшити улеите (леко но достатъчно). След това ги смажи добре (може ис графит от молив, но става и със силиконова или някаква друга смазка, ползвал съм вазелин и крем за ръце при нужда :greenball: (но съвсем малко, за да не подлива :-)). След това опъни струните пак и направи няколко сериозни бенда, след това не би трябвало да имаш повече проблеми

 

п.п. Разбира се има и по елегантни методи, но този е бръз, не изисква инструменти и върши работа :-)

 

п.п. 2 Ако нямаш ръждясала струна, вземи нормална такава и я прекарай стотина пъти :-)

 

п.п. 3 Навивай струните добре на ключовете

 

 

Благодаря много на всички ви за съветите, които ми дадохте!!

Наистина помогнаха, а и вече беше започнала почти да не мърда от самосебе си.

:ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.