Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Вече четвърти месец свиря с M-Steel Power Slinky и май по-добри струни не съм виждал. С първият комплект свирих 3 месеца по 15 часа седмично, т.е. около двеста часа преди да ги сменя с втори комплект. Смених ги не защото имаше влошаване на качествата им, а защото скъсах 4-та струна и с нетърпение исках да проверя дали новият комплект ще звучи забележимо по-добре. Да, новите звучеха пренебрежимо малко по-добре от старите и така разбрах, че с този модел мога да свиря доста над 200 часа преди да се развали качеството им. Все пак аз редовно ги почиствам след свирене. Цена 29лв.

Горещо препоръчвам! :thumbs_up:

http://mobile.ernieball.com/products/electric-guitar-strings/5385/m-steel-power-slinky

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, такива не съм тествал, ще се пробват. Тенкс! ;)

 

Кобалт версията за мен не е нищо особено, но поне не са гадни като тефлоновия модел, който беше отврат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак съм аз...  :greenball:

Някой пробвал ли е тези струни

 

http://www.thomann.de/gb/harley_benton_coated_phosphor_010_anti_rust.htm

 

В момента имам на една от китарите си тия

 

http://www.thomann.de/gb/harley_benton_valuestrings_009.htm

 

Цената е смешна, но от един месец свиря редовно на китарата, а първите три струни изглеждат така все едно съм ги сложил преди пет минути. 

 

Дадарио и Ърни бол ги правя през лятото на петна за 30 - минути (тънките струни).

Редактирано от zwero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз па и на ес-джито и на телекастъра съм с Дадарио и са много държеливи,а струни за 3 кинта :hysterical: сигурно ще се чудиш кво ми стана с китарата..,бях си взел веднъж някакви Кобра евтини - е 6-та нема интониране бе,накъде и да мръднеш седлото се фалшиво..,

А някакви такива Бентън или от сорта евтиняк си взех веднъж и пак си казах,леле Леспола се прееба нещо - щото пише 0,10 а си бяха живи 9-ки ластици,отделно,че звучаха на умрело от нови..,

та с тия номера да минеме по-тънко резултата е,че даваш некой лев за боклуци ,губиш време да сменяш струни,интониране,после пак даваш някой лев за нормални струни,пак интониране..е какъв е смисъла от това? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струни съм ползвал ,Fender, D'Addario и Earniball. 

DAdarrio са меки и приятни, но корозират бързичко.

Fender - са доста здрави, но явно сплавта е по-твърда и са ми малко неприятни.

EarniBall - средно меки и относително издържливи на корозия.

В общ план съм най-доволен от Earniball, въпреки че струните са въпрос на личен вкус.

Пробваш всички марки наред и си правиш изводите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Напълно съм съгласен с теб че има гадно звучащи струни, но на мен не ми е до парите.Бях взел два комплекта от тези.

 

http://www.thomann.de/gb/ernie_ball_2550_everlast_coated.htm

 

За две седмици бяха за боклука, а на първите две "покритието" падна за 20 минути.

Редактирано от zwero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое лично мнение- Ърнитата нещо не са това,което бяха през 90-те,може и да си внушавам ,ама тогава само с такива бях,сега дадариото ми звучи по- добре,поне за Гибсън,а също добри струни са medium.jpg?1408462143

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за електро-акустична и акустична китара последните DAddario фосфор/бронз 80-20 % нещо ми глъхнеха, инак относно антикорозионните им качества съм доволен. Мнението ми е, че earniball-a са по-звънки. GHS признавам си/ не съм ползвал

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^То и аз глупости правя,защото внасям объркване - пиша за струни за електрическа китара,а темата е за акустични,сигурно има разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.