Jump to content
Българският форум за музиканти

Е Lydian Track


ultramega

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,  
Пускам едно кратко и много непретенциозно тракче, което направих:


Ако има желаещи ще се радвам да се включат :)
А ето и моята , на моменти  неритмична и леко омазна импровизация:

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде бе джемъри? Що така липсват участници в този иначе популярен раздел? Подложката е отлична просто :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми се свират упражнения по ладове,това ли е джем,свалям трак на някоя банда без китарата и това ми е джем - все едно свириш с групата,не е ли това значението? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е това значението на джем :)И защо да е упражнение по ладове??? И какво значение има дали е банда? То този трак си има всички елементи, които би имал и трак на банда.

Иначе - ти направо отрече цялата инструментална музика :) В крайна сметка каквото има един трак на банда това има и този - само име си няма (макар че в един от Албумите на Derek Truck Band - си има едно парче D minor Jam :) Пък аз не бих го класифицирал да се упражнява по ладове там).

Бекинг трака е доста добър, според моето скромно мнение - ама това е само моето скромно мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Екстра е трака просто нямам време никакво напоследък. Само колкото да изтупам праха от струните. Иначе дали свиренето ще звучи като упражнение зависи от свирача. Дали е по лад, скала, арпеж или пентатоника няма значение. 

 

Един бърз цитат!

 

 

jam session is a musical event, process, or activity where musicians play (i.e. "jam") by improvising without extensive preparation or predefined arrangements.
Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами не е това значението на джем :)И защо да е упражнение по ладове??? И какво значение има дали е банда? То този трак си има всички елементи, които би имал и трак на банда.

Иначе - ти направо отрече цялата инструментална музика :) В крайна сметка каквото има един трак на банда това има и този - само име си няма (макар че в един от Албумите на Derek Truck Band - си има едно парче D minor Jam :) Пък аз не бих го класифицирал да се упражнява по ладове там).

Бекинг трака е доста добър, според моето скромно мнение - ама това е само моето скромно мнение.

Добре,а защо никой не обажда в съседния джем,дето съм го пуснал - то мойте простотии са ясни -хард-рок звук в пънк вариант върху старо парче на Бийтълс,а съм убеден,че тук се намират хора,които доста по-добре ще се впишат в картинката на тяхното звучене и ще е Яко бих казал,ама не е актуално ли,не знам.

едит - и моето мнение е скромно,не съм професионалист.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиренето върху трак на известна група, го качват в  раздел "Кавъри" обикновено . 
Иначе всеки си джеми на каквото  му кефне, все пак е за забавление най вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кой го измисли това,кавър значи да направиш парчето по различно по твое виждане,ако имаш въображение,малко забравяме,че в БГ простотията под кавъри се разбира да се извади нещо 1-1,това не е кавър.

То май имаше джем лидийски преди време и май участвах.

А точно понятието джем-сешън го разбирам като да посвириш с банда,с която не си репетирал,в нашия случай по нета с тракове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.