Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Споко, и замразени сме пробвали, сейм шит.

В 99% от случаите струната си е струна. Всичко "ново", "революционно" и т.н. са само измишльотини. Да има какво да слагат по кутийките. :)

 

Никела е покритие - няма как да не падне. Дали ще изкара 1 или 2 седмици... А самия материал си старее, разтегля се. Едни малко повече, други малко по-малко, но общо взето разликите са минимални.

 

П.П. Това с петната е въпрос на възраст/условия на съхранение на бройката/партидата. Не е до марка (освен при Стагг :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абсолютно съм съгласен с теб, но разбери че не е нормално да сменя преди няма и месец  на всичките си китари струните и всички да потъмнеят, а някаква три годишна струна да е още като нова (не е загубила цвят и е гладка без никакви петна)... това е някаква мистика за мен... затова писах в тая тема... китаристи много.. знам ли. Мисля да пробвам след време Martin и Cleartone. Нямам нищо против Еликсира, но като се изтърка покритието на тънките струни в праговете имам чувство че при бенд и вибрато стържа струната в пясък...  за ритъм и гами  вършат работа, но до там ... звук- тенекия.

 GHS Fast Fret - отскоро го ползвам и мисля че има ефект, но не ми е достатъчно.

Редактирано от zwero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images/832/7390832x.jpg

 

Снимка на струната и Фендер струни които сложих преди 20 - дена. Не качих цялата снимка, че светлината си изигра шега с пейзажа... :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Струната е руска (поне така мисля), неръждавейка, преди 20 години имах руска куха дванайсеструнка и всичките без намотка бяха някаква неръждавейка, изкараха докато грифа не се отлепи от тялото по обясними причини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

7391673r.jpg

 

Това е Дънлоп на 2 - седмици, виждат се петната, а на струната се вижда какъв е цвета... някъде светлината си прави шеги, но отблизо разлика в цвета няма.

Редактирано от zwero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zwero, не ме разбирай грешно - не пиша в темата, за да сея хейт и интрига, а защото ми е интересна. Мен също много ме зариби да разбера каква е тази вълшебната. Тей че желая ти успех от все сърце! :)

 

Но най-вероятно това ще е нещо супер странно/неизвестно/нетипично. Просто почти всичко като марки съм го пробвал вече и няма кой знае какви отклонения от правилото...

 

Моят съвет е да не се натикваш с Cleartone. Преди години (5-6) видях реклама с Томи Еманюел в някакво списание и реших да ги пробвам. Сума ти пари сипах (осезаемо по-скъпи бяха от Еликсир), обаче умряха за нула бройки. Никога не изключвам възможността да е било бройка/лош късмет и т.н., но това е една от най-лошите ми проби (заедно с тефлона на Ърни Бол, но той поне бе поносимо скъп). ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се сърдя на никой, на всички реакцията ви е нормална ... не съм очаквал нещо по различно.

 

Тотев, пробвах неръждаема стомана на Ротосаунд, но първите три струни се скапаха... малко ме съмнява да са руски.

 

Изгледах този  клип за Cleartone, миля ги пробвам.

 

 

Мартин пък имат модели правени по технологията на Cleartone,  струните са с бронзова стоманена сърцевина.. има и модели с калена стомана.

 

http://www.martinguitar.com/acoustic-strings/itemlist/category/277-sp-lifespan.html

 

http://www.martinguitar.com/acoustic-strings/itemlist/category/278-fx.html

 

Мисля да похабя тотално тези които съм взел вече и ще търся...  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Не, нямам проблем със струните, каквато е темата, но да не отварям нова.

 

Има ли някой познание в какво се състои разликата между кобалтови и никелови струни?

Заради моя кумир Адъм Джоунз си поръчах едни Ernie Ball Cobalt Skinny Heavy Bottom, понеже той свири с такива. Имаше и никелови, които са два пъти по-евтини, но пък щом да е гарга, рошава да е, рекох. Не, че са изключително скъпи - 25 лв са, но ме загложди какво пък да им е толкова по-доброто?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кобалта и Никела са "съседи" в периодичната таблица.И двата елемента са феромагнити,една от причините да се използват при сплавите за струни.

Мисля, че точно тук се крие отговора на твоя въпрос. Другото е твърдостта на различните сплави в които участват кобалт и никел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Физичните и химични свойства на кобалта, знам. Средното ми образование е химическо.

По-скоро ме интересуваше каква специфичност притежават кобалтовите струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отскоро ги имаме в магазина, ще ти дам впечатления като ги пробвам, иначе за сега това:

 

 

Струни, пера и всякакви перпарати трябва да се пробват без въобще да се замисляш, консуматив са. Ще получиш 100 мнения за тях, които въобще може да не се доближават до твоя опит.  :)

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Тя, специфичността се определя от физико-химичните свойства на кобалта.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отскоро ги имаме в магазина, ще ти дам впечатления като ги пробвам, иначе за сега това:

 

 

Струни, пера и всякакви перпарати трябва да се пробват без въобще да се замисляш, консуматив са. Ще получиш 100 мнения за тях, които въобще може да не се доближават до твоя опит.  :)

 

Благодаря за видеото, най-вече това с Джон Петручи. Специално за кобалтовите Ernie Ball казва, че звучат по-мощно, чисто и са добре балансирани. В сряда ще ги имам, така че ще им се порадвам. :punk_guitar:

 

@ Ciriljhonson, типичен български форумджия си. Ти го питаш, то на мъдро ти се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.