Jump to content
Българският форум за музиканти

Обичате ли да правите трикове с палките?


Recommended Posts

примерно суингарите са перфектни барабанисти,удрят леко,но дойде ли време за соло се започва нещо много ненормално.там няма трикове а филинг:blink:номера е да си много добър.ще дам за пример денис чембърс (едно негро което ми праи много кефа),кърт ковингтън (един от барабанистите на трайбъл тек) и т.н.пичовете просто свирят и то много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Върджил Донати не свири ефектно?!?

Пак,не си разбрал,китарист кво да го правиш :killyou:

Хех

И Манджини, и Донати са прекрасни инструменталисти, това е ясно.

Въпреки че съм китарист (това вече се използва като обида :think: ), мисля, че имам поглед върху свиренето и на двамата.

Да, Донати изглежда буквално зъл ( :green: ) зад барабаните, но, честно казано, Манджини ми е смешен. Сега не ми се нахвърляйте да ме плюете феновете му B) Просто дребното човече (пак казвам - наистина е добър барабанист) изглежда комично, размахвайки ръце по онзи, неговия си начин :arrow: който го е гледал внимателно, знае за какво иде реч. Само още нещичко - онова изпълнение в БГ с показното изваждане на учебника, написан от него, не мисля, че носи на Манджини позитиви. За мен - напротив.

 

Изказването ми е субективно, така че, моля, да няма засегнати :P И все пак предпочитам Върджил Донати :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се кефя на такива изпълнения. Показват в каква степен техниката на свирене е минало за един барабанист - човекът може да свири и да лапа хамбургер в същото време (много образно казано). :blink:

 

Аз лично триковете с въртене на палки ги научих преди да почна да ходя на уроци по барабани, просто се занимавах с други неща по него време и въртенето на някакви пръчици си беше смешна работа B) Сега мога много успешно да замервам хора с палки при опитите да ги въртя по-силно :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дребното човече

Стоял съм на метър и от двамата и съм си говорил и с двамата и мога да ти кажа, че Манджини не е по-дребен от Донати изобщо. Колкото до музикалност vs. техника, аз в една предишна тема се бях изказал много надълго и нашироко именно за тези двамата и продължавам да отстоявам тезата си, че Донати свири все едно има люта чушка в гъза, всичките му полиритмии нямат капка музикалност и звучат като грешки и като цяло свиренето му изобщо не е мелодично и никога няма да бъде, защото в него няма грам удоволствие от свиренето, той го прави на инат срещу целия свят.

 

А ти наистина не е лошо да престанеш с ултренекомпетентните си изказвания, особено в тази част на форума, защото вече дори не е смешно. А и относно височина и дребни човечета, не съм забелязал да си особено снажен. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дребното човече

Стоял съм на метър и от двамата и съм си говорил и с двамата и мога да ти кажа, че Манджини не е по-дребен от Донати изобщо. Колкото до музикалност vs. техника, аз в една предишна тема се бях изказал много надълго и нашироко именно за тези двамата и продължавам да отстоявам тезата си, че Донати свири все едно има люта чушка в гъза, всичките му полиритмии нямат капка музикалност и звучат като грешки и като цяло свиренето му изобщо не е мелодично и никога няма да бъде, защото в него няма грам удоволствие от свиренето, той го прави на инат срещу целия свят.

 

А ти наистина не е лошо да престанеш с ултренекомпетентните си изказвания, особено в тази част на форума, защото вече дори не е смешно. А и относно височина и дребни човечета, не съм забелязал да си особено снажен. :rolleyes:

:D

Всеки си има мнение, приятел! А аз не се изказвам срещу свиренето на някой от двамата - тук говорехме за трикове с палките, допълнителни ефекти при свиренето и т.н. Не знам ти защо се палиш, ако Манджини ти е любимец - sorry. В смисъл извинявам се. Но неколкократно поясних, че аз уважавам неговата техника и почерк, просто не ми е любим. На колко места трябва да подчертая, че това е лично мнение? :read:

 

Само за справка: висок съм малко над 180 см :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като иде дума за концерти връткалките с палките са си хубаво нещо,но за тези който са истински ценители на ударните инструменти ,често пъти първите впечатление са от някой запис и връткалките не са ми наи-любимото от свиренето-не ми дреме че някой може да ми намекне за баснята с киселото грозде:rolleyes:)

Другото което искам да споделя е,че ми прави впечатление интереса на китарните майстори към темата и ме навежда за някой размисли за подбудите им да се занимават с тоя спорт,ама айде да не мисля много че мисленето ми пречи на свиренето :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото което искам да споделя е,че ми прави впечатление интереса на китарните майстори към темата и ме навежда за някой размисли за подбудите им да се занимават с тоя спорт,ама айде да не мисля много че мисленето ми пречи на свиренето :rolleyes:

:twisted: :twisted: :twisted:

Много добре казано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от любимите ми трикове на YtseJam е да се оригне на микрофона точно когато трябва да удари примерно солобарабана. Такова нещо от никой известен барабанист не съм чувал. Повярвайте ми, много е ефектно :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bravo: Мдам...въртя права струвам ама нешто не ме кефи...дайте някви по нестандартни предложения... :):beer:

Аз само сменям държенето на лявата палка. От такову джазменско дето е накриво палката в стандартно. Ама го правя супер често.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само сменям държенето на лявата палка. От такову джазменско дето е накриво палката в стандартно. Ама го правя супер често.

Да си беше направил труда да прочетеш кво съм описал ли, кво ли... sleepy.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

какво лошо има в свиренето на Донати ????????

Или по-точно какво не емоционално ? Та не е ли омразата най-емоционалното нещо на света(а Върджил определено мрази всичко и за това ми е любимец) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно триковете съм напълно съгласен с YtseJam и едва ли имам с какво да го допълня,доста добре го е написал,за което :bravo:

Аз лично се опитвам да постигна едновременното въртене,съчетано с удар(любимото на Върджил) и не ми остава много,а за тремолото ма Манджини смея да твърдя,че не го правя по-зле от него :headbang: (но пък то е супер лесно постижимо-щом научих и гаджето си да го пртави.....)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.