Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ височина на тремоло


Dwell

Recommended Posts

Тремолото ми е доста високо и не знам как да го оправя и някак си bridge-a ми е вдлъбнат. Трябва ли да я нося на лютиер задължително? 

http://prikachi.com/images/270/7356270u.jpg

http://prikachi.com/images/268/7356268B.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук доста хора можем да ти дадем съвети как да си настроиш тремолото.

Обаче, ако нямаш опит, те съветвам да се обърнеш към лютиер, който ще ти направи сет-а грамотно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

От това,което се вижда от снимката мога да е посъветвам следното:

Сложи си обратно първа струна и си настрой китара в съотвения строй,в който свириш.

Ако пак е така ,почни да отвиваш по- малко равномерно видите,които държат пружините отзад на китарата ти,

като от време на време настройваш пак с тунера.Трябва да дойде момент, в който ще се изправи.

Ако това не стане или струните ти са прекалено тънки за този строй или причината е друга и вземи я закарай на лютиер.

Редактирано от Dean
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че живея в Силистра а тук май няма лютиер а не знам колко пари може да ми излезе ако я дам на някой който е в друг град

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всяка тоналност се прави нов set up.

Ако този Jackson е бил настроен в E, а ти си го свалил тон или повече надолу, тогава е нормално така да слегне тремолото.

Същото логично се получава при късане на струна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе стига с т'ва носене на лютиер за най-малката дреболия. Още малко... като се разстрои между песните и пак на лютиер... :slap:

 

В нета има предостатъчно информация (включително и видео) как и защо се регулират екшън, интонация, тремоло и т.н. Трябва да си или супер мързелив или доста тъп/сакат, за да не се справиш. Също така никой освен теб не знае как ти е удобно да бъде нагласена и да я носиш 15 пъти до лютиера, докато разбереш как може би ти харесва... Айде нема нужда!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не си скапвайте името на градо бе,като си от силистра,това оправдание ли е (батии,аз съм беден ,като некъв циганин),имаш компютър,имаш интернет,в този форум има доста информация..

Седаш и Четеш бе..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе мен по тремолото ми мяза на Ibanez(не че има значение).Иначе каквото каза колегата Дийн,отвинти леко двата винта ,които държат тремолото...

Едно от многото клипчета по темата:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това,което се вижда от снимката мога да е посъветвам следното:

Сложи си обратно първа струна и си настрой китара в съотвения строй,в който свириш.

Ако пак е така ,почни да отвиваш по- малко равномерно видите,които държат пружините отзад на китарата ти,

като от време на време настройваш пак с тунера.Трябва да дойде момент, в който ще се изправи.

Ако това не стане или струните ти са прекалено тънки за този строй или причината е друга и вземи я закарай на лютиер.

Ти си му обяснил нещата ясно,не е зле като развива винтовете да махне пружините,само допълвам,нямам опит с такива флойд системи,но доста време свирех на стратокастър,принципа е същия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

При смяна на строевете на китарата  (примерно от ми в ми бемол),  винаги по този начин  си оправям флойда,

проблеми досега никога не съм имал,това е най-лесния,бърз  възможен начин .

Редактирано от Dean
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връткането на стъдовете с натегнати пружини/струни не е добра идея!

Май не иде реч за "стъдовете" на които лягат ножовете, а за винтовете от задната страна на китарата които свързват пружините с корпуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.