Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-после


niki123bg

Recommended Posts

Днес най-после успях да чуя моя Стагг да вади звук, който да ми пълни душата :P Взех си едно адаптерче на Dimarzio - Split P и едни струни на DAddario - ProSteels. И стана чудо :P Баса направо стана неузнаваем. Ужасно ме кефи :)

 

Да не изоставаме от китарджийският форум, ето и една снимчица на животното преди да го сложим там където му е мястото :)

 

split_p.jpg

 

Сега си мисля, че въобще не ме вълнуват разни маркови бас китари, тая почва да ме кефи страшно много :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:P много честито и със здраве и хъс да си го ползваш!!! и да черпиш някой път!!! :):)

пс.и да постнеш записи естествено.. :guitar:

ппс.бе то щом си е твоя,пука ти за другите басове - приказката с гаргата и славея я знаеш.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:P много честито и със здраве и хъс да си го ползваш!!! и да черпиш някой път!!! :P  :)

пс.и да постнеш записи естествено..  :guitar:

ппс.бе то щом си е твоя,пука ти за другите басове - приказката с гаргата и славея я знаеш.. ;)

Мерси :) Ще почерпя при първа възможност :):P:P:)

 

Голям кеф тва чудо и струните са хем с нисък басов звук, хем са едни такива звънливи, абе ще се разтопя от щастие :)

 

Сега трябва да се свири, някой ден може да запиша нещо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми ние няма да избягаме..4акаме да постваш.. :P

офф(Sorry):ех..а аз залибих един предусилвател..ама нъцки на първо време.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го мъча баса с едно предусилвателче на Берингер - Tube Ultragain MIC200. Има ламба вътре :) Много приятно оцветява звука. Иначе има малко шумове, ама да не изпадаме в такива подробности :P В същност с новото адаптерче шумовете почти изчезнаха :)

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам 4е дори и напълно трябва да изчезнат,заради това че адаптера е сплит.Обясняваха ми нещо за магнитините полета на адаптера - при такъв като този (зле съм с жичкаджийството) маг полетата съвпадали (или нещо от сорта)и изключвали бръма.Дори и при по-кофти адаптерите.Аз съм с нормални сингъли - трябват ми малко промени за да махна лекия бръм дет се чува..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, Ники! :blink: Ся остава да смениш и бриджа B) и вече.....

 

Бтв тоя адаптер от де го взе-мисля, че имаше такъф в Райзинг форсе за 190 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз си мислех, че ще има тотално различен звук - не. Просто има повече sustain и някак си е по-богат звука - от към средни и от към ниски. Тоя адаптер е 180 лв, като знаем наличностите във xxxx - най-вероятно последна (единствена) бройка B) Кефи ме факта, че е модел от 1979 година :P Малко се разочаровах от това, че струните допринесоха повече за новият звук (първо смених адаптера и пробвах със оригиналните струни и после сложих и новите струни), но ми се струва че и адаптерът е важен.

 

Assoass - тея струни са май точно като за тебе - ProSteels - Super Bright.

 

Мисля, че комбинацията от добър пресижън адаптер (по-мазен звук) и звънтящи струни е много яка :P Ще запиша тези дни нещо, ама в момента имам контузия от китарата на rust. С по-дебели струни е от моята и при едно повдигане май си преебах възглавничката на безименният пръст - нормално не ме боли, но като натисна под определен ъгъл е невероятна болка, все едно че ти забиват нещо в пръста :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Assoass - тея струни са май точно като за тебе - ProSteels - Super Bright.

Ем, да земем да направим една размяна, а? :P Мога да ти дам Encore от преди 2-3 години. :D Вадят доста "ретро" звук B)

 

п.с. 100% ще ти подхождат на адаптера от 79та :green:

 

Наздраве още веднъж за придобивката и се радвам, че толкоз скоро след като говорихме си зе тоя дзвер ;):blink::P:P:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Assoass - тея струни са май точно като за тебе - ProSteels - Super Bright.

Ем, да земем да направим една размяна, а? :P Мога да ти дам Encore от преди 2-3 години. :P Вадят доста "ретро" звук B)

 

п.с. 100% ще ти подхождат на адаптера от 79та :green:

 

Наздраве още веднъж за придобивката и се радвам, че толкоз скоро след като говорихме си зе тоя дзвер ;):blink::P:P:D

Аз викам някой ден през идващата петилетка да пробваме двата баса на живо :P И после :P;):P;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.