Jump to content
Българският форум за музиканти

Странни болки в китката


Recommended Posts

Здравейте, четох из други форуми, както и в този, преди да направя темата.

Съжалявам, че повтарямтемата, но не бях попадал на моя случай преди.

Аз съм новак свиря от...Половин година най - много.

От скоро... Може би месец имам някаква болка в лявата китка. Водеща ръка ми е дясната, с нея 

съм на фуса и т.н.

Болката е точно около кокалчето в основата на китката. Като правя пълен кръг и двете ми китки щракат, но само лявата ме боли. Пробвах да си почина, без да я натоварвам много, болката изчезва, а след малко по - продължително свирене се появява отново. Още нямам барабани, но почти съм спестил пари и ще си взема скоро. В момента съм само на Pracitise Pad. Правя еднаква скорост и с двете ръце, но лявата започва да ме боли и е по - неиздръжлива. Правя лицеви опори, колкото за спорта от примерно... Две седмици.. Не знам дали това има някаква връзка. Когато си държа китката под постоянно напрежение (като например да си подпирам главата на ръката) ме боли слабо и от време на време ме удря една остра болка, без дори да съм мръднал.

Надявам се да се оправя, защото наистина се кефя като свиря и искам да го правя и за по - нататък.

 

Няма да пиша повече, че ще ви отчаям и ще решите да не го четете :D 
Благодаря предварително ! =]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да ти дам съвет за барабани,щото съм китарджия,но мога да ти кажа - не се претоварвай -имам тендовагинит (разтегнато сухожилие) ,причинено от  тежка работа и свирене после, това отдавна беше,но давай си почивка на ръцете,че да не дойде момент да нямаш сила да държиш палката и да се стягаш с ластични бинтове по китките,гадно е,от личен опит го знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено може да е от лицевите опори. Когато съм тренирал по упорито и аз съм си прецаквал китките с лицеви. Почини малко пък може от това да се окаже...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Ще опитам да си почина от лицеви и по - продължително свирене. Надявам се да се оправя скоро. Благодаря отново !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Sashoto,

когато се упражняваш или свириш, не трябва да има напрежение в китките. Тоест да не ги стягаш. Това се постига трудно. Мисли за това, когато свириш и се старай винаги да е така.

Уроци по барабани при добър учител са много препоръчителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лицеви опори могат и на юмруци да се правят. Само с пръстите ли държиш палките, или ги стискаш и с дланите?

Ами поприцнип свиря в Немски захват. Преди имах пареща болка в областта точно под палеца, която беше от стискането на палката. Свиря свободно и не стискам и с дланта, а я държа само с пръсти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако бях на твое място щях да отида на доктор. Месец болки си е доста, а и съм сигурен, че ортопед може да ти каже доста по-точно, отколкото хората тук, какво да правиш/да не правиш така че да се оправиш. Без да искам да обидя никой, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за консултация от лекар.

нямам представа за правилната постановка на свирене при барабаните, но относно спорта бих ти препоръчал да правиш упражнения с дъмббели. доказано помагат при синдром на карпалния канал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.