Jump to content
Българският форум за музиканти

голям проблем


peshoy2k

Recommended Posts

змачи на ему картата от вчера единия /ляв/ изходен канал падна с около 84% на ниво. другия си е ок. огледах конекторите, сменях кабели. на слушалки на усилвател на домашна система и не ще бре просто не мога да проумея. всички спойки са ок. въпреки това пръснах малко контактен спрей и нищо. преинсталирах направих си нов уиндолс не е и от драйверите. като извадя леко кабела и нивото се качва веднага, но не е чистичко абе има нещо гнило :think: . побърках се днеска така ми е болно на сърцето че ..........

дайте съвет то че е платка платка е ама предполагам че може да се оправи. случвало ли ви се е такова нещо с конектори досега. помощ!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква точно е платката ? 0404 , 1212 ...?

мен ми хрумват 2 неща ...

1во за да се увериш 100% че е от нея - сложи я на друг комп и пробвай там ! ... т'ва задължително го направи

2рото ... т'ва с дърпането на кабела ....

ми щом тогава се оправя значи спойка мяза да е ... или нещо механично пак ....

малко тъп въпрос ама за всеки случай ... колко издърпваш жака (или просто го побутваш ?)? че по принцип то с малко издърпване просто контакт'ва на един канал и 2та говорителя ... т.е. моно става ....

 

къде виждаш че точно с 84% пада ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми начи според мен става нещо като ляво моно щото трябва да го издърпам на средата горе долу. с побутване ако ставашееее ехеееее а иначе за 84 процента му правя баланс и оттам заключвам че е толкова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

платката е 1212 и е с 2 моно изхода на големи жакове. по принцип са балансирани ама аз слагам небалансирани кабели, но преди си бачкаше и така. т.е не би трябвало това да е проблем ама изобщо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да е проблем небалансираните жакове.

 

бтв. малко офф...аз мислех да си зимам такава карта? Доволен ли си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не разбрах ...

тъкмо си представих стерео жак , който като издърпаш дополовината просто става моно щото контактува не както трябва ... в този случай нищо съществено просто проблемния канал отпада зат'ва звучи нормално ...

и в тоя момент ти казваш ,че ИЗХОДА е с 2 моно жака .... е па тогава не мога да си представя моно жак като вадиш жака и стигнеш до половината и то да "тръгва" ;)

а и самия изход казваш че е с балансиран ? не входа ?

дай снимка или малко по-ясна представа ,че съвсем оплетено стана май ;)

 

иначе като за начало аз бих изтичал до някой да си пробвам картата там преди да се почне тормозенето :D

пък ако и там е преебано ... моля ся да имаш още гаранция ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такаа ...

сега прочетох ,че съвсем си е отишло ....

еми тука вече май стана ясно ,че си е от картата ...

от гледна точка че малко по малко си е отишла ... може да дадеш да я погледнат в някой сервиз ... електрониката ...

най-добре -> гаранция да има :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пропука и пак тръгна но на ниското ниво :think: начи най-вероятно е контакт ама глей ся представи си два моно жака единия е ляв др е десен канал тия двата по отделно влизат ляво и дясно в ампа или там квото е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пропука и пак тръгна но на ниското ниво  :think:  начи най-вероятно е контакт ама глей ся представи си два моно жака единия е ляв др е десен канал тия двата по отделно влизат ляво и дясно в ампа или там квото е

ясно ...

само тогава не мога да си представя какво може да предизвика ваденето на кабела амъъъъ ;) карай

 

щом пак баца я води при някой дето разбира електрониката ....

или сам разбутай да видиш къде прекъсва ... само гледай да не удариш някое късо докат' си свири ;)

(офтопик .... като мене дето веднъж както ми се спи , търсейки студена спойка щях да пипна контакт за захранващия кабел 220V :D )

 

п.с. колко ти излезе тая карта ? 400 лева ?

Редактирано от Rust
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам....характеристиките на картата са доста добри, а и на конверторите :D

 

Знам, че звучи леко тъпо и не би трябвало да е от балансирани/небалансирани входове/изходи при положение, че е работило досега, но що не пробваш да направи кабел небалансиран->балансиран и да видиш к'во ше се получи (демек причината може да е точно механична във входния жак)?

 

Ето едно малко ръководство за целта:

http://www.rane.com/note110.html

(хм не е много малко, но е супер полезно, май ше трябва да го лепнем отгоре)

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че ти не връзваш ли 1 и 3 на късо ("-" и "ground") ??????

я да вържеш бързо :think:

че ще е много тъпо най-накрая от това да се окаже ;)

Редактирано от Rust
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма 1 и 3 просто в момента има НЕ балансиран кабел ;) лошото е че нямам трижилен а ся да си разпарчетосам микрофонните абе тва е мн странно. не ми се вярва да е др освен механично макар че пък ако не комтактува не би трябвало да се чува а то се чува слабо да не би да е някакъв предусилвател на сигнала :think: добре де как става така че пък се усулва при леко изваждане е ше полудея какво има в един женски балансиран жак? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.