Jump to content
Българският форум за музиканти

параваните


Recommended Posts

От доста време се каня да Ви питам, но все забравям. Добре че вчера гледах Славчо! Та, защо поставят ритъм секцията зад параван??!?!? и каква е функцията на това чудо!?!??!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Функцията е, че акустичният първоначален звук на барабаните е много по-силен от на останалите инструменти в рамките на сцената и съответно заглушават всичко останало и пречат на останалите музиканти да си чуват нормално мониторния микс, особено когато инструментите не са особено разделечени по сцената, а са близо един до друг. Затова се слага плексиглас, който да изолира барабаните донякъде, за да може звукът им да се хване с микрофоните и през мониторния пулт да стане с нормално ниво, така че да се чува наравно с останалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста групи я използват тази практика, на концерта On The Night на Dire Straits барабаните са именно зад един такъв плексиглас, само че той е около метър и нещо висок и стига само до над касата, а не пред целия комплект. Някъде бях чел, че и на концерта на ABWH също са го имали този проблем, защото са много хора на сцената и барабаните тъй като са на райзър, се падали точно на нивото на ушите на един от клавиристите, който бил твърдо несъгласен с това и сложили плексиглас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чесно да ви кажа, по-добре с параван, отколкото някой от групата да играе ролята на такъв с репликите: "Ае малко по-тихо, че не се чувам!"; "Ей, ама като ги заблъскаш тия тъпани..." и още много подобни. :headbang::rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Само едно малко уточнение от мен... Не съм виждал такъв параван на живо но ми се струва че "истинските" на-дали са от плексиглас.

Сещате ли се в един от филмите за Детектива за Домащни любимци - с Джим Кери той седеше на един балкон, викаше а-а-а-а-а и отваряше и затваряше плъзгащата се врата. Ефекта беше нещо като а-а-а-а...-...-...-...-а-а-а-а-...-...-...-...

Това е защото тези неща се правят от стъклопакети - две или три стъкла на рамката, херметически уплътнени помежду си и пълни с някакъв газ (нещо като фреон ми се върти в главата но не съм сигурен)...

ТОВА е добра звукоизолация.

 

Нужно ли е да казвам че не се заяждам и не се првя на умен - просто споделям...?

:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плексиглас,и нищо друго.Направо не е за вярване,ама е това.Най-лек и удобен е за мъкнене и сглобяване,върши същата работа като:

Това е защото тези неща се правят от стъклопакети - две или три стъкла на рамката, херметически уплътнени помежду си и пълни с някакъв газ (нещо като фреон ми се върти в главата но не съм сигурен)...

ТОВА е добра звукоизолация.

Все пак засега не търсим абсолютно задушаване на клетия човечец,в херметична газова камера,а само ограничаване на директния звук.

С фреон си пълня климатика на колата,или може би си имал впредвид,макет на хладилник за тупанджий за сцена! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха-ха!!!!

Това с хладилника ми се струва като добра идея!

:-(

Сигурно си прав за плексигласа... просто същите плоскости (паравани) биха могли да са от стъклопакет верно че тежи но ми се струва мнооого по ефективен...

Както и да е това че и с плексиглас става е супер - начи човек може и сам да си го направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.