Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ в избора на ел. китара


Lachko0o

Recommended Posts

Здравейте,

От известно време се каня да се захвана с електрическа китара и най-после мисля че ще имам време и възможност да си купя една. Спрях се на две от musicworld.bg, но не съм сигурен коя е по-добра.

Първата е Cort CGP-110 - http://www.musicworld.bg/bg/c_359/i_29991/Cort_CGP_110.html

Втората е Cort-CGP-X1 - http://www.musicworld.bg/bg/c_359/i_29993/Cort_CGP_X1_BKS.html

Моля помогнете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Като изключим факта, че китарите имат различна скала и грифовете им са с различен радиус на дъгата, Х1 има по-дебели прагчета с лека дъга и върви комплект с малко по-мощен усилвател.

Аз лично не те съветвам да си купуваш Cort, но ако така си решил май втората е по добра оферта, нищо че е малко по-скъпа.

 

п.с. - обаче тези спесификации може и да не са коректни, защото гледам за нея пише 22 прага, а е снимана китара с 24;

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не съм най-големия специалист, но и аз като си купувах първата китара се бях спрял на един корт - х11, но така и не можех да се справя с тремолото и след един месец го смених за ето това ЛТД http://www.musicworld.bg/bg/c_360/i_20051/ESP_MH_100QMNT.html и да ти кажа доволен останах, като за цената си и липсата ми на опит, първо звучеше ми добре китарката, второ - супер удобна ми беше, в крайна сметка, отиваш в магазина, пробваш една, втора, трета, ... десета и сам ще разбереш коя е твоята китара, в този ценови клас няма да намериш супер китара така или иначе поне да те кефи като звук доколкото е възможно, най-вече като усещане и не на последно място като визия..... защото ако не харесваш инструмента на който свириш те демотивира до известна степен :)

Редактирано от peter maksimov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз те съветвам да вземеш LTD!

Ето този модел в момента е на промоция на доста добра цена 

 

http://www.musicworld.bg/bg/m_2080000/i_23920/ESP_MH_50NT.html

 

Все пак ако си се спрял на Cort - ако ще свириш по-твърда музика, по-подходящ модел е X1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз те съветвам да послушаш какво те е посъветвал г-н Шишков

 

наскоро нашия басист си смени китарата корт с един креймър и първите му думи бяха " ауу не знаех колко съм се мъчил до сега с този корт" - дословен цитат

 

това LTD  със сигурност ще е по-добра идея от кортовете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не съм най-големия специалист, но и аз като си купувах първата китара се бях спрял на един корт - х11, но така и не можех да се справя с тремолото и след един месец го смених за ето това ЛТД http://www.musicworld.bg/bg/c_360/i_20051/ESP_MH_100QMNT.html и да ти кажа доволен останах, като за цената си и липсата ми на опит, първо звучеше ми добре китарката, второ - супер удобна ми беше, в крайна сметка, отиваш в магазина, пробваш една, втора, трета, ... десета и сам ще разбереш коя е твоята китара, в този ценови клас няма да намериш супер китара така или иначе поне да те кефи като звук доколкото е възможно, най-вече като усещане и не на последно място като визия..... защото ако не харесваш инструмента на който свириш те демотивира до известна степен :)

 

Вслушай се в горчивия опит на хора които са правили грешката да си вземат евтина китара с тремоло.   :) Вземай LTD-то.

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рабирам, че е по-неудобна обаче се появява и финансовия проблем, който не ми позволява да купя LTD и усилвател отделно при тези цени... смятате ли че Cort ще ми върши работа като за начало?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не толкова че е неудобна, толкото че има евтина система с плаващо тремоло. Създава доста проблеми, все не е настроена и общо взето повече въртиш шестограми, отколкото да свириш. Читаво тремоло е 300-400 лева само то, познай в някаква китара на обща стойност пак толкова колко "прекрасно" е тремолото... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пък бива ли такова нещо, всички Starter Kit-ове с тремоло... Не разбирам защо толкова държат да прецакват начинаещите или просто им е ясно, че иначе няма как да си пробутват евтините боклуци :> Да речем, че си вземеш Cort-a, може и да е поносим ако си застопориш тремолото отзад и я ползваш като с фиксиран бридж. Ако не го направиш ще ти скъса нервите от настройки и няма да можеш да свириш в Ре и други строеве. 

Пустия му мерак... вземай като те гони и почвай веднага да спестяваш за по-добра, дано само тази не те откаже от свиренето междувременно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да ме откаже аз съм упорит :D и бих си взел още сега по-добра обаче няма как докато не си намеря работа, защото ми е неудобно да искам от родителите ми пари :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз принципно съм малко против стартер китовете - най-често кофти китара с още по-кофти амп - далеч по-добре е отделно амп и китара втора ръка от базара, за приблизително същата цена - има толкова неща там, на цени от 30 до 50 процента по-ниски от цените на ново, че все ще се намери нещо читаво. 400 лева може и да не стигнат за нещо кой-знае какво и от базара, ама примерно за 500 вече може да се намери по-прилична китарка и ампче. Това, че няма да са нови, е най-малкият проблем - важното е да са по-прилични като инструменти. За тия двете китари, дето си посочил, нищо не мога да кажа - не съм ги пипал, може и да стават - ама тия ампове абсолютно за нищо не стават, в това съм абсол сигурен.

Иначе Корт имат и добри неща - имах даже по едно време един zenox 44 tb и ми останаха чудесни впечатления от него - звук, удобство, всичко. Освен това беше много добре изработен и много красив.

Редактирано от viksps
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо пускаш тази тема след като не желаеш да чуеш съветите, които ти даваме?Или просто нямаш търпение да докопаш китарата и от вълнение се кефиш ей така да си коментираме!

Казах ти - избягвай Cort, още 10 колеги ти повториха след мен този съвет, а ти не чуваш.Еми купи си тогава направо една китара Stagg и едно кубе Behringer за да те откажат бързо от свиренето.

 

Не ти се карам (най-малкото от възпитание не бих го направил) още отначалото исках да ти помогна.Ти си разгледал само стартовите пакети, защото имаш нужда от всичко необходимо да започнеш да свириш.Освен това явно не търсиш нещо втора употреба.Не знам търсиш ли тремоло, защото е голям проблем за начинаещите (за останалите разправия) и ако няма да го ползваш - изобщо не ти трябва, като "екстра".

 

Еми виж стартовите пакети на Ibanez, на Squier, на Schecter - има защо да са по 500 лева, а не по 300.

 

Като нямаш 500 лева, купи си само китара за тези 350 лева, а тия практис ампчета от стартовите пакети, за които си се вкопчил се продават по 50 лева втора ръка.Ще изтърпиш още месец два да намериш 50 лева.

 

В заключение: свиренето на китара е голям кеф, и аз напълно разбирам върнението ти и ти завиждам за него.

Каквото и да вземеш сега, след вземе няма да те задоволява и ще искаш да го смениш, но все пак можеш да отложиш този момент, като обмислиш внимателно първата си покупка.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

+1 за поста на Slacoth!

 

Ако си с ограничен бюджет, наистина е по-добре да помислиш за вариант "втора ръка".

Има доста голям избор на употребявани или почти нови инструменти и апаратура на разумни цени - видях случайно Start-kit на Стаг за 112 лв.

За около 350 лв. мисля, че може да се вземат прилични неща.

Разгледай из базара или OLX, като не е задължително пакетът да е Start-kit - може да вземеш отделно китара и отделно амп.

 

Успех и напред с китарата!

Редактирано от atanas_shishkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушай какво ти казват старите пушки, на мен ми спестиха много главоболия подобни съвети. Преди около 10 години се бях засилил към Washburn за 200лв с тремоло - гледаш го съвсем като истински в магазина - шарен, струни си има, като ги удариш и звук вади, но пробвай да опънеш 2-3 пъти тремолото като свириш и после виж дали си в същия строй. Усилвателите в стартер пакетите въобще няма да ги коментирам. Има доста образователни теми в раздел Китара, които трябва да прочетеш, за да разбереш за какво точно ти говорим. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.